Dotaz

Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala na užívání kustovnice čínské ( GOJI) a housenice čínské (cordyceps) v souvislosti s léčbou hypertenze.  Na svých stránkách většinou píšete, že doporučujete jen potravní doplňky, které máte léty ověřeny. Ale véřím ve váš široký rozhled v oblasti alternativní léčby, proto by mé zajímal váš názor na tyto doplňky. Také bych vás chtěla poprosit o názor, zda meditační techniky a cvičení mají pozitivní vliv na stabilizaci VKT.
děkuji za názor a přeji hezké léto Jarka

Odpověď

Dobrý den,
na vaši otázku musím začít taky otázkou 🙂
Co je zdraví a co je nemoc?
Zdraví je stav, kdy v našem životě zachováváme harmonii ve všech třech složkách naší bytosti.
1. Víme o svém životním poslání, místě tady na Zemi, a aktivně ho naplňujeme. (duše)
2. Víme o tvořivé síle myšlenky a používáme ji, umíme ovládat svou mysl, abychom si život tvořili tak, jak chceme. (mysl)
3. Staráme se o své fyzické tělo jako o dočasnou schránku duše tak, aby co nejdéle vydržela. Jíme zdravě, pijeme kvalitně, cvičíme svaly, pružnost.

Nemoc je projev, že něco z toho, co je základem zdraví, neděláme. Myslíte si, že když onemocníme – třeba proto, že spoustu let tlačíme na druhé, prudíme a chceme věci po svém, jíme jídlo, které škodí tělu, necvičíme, jsme naštvaní a dokonce chodíme do práce, která nás štve a o svém životním poslání nemáme ani tušení – nám může pomoci, že přestaneme jíst třeba brambory a začneme jíst rýži? Určitě ne. Je to posun k lepšímu, ale jen posun.

Ve chvíli, kdy onemocní tělo, je fyzicky na tom tak špatně, že nepomůže JEN změnit to, co jsme měli změnit před dvaceti lety 🙂 chce to víc, léčivo. Proto doporučuju nejen změnit stravu, ale i na dobu léčení masivně léčit přírodními doplňky stravy, které nahrazují chemickou léčbu. A pak ctít realitu – že v potravinách, které se k nám dnes dostávají, nejsou živiny. A pokud nějaké jsou, tak málo. Pokud tedy nebudeme živiny doplňovat preventivně, jednou se to projeví. Je to tak.

A tak kustovnice čínská je výborná, stejně jako lněné semínko, kokosový olej, avokádo, … jako potravina. Nemá šanci jako žádná potravina vyléčit nemoc. Uleví, ale nevyléčí, nebo za hodně dlouho. Tak dlouho, jak dlouho jsme tělo ničili.
Já kupuju jen zdravé potraviny, snažím se co nejčistší a nejplnější živin. I přesto preventivně zobeme spoustu doplňků stravy.
Vysoký krevní tlak řešíme v Radovat se je láska, doporučuju jít na to komplexně 🙂
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře