Dotaz

Dobrý den, prosím o váš názor na vyšetření na mamografu. Různá zdravotnická osvěta poskytuje informace leckdy zcela protichůdné. U nás jsou na to ženy posílány přímo davově, ale příkladně paní doktorka Lynne McTaggartová ve své knize „Co vám lékaři neřeknou“ tvrdí, a z celé knihy je zřejmé, že ví o čem mluví, že přes poměrně téměř hromadné vyšetřování žen na mamografu vůbec statisticky nesnížilo úmrtnost na rakovinu prsu, naopak vyšetření mamografem prý může časem rakovinu vyvolat, protože při tomto zejména stále v určitých intervalech opakovaném vyšetření je prs vystaven velmi silnému náporu. A navíc se vlastně vyšetřuje nemoc, kterou ženy většinou ani nemají. Jistě, hovoří se hlavně o prevenci, co kdyby? Ale pak podle tohoto vzoru bychom se museli nechat tak pravidelně jako mamografem vyšetřovat stále všemi možnými lékařskými vymoženostmi. Minimálně každý rok si nechat zrengenovat plíce, žaludek,¨nechat si vyšetřit střeva, játra žlučník, protože všude se může rakovina objevit. A často se všude píše, že právě rakovina tlustého střeva je jedním z nejčastějších onemocněním. Proč třeba právě tomuto vyšetření není v našem zdravotnictví věnována taková energie, jako mamografii? Nezdá se vám, že tímto stylem by se z nás stal akorát národ hypochondrů. A navíc ty „paprsky do těla“ taky asi není zrovna to nejzdravější. Nehledě na to, že jsou známy i případy, kdy byly ženy operovány po vyšetření zcela zbytečně, pak se objevilo, že nešlo o nádor, ale zduřelé uzliny. Jaký na to máte prosím názor vy?.

Odpověď

Hezký den 🙂
Děkuji vám za váš dotaz, myslím, že se nad podobnými otázkami mnoho žen zamýšlí, alespoň tomu věřím. Jsem přesvědčena, že mamografické vyšetření je pouze další z řady nesmyslů, které mají komusi přinést peníze a současně lidi udržovat ve strachu (co jiného se dá říct na reklamy v televizi, kdy plačící dítě chová a utěšuje otec a ono se jakoby mimoděk přitulí k jeho prsu, a pak věta – pošlete své ženy na mamograf včas, než záměrná manipulace lidí do strachu ze smrti?). Co se píše v knize „Co vám lékaři neřeknou“ se potvrzuje i na jiných místech a v jiných výzkumech, četnost ani úmrtnost na rakovinu prsu se prokazatelně nezmenšuje. Ani nemůže. Pokud se nevyřeší příčina u čehokoliv, nevyřeší se nikdy ani problém sám. A když příčina cyst a rakovin prsou je v něčem, co lékařská obec obrovsky podporuje (a zase jsou v tom jen peníze, a jak obrovské, když si uvědomíme, že více než každá druhá žena ji užívá!), což jsou hormony, pak se stává celý problém neřešitelný, resp. nemůžeme čekat, že ho lékaři či farmacie bude řešit pro blaho pacientů s tím, že oželí mnoho biliónů ročně (nechci, aby byla má slova brána jako útok na lékaře, že se obohacují na úkor pacientů, ale nemohou se z celého kruhu vymanit – jsou to oni, kdo jsou zodpovědní, musí si to uvědomit také, nehledě na to, že přece známe dealery farmacie – lékaři dostávají bonusy či jiné dárky za to, že budou předepisovat jejich lék, tak že nejde o peníze?). Na každém balení (pro nás laiky) jsou napsány všechny vedlejší účinky, jedním z nich je poruchy prokrvování, možnost vzniku křečových žil. Každý ví, že krev je tekutina a pokud špatně teče, vznikají poruchy prokrvování, ucpaniny a křečové žíly. Takže hormony způsobují, že krev špatně teče, ale krev není jediná tekutina v našem těle, je to i lymfa, která tudíž špatně teče (to už si málo laiků spojí, ale lékaři to přece musí vědět). A lymfa je tekutina, která odvádí z našeho těla nečistoty z periférií do sleziny, protéká přes uzliny, kde se částečně čistí také. Když lymfa špatně teče, zahušťuje se, a „špinavá“ lymfatické cesty ucpává nebo blokuje – vznikají otoky, boule, cysty, myomy, a jiné zbytečné útvary, které v našem těle vznikají. Pokud si v některé literatuře prohlédnete systém kanálků lymfy v našem těle, budete šokováni tím, jak hustá je síť kanálků v prsou, opravdu neuvěřitelně moc. Tím máme odpověď, proč jsou prsa tak ohrožená, proč se v nich tolik tvoří cysty, bulky a jiné ošklivosti. A tím samozřejmě docházíme k tomu, jak nebezpečný je mamograf, neřeší příčinu, není schopný zdiagnostikovat přesně a svým násilným působením může navíc vyvolat problém, který tam nebyl.
Nic není náhoda, ani to, že tolik stoupá počet žen s problémy s prsy. Prsa jsou tím největším symbolem ženství, na nich se ukazuje, jak žena je ženou skutečně nebo jen tak vypadá. Celá společnost je podle mého názoru v období, kdy ženy hledají svou pravou roli, ony si totiž jsou naprosto intuitivně vědomy své ohromné síly měnit svět k lepšímu. Dostávají na výběr dvě cesty – jednu „feministickou“ a druhou „nevím jak jí nazvat – snad Ženskou“, ony samy si musí vybrat, kterou chtějí žít a uplatňovat ve svém životě a podle výsledku, toho, jak budou šťastné a spokojené, teprve mohou pochopit, která je ta správná. Cesta „feministická“ je cesta boje, proto je odsouzená ve své samotné podstatě k neúspěchu. Pravá síla žen je cesta lásky. Cesta pochopení, že není možné se s muži ve všem vyrovnávat, ale vzájemně se doplňovat. Podstata ženství je pasivita a mužství aktivita, je to přirozený charakter, který nelze odstranit, je to kód v přírodě, vesmíru. Ve vztahu musí být muž ochranitel a strážce ženy a rodiny, pokud ale žena vezme jeho aktivní úlohu na sebe, koho má muž chránit? Ženy touží mít vedle sebe „chlapa“, přitom si samy rozhodují, kdy ho „připustí“ a kdy ne jako „samce“. Kde je ženská důvěra v to, že se o ní její „chlap“ postará, o ni a případně jejich potomka? Proč by se muž měl chovat jako „chlap“, když vedle sebe jednoho má? 🙂 Věřím, že ženy pochopí, že cesta „feministická“ není cesta jejich štěstí a lásky, a že cesta „nevím jak ji nazvat“ není cestou ponížení, utlačení a podřízenosti, ale právě onou cestou vzkříšení ženství. To si ale musí vyzkoušet každá sama, jinak to pochopit nelze 🙂 Každá žena by měla pečovat nejen o svůj vztah k partnerovi (žena je vždy tvůrkyně vztahu), ale i o svá prsa samovyšetřením, pohmatem (ostatně partner je ten nejlepší „mamograf“ :-))) a jednou za čas absolvovat RUČNÍ lymfatickou drenáž celého těla i prsou nejlépe u maséra = muže, tam se nejlépe začíná s trénováním ženství.
Chcete vědět, jak je možné změnit vztah na naprosto láskyplný a harmonický? Sledujte Harmonické vztahy 🙂
Ženy, přestaňte hledat rozdíly a nebojujte, není s kým, hledejte, čím muže doplnit, čím může doplnit on vás a milujte.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře