Dotaz

Dobrý den Miluško,

srdečně zdravím a moc prosím o radu.Celý život jsem byla spíš stydlivé dítě,měla problém mezi lidma,raději jsem nic neříkala,než říct něco špatně nebo čemu by se lidé smáli.Teď je mi 38let a přišel problém panické ataky,panických úzkostí.Byla jsem v práci,kde jsem zřejmě hrála něco co nejsem,přebírala (a to většinu života) gesta a chování od druhých.Pro mě úspěšnějších.Bývala jsem často unavená,shoršil se mi zrak a to hlavně periferní.Došlo to až tak daleko,že jednoho dne jsem měla ataku v autě při cestě do práce,následně pak i v práci a musela mě odvézt rychlá.Na neurologii mi předepsali antidepresiva,ty jsem však po 6dnech vysadila,jelikož mě dostaly až na dno a nebyla jsem schopna vylézt z postele.Stala se ze mě troska.Začla jsem to řešit přes EFT,kineziologii,bylinkama,ale zatím stojím na mrtvém bodě.Když mám problém,užiju Lexaurin(teď skoro denně),to abych neskončila v Opavě.Ty stavy jsou vždycky šílené.Zatím se lékům bráním,ale nevím,jestli budu mít na to všechno dost sil a energie a nakonec si je nenechám předepsat.V práci jsem dala výpověď,už se tam vrátit nechci,ale doma být dlouho taky nemůžu.Potřebuju být v pohodě a najít si práci,která mě bude bavit a naplňovat.Už se na to těším.V poslední době se mi to trochu shoršilo(doma jsem necelé 2měs) a děla mi problém zajet pro děti do školy,nakoupit.Vpodstatě vše,co musím vyřešit sama.jakobych pořád potřebovala,aby mě někdo držel za ruku a měla jsem jistotu.Taky jsem hodně zhubla a trápí mě to.Mám dvě děti 6 a 9let,manžel je o 4roky mladší,sám je z rozvedené rodiny..on extrovert,já introvert.Takže si umíte představit,že ani v něm nemám oporu,myslím,že ten můj problém ani nechápe.Taky nemůže,když pochopení pramení z prožitku.Vpodstatě mě asi ani nezná.

Prosím o pomoc,co s tím,už jsem zoufalá.Mockrát děkuji.M.

Odpověď

Dobrý den,
pokud si zadáte do vyhledávače v Empatii Deprese, psychika, antidepresiva, úzkost, strach, panická porucha … prostě vaše potíže, vyskočí vám velké množství odkazů nejen z poradny, kde odpovídám na podobné potíže jiných lidí, ale i příspěvků a článků. Radu pro sebe najdete v této odpovědi.

Je potřeba něčím přírodním nahradit antidepresiva, protože bez čehokoliv to nejde zvládnout.

Z jakého důvodu to potřebujete, částečně víte. Máte problém s otevřením se, mluvením o svém nitru, o tom, co vás bolí a trápí, jste velmi uzavřená. Protože jste 6 Kov, je vaším tématem minulost a odpuštění, doporučuju se podívat na Odpustit je láska.  Naznačujete, že si nerozumíte s partnerem, že vám není oporou, že s ním nemůžete řešit své problémy. A s kým jiným? Obraťte se k němu a požádejte ho o pomoc. O partnerském vztahu a o tom, jak fungovat s mužem jako žena, jsou mé programy Žena je láska. Doporučuji.

Kdybyste si s něčím nevěděla rady, ozvěte se!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře