Dotaz

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Naše babička má několik let cukrovku, má stále zvýšený cukr v krvi, tablety ji nepomáhají, tak bere silnější. Četla jsem na vašich stránkách, že z duchovní příčiny jde o problém s láskou. Myslím, že to je u ní přesně tak. Když jsme u ní na návštěvě stále něco nabízí k jídlu, nebo pořád něco kupuje, dává apod., když si od ní něco nevezmeme, div nám to nestrčí do tašky. Myslím, že kdybychom si od ní něco nevzali, tak se urazí. Když mi ji něco nabídneme, tak nic nechce, prý nic nepotřebuje. Jak ji máme vysvětlit, že ji budeme mít rádi i když nám nebude pokaždé něco dávat a že bude také žít pro sebe, mít své zájmy apod. Záliby nemá žádné, je stále doma, ani přátelé nemá, stále se zajímá co děti. Také si často stěžuje na bolesti zad, od kterých ji už bolí řadu let pravá noha, stěžuje si i na pálení chodidel a někdy tu nohu mívá i oteklou. Přes den málo jí, prý nemá hlad, každý den pije minerálky bez příchuti a když jí, tak spíše typická česká jídla jako jsou omáčky, pečená masa, uzeniny, knedlíky, brambory, kuřecí maso, vepřové apod. Pak říká, že jí není po jídle dobře. Nevěří téměř na žádné vitamíny, občas bere hořčík z lékárny. Ráda bych se zeptala, jak ji vysvětlit, že jestli chce být zdravá, musí se změnit.
Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
když jsem se začala zabývat duchovním přístupem k životu a vztahům, začala jezdit po různých seminářích, tak jediné, čím jsem se zabývala, byli ti druzí. Při přednáškách numerologie jsem si počítala data narození svých nejbližších a říkala si: No vidíš, proto jsou takoví! Když jsme probírali duchovní příčiny nemocí, vždy jsem přemýšlela o těch druhých. Je to normální. Každý nejdřív vidí všechno první na tom druhém, u druhého je nám naprosto jasné, co dělá špatně a přesně víme, jak to má změnit – vždyť je to tak jednoduché! No ano, pro nás je to jednoduché. Kdyby to bylo tak jednoduché pro toho dotyčného, dávno by to změnil a nežil by v nemoci a trápení. Jak je to přísloví? Třísku v oku druhého vidíš, ale kládu ve svém ne. Je to totiž tak svůdné a lákavé zabývat se těmi druhými, aspoň nemusím rýpnout do toho svého, co mne tolik trápí, tíží, bolí a co si myslím, že vůbec raději řešit nechci. Neberte to jako útok – je to normální průběh 🙂
A tak mějte na paměti základní vesmírné zákony. Především zákon přitažlivosti, že každý má přesně to, co potřebuje a co si sám přitáhl. Takže vaše babička má přesně to, co potřebuje, její stav je pro ni v tuto chvíli ten nejlepší i s tím, že ho nechce měnit. A i vy z principu stejného zákona máte přesně tuto babičku, abyste na ní viděla, jak je možné být „láskou“, svým chováním vás učít, protože to tak potřebujete. Navzájem jste se přitáhly, že se máte od sebe učit, máte se vzájemně trénovat. Takže i vy máte svou babičku něco učit. Pokud neumí přijímat lásku a stále dává, nemá se ráda, proto nedělá, co ji těší, proto nemá žádné vlastní koníčky, protože si myslí, že ona není dost dobrá, aby si to mohla dovolit, musí se věnovat druhým a lásku od nich dostat. Jaký asi bude nejlepší trénink? Nepřistoupit na její hru lásky. Protože jen tehdy, když nebudete přijímat, ona se zamyslí, teprve když jí třeba necháte samotnou, když právě bude žádat vaši společnost ji dotlačí, aby si zařídila nějak volný čas pro sebe. Jste její trenéři 🙂 A mějte na paměti další zákon lásky a to je trpělivost – důvěra, že každý postupuje a chápe přesně svým tempem a v mé moci není nic uspíšit. Takže nevysvětlujte, nepřesvědčujte, nemluvte o její změně. Zkuste si s ní jen o tom jaksi nezávazně a neadresně povídat, pokud vás tato témata zajímají, tak o nich mluvte. O tom, jak jste kde co četla o duchovních příčinách a alternativní léčbě a zdravé stravě…. jen si povídat. Babička se nikam stejně protlačit nedá 🙂 Buďte shovívaví!
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře