Dotaz

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda se s tím dá něco dělat. Mojí dcerce budou za chvíli dva roky a hodně si cucá palec. Už má i křivé zoubky a bojím se aby si nezdeformovala celé patro. Nechce se mi čekat na to, až ji to přejde samo. Leccos jsem zkoušela ale neúspěšně. Pomohla by kyneziologie?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
cucání prstů je výrazem touhy po bezpečí, je to v podstatě náhrada přisání se k mateřskému prsu, kde každý z nás získal nebo mohl získat tento pocit. Je to jeden ze základních pilířů rozvoje osobnosti člověka, pokud tento pocit nezískáme, máme ztíženou cestu k sobě, protože nenalezneme sami sebe, nemáme se rádi, stále máme strach a máme tendenci druhé lidi k sobě poutat, jen s nimi se cítíme bezpeční. Pokud nemáme zakořeněný pocit bezpečí, nemůžeme se svobodně rozlétnout do života, proto je to jeden ze základních pocitů, které by měli rodiče, především matka, svým dětem dát.
Vše má svůj význam a nic se neděje náhodou, proto i vaše dcerka cucá z nějakého důvodu. A protože děti do šesti let ukazují neřešené problémy svých matek, nastavuje vám ona zrcadlo, abyste přemýšlela ne o ní, ale o sobě. Jste člověk, který je extrémně na rodinu fixovaný, je pro vás na prvním místě a jsme najednou u toho, co jsem psala na začátku – máte tendence k sobě druhé lidi poutat, aby byli vaši. Určitě to pramení z vašeho dětství, takže se vypořádejte v první řadě se svými rodiči, odpusťte jim vše, co máte tendenci jim zazlívat. Začněte pracovat na sobě, učte se lásce k sobě, třeba i tak, že ne plně rodině nebudete podřizovat, ale také budete dělat věci, které baví vás samotnou. Svou dcerku berte jako svého učitele, tím, že sama potřebuje a vyžaduje mazlení, hlazení a kontakt, nutí to dělat i vás – a tím řeší váš problém. Zkuste o svých citech víc mluvit a víc je vyjadřovat. Zaměstnejte svou dcerku něčím jiným, když se nebudete mazlit, tak si spolu hrajte, choďte s ní spát, buďte s ní v kontaktu. Uvidíte, že vše brzy přejde 🙂
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře