Dotaz

Léčitelé z Empatie.
Na Vašich stránkách poskytujete lidem rady, jak mají řešit své zdravotní problémy v souladu s přírodou. Já jsem si na své vlastní riziko vzala od vás radu ohledně léčby zvýšené činnosti štítné žlázy. Začala jsem užívat vitamín B,C,E a další vámi dooručené látky. Vaše rady nejsou k ničemu, málem jsem na to doplatila životem. Můj krevní tlak vystoupal až na 230/120 a srdce začalo fibrilovat. Kdyby mi, vámi zatracovaná alopatická medicína nepomohla, byla bych dnes postižena mozkovou mrtvicí nebo srdečním infarktem. Takže mám s vámi pouze negativní zkušenost. Když přešlo nejhorší, jsem nyní nucena užívat obrovské množství léků na srdeční činnost, snížení tlaku, léčbu štítné žlázy a ředění krve. Takže se domnívám, že celá vaše empatia je podvod a stojí na principu vytáhnout z nešťastných nemocných lidí co nejvíc peněz.

Odpověď

Milá nemocná,
je nám upřímně líto, že jste prošla tak nepříjemnou zkušeností. Lidé, kteří se na nás obracejí a kterým radíme vhodnou cestu nejen dodáním vitamínů, ale také změnou postojů a myšlení, nás v průběhu svého “procesu” informují, kontaktují, společně jejich cestu korigujeme. Nepodepsala jste se, nic o vás nevíme, co a jak jste vlastně dělala/nedělala, užívala/neužívala, tak jak můžeme zodpovědně odpovědět. Vám ale o to nejde. Vy hledáte viníka! Viníka vašich potíží – bohužel, hledáte na špatných místech.
Pokud si pečlivěji přečtete naše stránky a nebo se jinde seznámíte s podstatou Celostního pohledu na zdraví a na život vůbec, pochopíte, proč naše činnost nemůže směřovat nikdy a u nikoho k tomu, abychom přebírali zodpovědnost za práci, kterou na sobě musí udělat sám. Za vše, co člověk podstupuje, si může jen sám. Ani lékař ani nikdo jiný nemůže člověka vyléčit, může jen poradit možnou cestu a on se musí sám rozhodnout, zda jí projde – pokud chce. To je podstata, kterou jste nepochopila a proto jste potřebovala tuto další zkušenost, další šanci (a zdá se, že nebude poslední) pochopit sama sebe. Štítná žláza ukazuje na přehnané ego a chtění, na tlačení na věci v životě, které nám nepřísluší, které máme nechat plynout, jen je pochopit a být spokojený a tolerantní. K sobě i k druhým.
Pokud potřebujete (a zatím potřebujete) ukazovat prstem a obviňovat druhé za váš stav – za to jediné, co vaše jest, ubližujete dál jen sama sobě. A vaše tělo vám to nepřestane ukazovat.
Nic se však neděje, lekce školy pokračují a pokud “propadnete”, nevadí, přijde další možnost, jak se učit. Třeba v dalším životě.
Zaměřte se na sebe a přemýšlejte o sobě, svém životě a své životní náplni a cestě. Pokud dokážete přijet na osobní konzultaci a vše probrat, bude to první krok v učení se potlačovat své ego 🙂 Těšíme se na setkání.
Vaši NEléčitelé z Empatia.cz
PS.
Moderní medicínu nezatracujeme – ale nesouhlasíme s neochotou většiny současných lékařů (a systému) o propojení moderních výzkumů s celostními zkušenostmi pocházejícími už z dávných kultur, které jsou v lecčem mnohem užitečnější. Když zapřemýšlíte, pochopíte, že TO je o pýše a o moci – sociální a hlavně ekonomické.
V čím zájmu myslíte že je, aby si kvalitní přírodní potravní doplňky museli lidé platit sami, ale chemické léky “dostávali” od pojišťovny? V našem opravdu ne.
Myslím, že si málokdo umí představit, jaké peníze vlastně pro nás neviditelně “tečou” zdravotními systémy. Tak jen pro malinkou představu: jen v naší pidizemičce, jen za jeden rok, jen za jednoduché a levné léky na bázi kyseliny acetylsalicyové (aspirin, paralen, apod.) proplatí pojišťovny do zdravotního systému 2 miliardy Kč!!! Chápete, jaká to musí být hora, pohoří peněz za všechny léky, zdravotní materiál, výzkum, vývoj, distribuci, výrobu a provoz přístrojů a léčiv, provoz zdravotních zařízení, atd, atd, atd? A KDO MYSLÍTE, ŽE TO ZAPLATÍ A KDO VĚTŠINU DOSTANE???
Obviňovat nás – kteří se snažíme lidi naučit, aby se o sebe starali především prevencí, změnou stravování, změnou myšlení a trochou podpory přírodními doplňky, abychom ty bezedné zdravotní chřtány VŠICHNI museli co nejméně krmit – z podvodů a ze zneužívání “nešťastných nemocných” nám přijde, velmi jemně řečeno, nedomyšlené.

NEléčitelé z empatie.Jste na omylu,za své potíže neviním ani vás, ani lékaře, protože si myslím, že žádný důvod onemocnění neexistuje. Prostě to tak na tomto světě funguje, jedni onemocní, jiní ne. Nevidím v tom zákonitost, protože znám některé špatné lidi, u kterých bych onemocnění předpokládala, že se potřebují v životě poučit, ale oni jsou zdrávi. Obsah Vaší odpovědi jsem docela dobře předem odhadla, zarazilo mě však vaše konstatování, že další poučení pro mně ve formě nemoci příjdou. To je tedy z vaší strany opravdu síla.

Vážená a milá nemocná.
Nevím, jestli tomu uvěříte, ale to oslovení není žádná ironie.
Všechno, co píšete, chápeme jako “volání o pomoc”. Možná ne Vašeho rozumu, Vašeho ega, ale Vašeho podvědomí rozhodně. Člověk, stejně jako zvířátko, když se cítí bídně, když je v úzkých, v koutě, když neví co ho čeká, vlastně neví jak dál, tak kolem sebe kope nebo kouše. A u lidí už to tak chodí, že pokud si neumějí něco vysvětlit, nazvou to “Náhodou”.
Omyl je v tom, že považujete nemoc za náhodu. Za něco, co “…prostě je to tak”. Avšak za své nemoci si skutečně může každý sám
. Například to, že vidíte některé lidi jako “špatné”, znamená, že je posuzujete. Soudíte. Odsuzujete. Berete na sebe právo, které Vám nenáleží. (Soudit, znamená brát na sebe právo, kterého se Bůh ve jménu Lásky vzdal.) Tím si ale plníte svou karmickou nádobu a když je zaplněna příliš, protože jemnějších upozornění jste si neuměla všimnout (neučíme se to), tělo (Vesmír) Vás zastaví formou nemoci (a pokud to nepomůže, třeba i formou smrti – však máte na řešení další životy). Zastaví Vás, abyste měla možnost přemýšlet O SOBĚ. Nikoliv o jiných. O tom, co Vy neděláte v souladu se zákony vesmírnými, se zákony Lásky. Třeba to, že jiné soudíte. Tak, jako jste odsoudila nás nebo ty “špatné” lidi.
Podle Vás jsou někteří lidé okolo Vás ŠPATNÍ. To je ale – ad 1 – jen Váš pohled a – ad 2 – negativní energie, kterou tak od sebe šíříte (ikdyž si to třeba jen myslíte – myšlenka je velmi silná energie; dnes se myšlenkou dá exaktně ovládat třeba počítač, tak už o tom snad nikdo nepochybuje) a stejná energie se Vám zase musí vrátit. To je čistá fyzika. Zákon akce a reakce
. Jakou energii vydávám, taková se mi vrací. “Vysílám” lásku, vrací se mi láska. Vysílám ne-lásku, vrací se mi ne-láska. A tak je to u každého. U Vás, u nás i u těch, které Vy považujete za “špatné”. Nebojte se, oni si odžijí přesně to, co mají, ale bez ohledu na to, co Vy si o tom myslíte.
Takže to, co jsme napsali, není žádná “síla”. To není žádné prorokování, prokletí, přivolávání “neštěstí”. Je to suché, logické konstatování faktů, jak celý proces funguje.
Proto jsme Vás zvali na konzultaci nebo Vám doporučili některé knihy. Abyste se dozvěděla informace, které by Vám to ozřejmily. Nic víc.
Je to Vaše cesta. Kterým směrem se vydáte není náš problém. Nás se to netýká. A pokud si své poznání najdete někde jinde, věřte, že Vám to ze srdce přejeme.
S láskou Vaši NEléčitelé z empatia.cz.

Hodně jsem přemýšlela o Vaší odpovědi. S odstupem času tuším, že jsem se nechala ovládnout sebelítostí, prchlivostí a špatnými myšlenkami. Asi jsem opravdu takový výprask v podobě nemoci potřebovala. Jestli můžete, odpusťte mi, že jsem Vás tak napadla.

Ještě jednou Vážená a milá nemocná.
Přeskakuji dost nevyřízených dotazů (čímž se ostatním omlouvám), protože mám nesmírnou radost z Vašeho poznání a to zejména proto, že jste k němu došla sama, ještě dříve, než jste mohla číst odpověď na Vaši reakci (070905)… 🙂
Přesto tuto reakci a odpověď uveřejňujeme, protože to může být pro někoho užitečné a stejně je to anonymní.
Rád bych to doplnil ještě jednou informací. O odpuštění nikoho žádat nemusíte a to ze tří důvodů:
1) Tím, jak mluvíme o druhých, vyjadřujeme víc o sobě, než o nich. A jak jsem se pokusil vysvětlit v předchozí odpovědi, co rozdáváme, to se nám vrací. Takže nás se to stejně nemohlo dotknout.
2) Z důvodů, uvedených v bodě 1, jediný člověk, který by si zasloužil omluvu jste Vy. Ublížit jste tím mohla jen sobě.
3) Jak jsem už řekl výše, dokázala jste to už sama pochopit, a tím už jste se sobě omluvila i si odpustila. A tak je to v pořádku, už není třeba se tím zabývat.
Držíme Vám palečky, vyšlápla jste správným směrem.
Vše dobré přeje Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?