Dotaz

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu: v listopadu loňského roku jsem začala mít problém s loktem na pravé ruce (spíš než kloub jsou to šlachy), nejdříve jsem bolestivost přisuzovala zvýšené námaze, ale bolesti přetrvávají stále. Nepracuji manuálně a domácí práce mi problém dříve nedělala. Nevím jestli to má spojitost, ale teď se mi k lokti ještě přidala záda. Bolí mě mezi lopatkami, k ránu už mě bolest budí a když vstanu jsem celá ztuhlá. Nejvíc mě bolí, když se snažím předklonit hlavu, to cítím, jak to mezi lopatkama „táhne“.
Chodím pravidelně cvičit a podle časových možností cvičím i doma, dodržuji veget. stravování. Vím, že psychika má velký vliv na fyzické tělo, tak se snažím večer udělat chvilku pro sebe při svíčce s relaxací a příjemnou hudbou.
Nejsem zastáncem tabletek, proto bych byla vděčná za vaši radu, děkuji.

Odpověď

Hezký den,
loket symbolizuje naši schopnost prosadit se, umět si vydobýt to, co potřebuje člověk pro sebe sám, je to ukazatel toho, jak myslíme na sebe, zda neupřednostňujeme potřeby druhých před svými vlastními. Současně může ale ukazovat druhý extrém, a to přílišné prosazování svých představ, svých potřeb, protlačování toho, jak to chcete vy. Prostě tato otázka není v harmonii, není vyrovnaná. Jste žena s velkou dávkou empatie, ale současně s velkou porcí myšlenkové, mužské energie. Osmička v datu narození u ženy ukazuje vždy na jisté potíže v ochotě měnit své názory, ukazuje na jistou zatvrzelost a trvání na svém. Zkuste popřemýšlet, zda necháváte druhé dělat skutečně to, co chtějí oni sami. Zda nemáte potřebu říkat jim, co vše je nutné, aby dělali, jak se chovali a co je pro ně „správné“. Přece víte, že to, co je podstatné pro člověka, ví jen on sám, i když je to třeba naše dítě 🙂 Takže rada pro vás zní: starejte se sama o sebe, myslete na sebe, na to, co děláte ráda a to dělejte, nestavte si úkoly, které musíte dělat, protože člověk nemusí dělat nic, může jen chtít. Povolte a začněte život prožívat, udělejte si ho krásným a buďte v něm spokojená, protože jen jak vy sama si ho vytvoříte, tak ho budete mít 🙂
Pomozte i svému tělíčku, protože ono jen hlásí, že je třeba změnit mysl a cosi pochopit, ovšem pokud bolí, změna mysli nestačí, pokud podpoříte i tělo, vše půjde rychleji a ono zpětně pomůže i právě onomu pochopení, vše jsou spojené nádoby.
Vysvětlím vám ony souvislosti. Pravý loket se týká mužské stránky – takže buď prosazujete příliš svou mužskou část (kontrolujete, rozhodujete, organizujete,…) nebo jí neprosazujete vůbec, nebo příliš tlačíte na muže ve svém okolí (partner?) nebo se ve vztahu k němu prosazujete málo. Tím, že se toto děje, musí nastoupit nespokojenost, což je vždy otázkou žlučníku a posléze přetížení jater. Tuhnutí zad především v oblasti šíje, táhnutí vazů při předklonu je jasnou známkou přetížení jater. Protože je člověk nespokojený, je vnitřně „kyselý“, tudíž se i tělesně překyseluje. Aby ovšem tělo zachovalo zásaditost krve (pokud by tak tomu nebylo, člověk velmi rychle zemře), musí krev zezásaďovat v těle uloženými minerálními látkami, nejprve čerpá ze zdrojů, odkud se nejlépe vybírají, tj. měkké tkáně, vazy, chrupavky, šlachy, teprve poté, když ty vyčerpá, začne čerpat z kostí. Tím, že ztrácíme minerální látky z měkkých tkání, ztrácí tyto svou pružnost i pevnost, my tuhneme. Tak jako v názorech. Třeba na „pilulky“… 🙂
Takže mé doporučení je pro první měsíce nasledující:
Green Health = vojtěška – pomáhá neutralizovat naše kyselé prostředí, působí perfektně proti zánětům a hojí, užívá se 2-2-2 vždy asi 10 minut před jídlem. Nejlepším řešením a na stálo je pořídit si ionizátor vody Aquarion aquarion.empatia.cz, ze kterého můžete čerpat zásaditou vodu, kterou budete používat nejen na denní pití, ale i na vaření a tím je starost s překyselením pryč, se zásaditou vodou z AQ máme jen ty nejlepší zkušenosti, především detoxikační, což je váš problém.
Power Mins – komplex minerálních látek ve formě našemu tělu vlastní, v tzv. chelátové vazbě, která umožňuje jejich téměř 100% vstřebání tam, kam je třeba (neucpávají se s nimi např. cévy), dávkování 1-1-1 vždy po jídle.
Super Soya Lecithin – látka tělu vlastní, která zpružňuje tkáně a regeneruje játra, pomáhá rozvolnění žlučníku, pro rychlejší regeneraci doporučuji vysoké dávkování 5-5-5 po jídle, vždy k tomu rozkousat lžíci Ostropestřce mariánského mletého a zapít jaterním čajem, důležitá je poslední dávka, která je nejlepší před spaním (žlučník má svou dobu od 23 hodin, po nich nastupují játra).
Pokud není problém, bylo by skvělé přidat si ke všemu sirup Noni – to totiž dělá tkáně prostupnějšími, tudíž všechno, co se týká produktů na zpružnění tkání, se do nich dostává snáz a rychleji, navíc působí perfektně proti bolesti a zjemňuje nejen tělo, ale i psychiku, dávkování 3 polévkové lžíce denně.
Velmi důležitý pro vás je dostatečný a kvalitní pitný režim, stravujete se asi dobře, takže se zaměřte na kvalitní zásobování čistou vodou (znovu narážím na Aquarion). Podívejte na stravování podle své krevní skupiny třeba budete překvapena, že pravidelně konzumujete něco, co vám škodí.
Takto bych to viděla na dva až tři měsíce, budu ráda, když mi dáte vědět, jak se cítíte a zda dochází ke změně. Uvidíte, že půjde vše rychle a pak nastavíme prevenci, podle toho, jak budete vše zvládat.
Mějte se moc krásně a kdyby něco, jsem tu.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře