Dotaz

Dobrý den,
Na těle mám několik nevzhledných a rozsáhlých skvrn, dle kožní lékařky „granuloma anulare“ Prý se to neléčí, je to jen kosmetická závada .. ráda bych věděla o tom více a hlavně znala příčinu a popřípadě zda se to dá léčit a ja. Projev mám již druhým rokem, začalo to dvěma skvrnama na vnitřní straně paží blíže podpaží a to ve velikosti průměru 4-5cm. Jedna skvrna zmizela cca po 9 měsících, na pravé paži se rozrostla a dnes má průměr 10 až 12cm (ovál). Ohraničená červenými hrbolky.. Objevila se mi další skvrna a sice na levém prsu směrem k podpaží ve velikosti 3cm ( zdá se že je na ústupu). Je období, kdy to vypadá na ústup a naopak období, kdy mám pocit bolesti a dochází k růstu a zvýraznění skvrn. Trpím několik let (cca 10) chronickými záněty žaludku, menší vředy v dvanácterníku. Ne však závažnější.. Poslední dva roky se neléčím, nejsou ¨výraznější problémy.
Mám problém s nadváhou cca 15kg navíc..
Dostatečně piji vodu… Dle vyšetření mám mírně sníženou funkci štítné žlázy, zatím netřeba léčba..
Nekouřím, alkohol s mírou (víno, pivo), nesnáším tvrdý alkohol.
Stres žel častý, snažím se potlačit pozitivním přístupem k životu, né vždy úspěšně. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Hezký den,
Asi již víte, že onemocnění, kterým trpíte, nemá podle stanoviska lékařů známou příčinu a tudíž i léčba-neléčba podle toho vypadá. Používají se hormonální masti či hormony vnitřně, většinou bez úspěchu. Jde o nezhoubné nádorové onemocnění, které má vždy příčinu v nedostatečném imunitním systému. To samozřejmě ukazuje i na oslabenou funci jater a podle ložisek, kde se vám skrvrny objevují, bych soudila na nepříliš tekoucí lymfu, tzn. nefunkční odvod zplodin z těla. Takže co bych doporučila já:
Ocean 21 – tekutý produkt s výtažky z mořských řas, který rozhýbává a čistí lymfatický systém, navíc mořské řasy podporují činnost štítné žlázy, dávkování 3 polévkové lžíce denně.
ImunnAid – sušená rostlina Vilcacora (Kočičí dráp), která prokazatelně podporuje imunitní systém tak, že burcuje vytváření bílých krvinek a jejich větší aktivitu, dávkování 2-2-2.
Liquid Chlorophyll – tekutý chlorophyll, výtažek z vojtěšky, který působí nejen na detoxikaci organismu, ale odstraňuje překyselení, které bývá hlavní příčinou kožních potíží, pomůže vám i s vředy (ty zatím necháme stranou, pokud byste chtěla vyléčit i je, není problém), dávkování 3 kávové lžičky do sklenice čisté vody na lačno. Pokud by vám stačily penízky, doporučila bych vám ještě Stress Management B Complex (tamtéž – vitamíny) obecně na zklidnění, dávkování 3 tbl. denně.
Stravu co nejvíce omezte na zeleninu, obiloviny, ovoce, čím více se vám to podaří, tím větší sílu bude mít vaše tělo zvládnout onemocnění. Rozhodně je třeba vyřadit uzeniny, maso (kromě krůty a ryby), mléčné výrobky (kromě zakysaných tj. sýr feta, balkán, mozzarela, cottage, lučina, žervé, pomazánkového másla, obyčejného másla, kefírů, bílého jogurtu), vyloučit cukr (nahradit medem nebo glukopurem), kávu nahradit obilnou (melta).
Je jasné, že vaše potíže pramení z toho, že věci kolem rodiny a partnera nedokážete dostatečně strávit, trápíte se a rozpitváváte zbytečně. Jste človíček, který potřebuje k životu někoho mít „svého“, ale život vám ukazuje, že vlastnit nikoho nelze. A s tím se vám těžko smiřuje, situace, ve kterých se vám to ukazuje, nemůžete zpracovat. Ale vše, co k vám přichází a právě to nejobtížnější, z našeho pohledu nejhorší, je pro nás to nejlepší!
Chce to se o sebe začít starat, je to pravda? Nikdo jiný to totiž za vás neudělá 🙂 Pokud budete potřebovat cokoliv dalšího dovysvětlit, ozvěte se.
Krásné dny a pohodičku.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře