Dotaz

Dobrý den.
Prosím o pomoc i radu. Mám přítele, který je ženatý a už 5 let se rozhoduje mezi mnou a svou ženou. Ještě se nerozhodl. Často je, jak se říká, kam vítr, tam plášť. Vím o něm že mi neříká pravdu, dokázal mě i několikrát podrazit, zklamat, vrazit nůž do srdce a udělat v mém srdci velkou bolest. Vše co si během celého roku plánuje se mnou, nakonec uskuteční se svou ženou a mě odstaví na vedlejší kolej a pak s prosikem přijde, se slovy, už se to nestane. Ale udělá to zas. Mám ho ráda, ale už mě jeho chování a podlost začíná unavovat,. Přemýšlím o ukončení vztahu. Prosím má smysl ještě jemu odpustit, nebo to rázně ukončit.. Děkuji za Vaší odpověď.
Přejihezký den. Jana

Odpověď

Hezký den,
pokud byste měla zájem o důkladný rozbor vaší situace, ráda vypracuji, ale za poplatek. Odpovím teď jen obecně 🙂
Nehraji si na svatouška, ale mé heslo zní: Nikdy nedělej nic druhému, co bys nechtěl zažít sám. Pravidlo mého života je: Žij čistě. Ono to někdy bolí, nechce se do toho, ale nechci se špinit žádnou zbytečnou zátěží. Co vysíláme, to se nám totiž vrací – vždy.
Poprvé jsem se vdala čistě z rozumu. Po roce jsem potkala svého současného muže, zamilovala se a aniž by mezí námi cokoliv proběhlo, otevřeně jsem řekla svému manželovi, že s ním žít nemůžu. Bylo mi v podstatě jedno, jestli budu žít s tím, do kterého jsem se zamilovala, jen jsem věděla, že v tom, co jsem žila, už být nemůžu. Neuměla jsem čekat, jak se to vyvine, jestli to dopadne, mít zadní vrátka. Musím to mít čisté.
A tak pokud jste šla do vztahu s ženatým partnerem, muselo vám být jasné, že kdyby jeho manželství bylo natolik nepřijatelné, nebyl by v něm. Nebo alespoň kdyby potkal vás, jako ten impulz k odchodu, rozhodně by rychle pochopil a odešel. Nestalo se tak. Váš milenec nejedná čistě. Kličkuje a využívá, nechce problém, ale svůj klídek, a pokud možno vše, jak je o teď. Ukazuje vám vás. I vy se bojíte rozseknout to čistě. Je mi to jasné – asi ho máte ráda a není to jednoduché prostě to nechat. Ale chcete být v pozici jeho současné manželky? Pokud se takto chová k jedné, bude se tak chovat i k vám. Chcete to?
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře