Dotaz

Dobrý den,
také přemýšlím o tom, že bych se začal věnovat masážím. Často jsem ale blízkými varován, že tím přijdu o spoustu svým sil, že mě klienti takříkajíc vysají a já pak sám onemocním. Vím, že existují metody jako je reiky či podobné, které umí brát energii z Vesmíru. Bylo mi řečeno, že bez znalosti využívání reiky nemohu masírovat, protože by mě to zničilo. Přijde mi to trochu křečovité a rád bych se zeptal jestli takový názor také zastáváte, když se masážemi zabýváte. Samozřejmě nechci se zničit, ale myslím, že když chci dobře namasírovat své blízké že tím pádem nemusím absolvovat vedle kurzů masérství také kurzy reiky.. Nemám pocit, že bych energeticky strádal i přesto že jsem si ve vaší sekci numerologie zjistil, že nemám rovinu energie. Chvalozpěv na vaše stránky které v poradně čtu nejsou vůbec neoprávněné, právě naopak! Velmi vám fandím a vždy se těším na nové články, rubriky a odpovědi.
S přáním příjemného dne.

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme za pochvalu, i když víme, že si jí moc nezasloužíme. Chtěli bychom stránky mnohem více oživovat, dávat mnohem více informací, ale nějak nezvládáme. Asi to tak má být a naše touha po dokonalosti musí být „zkrouhnuta“, abychom pochopili, že i takto to může být dobré. Takže děkujeme. 🙂
I když podle numerologie nemáte rovinu energie, neznamená to, že ji nemůžete mít dost. Z vašeho narození vyplývá, že máte velkou touhu pomáhat druhým lidem, máte schopnost vcítění se do jejich problému, umíte vyslechnout a dobře poradit. Vaše dvě devítky naznačují i mnoho energie a schopností v duchovní oblasti. Jediné úskalí, na které si musíte dát pozor, je to, že musíte hlavně poslouchat vy a sám sebe. Řídit se svými vlastními radami a snažit se sám. Pro práci s lidmi formou masáží a poradenství máte podle mne velmi dobré předpoklady. Může to být skvělý způsob, jak ventilovat svou citovou energii, aby se neprojevovala negativním způsobem, protože vyjádřit své pocity ústně příliš neumíte.. Pokud chce člověk pomáhat druhým, nemusí vždy mít speciální kurzy. Každá matka hladí své dítě a tím ho vlastně masíruje, energeticky mu pomáhá a nemá žádná zvláštní osvědčení. Důležité je přistupovat k druhému s láskou, s vůlí pomoci. Je však nutné nikdy nelitovat a nebrat si starosti druhých za své vlastní. Mohu vyslechnout, poradit, nebudu se však s tím já trápit. Úbytku své energie lze zabránit tím, že sice budete „vrba“, ale budete tok „stěžující“ si energie od klienta přerušovat otázkami, svými názory. V tomto případě to není neslušné, ale pro vás ochraňující. Při masáži vůbec by měl hovořit více masér než klient. Pro masáže doporučuji seznámit se s duchovními příčinami nemocí, s tím, co nám tělo oslabenými orgány říká a to lidem předávat. Vše naprosto sedí a lidé chápou a začínají měnit své životy a postoje. A to je to důležité v pomoci lidem.
Doporučuji vám knížky od M.Hrabici – Co nám tělo říká a jiné.
Co se týče reiki, mám možná trochu vyhraněný názor. Vytvořil se díky mým zkušenostem s lidmi, kteří těmito kurzy prošli. Vím, že s energií pracuje každý, ale myslet si, že jen díky tomu, že absolvuji jeden, dva, tři kurzy, ji umím ovládat a vyřeším jí vše nebo dokonce už můžu léčit jiné, to je podle mě zcestné. Má zkušenost je taková, že mnoho „reikistů“ vlastně skutečně nechce nic změnit. Ve skutečnosti jen mluví úžasně duchovně, ale skutek utek. Stačí sebemenší běžný životní „zádrhel“ a zase jednají stejně „světsky“ a neduchovně, jako dříve. Kromě toho mnoho reikistů má většinou obrovské problémy zdravotní, vztahové. Snaží se vše řešit jen energií – jak je to naučili na kurzech, ale např. zdravá strava a péče o své tělesno prý není důležitá. No, upřímně – je to hlavně mnohem těžší a nepříjemnější, než si hrát na duchovno a energie. Ale proto ta naše duše žije právě v tomhle fyzickém těle!
Proto bych nešla na masáž reiki ani za nic, nechci jejich problémy přebírat. Myslím si, že většina těchto kurzů jsou hlavně byznysem.
Ačkoliv to tak teď možná vypadá, neházím všechny lidi pracující s energiemi do jednoho pytle. Znám totiž i takové, kteří pracuj s energií, léčí energií, prokazatelně mají výsledky, ale dělají to hlavně pro svůj posun vpřed. Pracují na sobě a pracují třeba i nezištně (někteří si za svou práci neberou vůbec nic, tedy ani žádné peníze – prý za svůj dar nic nezaplatili, proto nemohou za jeho využívání nic brát). Můj názor je trochu jiný – pokud dám, mám i přijmout, harmonie musí být. A třeba  i peníze hohou být formou energie. Ale nesmí být prvotní. Od těchto lidí energii přijímám a nebojím se, ale také ji oplácím podle toho, jak cítím já. Ne podle stanoveného ceníku za služby.
Také neodsuzuji reiki jako takové – je to úžasná věc. Ovšem jen v rukou lidí, kteří „na to mají“. Ale těch je asi jako šafránu. Systém, jakým se dnes reiki vyučuje, plodí kvanta „reiki rychlokvašek“. Bůh pomáhej těm, kteří se jim dostanou do rukou… (I když na druhou stranu – nic není náhoda, vše je tak, jak má být a asi to tak potřebují…)
Pokud se rozhodnete masírovat, nezapomínejte na starost o sebe. Pečujte hlavně o sebe – stravou, stavem mysli, cvičením, čtením knih a berte masírování jako pomoc druhým, ale i (hlavně) sobě. Můžete velmi péčí o ostatní získat, klienti vás mohou velmi obohatit. Pokud nebudete brát masírování jako rozdávání se pro druhé (tzv. „páchání dobra“), pak vás nikdo nevycucne (a pokud ano, rychle se dobijete). Masírování vás jen obohatí. Kromě toho existují i velmi jednoduché metody, jak se energetickým „upírům“ ubránit a nemusíte přitom absolvovat zrovna kurzy reiki.
Masírování může být ta pravá náplň života, kterou máte dělat. A v tom vás vesmír podpoří. Přeji vám to správné rozhodnutí a dělejte, co cítíte vy a ne, co říkají druzí. Cítíte to pro sebe nejlépe.
Krásné jaro přeje Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře