Dotaz

Dobrý den, dočetla jsem se o Henri Monfortovi který tvrdí, že žije již 9 let bez jídla a vody a přijímá životní energii z vesmíru. Tvrdí také, že má v Itálii malého syna, kterého navštěvuje a ten po dobu jeho přítomnosti také žije jen z vesmírné energie. Pokud odjede a matka mu pak dává jídlo, tak bývá nemocný. CHci požádat o Váš názor, myslíte si ,že je to vůbec možné? Pokud by to možné bylo, proč bychom jako lidstvo měli vyvinutý zažívací trakt apod. Díky za názor. Jarka

Odpověď

Milá Jarko,
tato otázka jistě napadla mnoho lidí, kteří o HM četli nebo dokonce byli na jeho přednášce (Henri Monfort – devět let bez jídla s jejím záznamem).
Jsem přesvědčený, že je mnoho věcí, kterých jsme schopni a přitom to (zatím) netušíme nebo je nejsme ochotni přijmout nebo je neumíme použít. Především proto, že náš rozum (ego) nám brání připustit, že by to mohlo jít. Máme v hlavě zaryté vzorce, na kterých stavíme a nechceme si přiznat, z jak omezených základů vycházejí. Místo abychom prahli po poznávání a využívání nového, co nám přinášejí někteří mimořádní jedinci (v každé době takoví byli a budou), spíš máme tendenci jejich schopnosti znedůvěryhodnit či dokonce pošlapat a pošpinit. Prohlásit za nemožné, nesmyslné, kacířské, apod.
Pradávná učení vycházela z principu, že všechno jsou jen energie. Dodnes je to pro většinu „moderní“ populace nesmysl. A ejhle – ke stejnému závěru najednou docházejí kvantoví fyzici. Ti – podle našeho používaného vzdělávacího systému – nejuzávanější vzdělanci. Vědci. A přitom zoufale a nákladně lopotně docházejí ke stenému poznání, které už znali dávní „barbaři“.
Přitom je tolik lidí, kteří vidí auru, čakry, a vůbec mnohé další energie, které tou nesmyslně neohrabanou, omezenou, drahou „technickou vědou“ neumíme vůbec zjistit nebo se snažíme velmi nesmyslně nákladně je nahradit.
Vezměte si jen komunikaci. Nikdo už si ani nedovede představit, natož spočítat, co stojí naše dnes tak úžasná a vyspělá možnost komunikovat. Mobily, počítače, internet… Od výzkumu, přes výrobu po provoz to jsou nepředstavitelně astronomické částky. A co to stojí přírodních zdrojů, které už se nikdy nenahradí, o tom už vůbec nikdo nemluví a nikoho to ani nezajímá. Ano i my to zatím jinak neumíme. Ale rozhodně už nejsme ochotni něco „vědecky nedokázaného“ zpochybňovat nebo považovat za nemožné.
Je tolikrát ověřeno, že telepatické komunikace jsme my lidé schopni! Zapadlí australští domorodci to umí dodnes. Primitivové.. Nebo telekineze – přemisťování předmětů silou vůle. Proč to neděláme?
Přitom je to tak jasné – když jsme schopni zachytit myšlenku nějakým senzorem nalepeným na hlavu a díky tomu může ochrnutý člověk dát příkaz počítači, tak to přece musí být nějaká energie, kterou okolo sebe vyzařujeme a je možné ji nějak zachytit. A kdo by tomu věřil před pár lety, ačkoliv tu bylo mnoho „vyslanců“, kteří nám ukazovali, že to možné je.
Nemám důvod nevěřit, že jednou z těch věcí, které jsme ještě nezvládli, ale kterých jsme schopni, je naučit naše buňky zpracovávat energii jiným způsobem, napřímo, než obtížnou cestou mnohanásobné přeměny ze stravy. Vždyť buňky jsou nakonec taky jen forma energie. I ty našeho těla, i ty ze stravy.
Ptáte se, proč bychom pak měli zažívací soustavu? Dobrá otázka. Myslím, že proto, že doposud ji prostě potřebujeme. Protože zatím to ještě neumíme bez ní. Stejně jako mnoho jiných věcí. Přesto jsou tu „poslové“, kteří nám ukazují, že to jde. Že jsme ve skutečnosti „zkonstruovaní“ na možnosti, které si dnes asi ani neumíme představit.
Myslím, že podstatnější otázkou je, proč je neposloucháme? Proč se od těchto lidí nesnažíme učit, než abychom je zpochybňovali? Co nás nutí zachovávat si setrvalý stav? Proč jim vlastně nechceme důvěřovat? Co bychom ztratili, kdybychom se to snažili přijmout a ono se to třeba nepovedlo? A co bychom získali, kdyby se to povedlo?
Odpovědi na tyto otázky nejsou vlastně nijak složité.

Zkusíte mi nějakou napsat? Nejen Vy Jarko, ale kdokoliv, kdo to dočetl až sem..

S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře