Dotaz

Dobrý den,
mám 6ti letou dcerku. Má ještě mléčné zoubky, o které se naučila pěkně starat. Bohužel se na ních začaly dělat hnědé skvrny o kterých nám lékařka že se jedná o odvápnění zubů. Máme obavy aby se jí nezačaly dělat skvrny i na druhých. Začala jsem jí kupovat vápník pro děti, myslíte že to bude stačit? Na doporučení lékařky používá zubní pastu elmex.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
je príma, že se staráte. Musím vás ale upozornit na problém s užíváním chemických minerálů z lékárny (nevím, jaký jste koupila). Chemické vitamíny a minerály jsou vstřebatelné pouze z max. 20%, je tu ale hlavně problém v tom, že chemické minerály tělo neumí vyloučit, proto se někde usazují (především v cévách). Minerály musí být v tzv. chelátové, přírodní vazbě, navázané na aminokyseliny, stejně tak, jak jsou v rostlinách (jen z rostlin naše tělo vstřebává minerály 100%), z těchto doplňků stravy je vstřebatelnost minerálů až 93%. Tato přírodní vazba samozřejmě výrobu prodražuje, takže běžně se s touto formou nesetkáte (když i lékaři tvrdí, že to není důležité, není se co divit, že se to tak vyrábí – ale oni se to neučí, tak to neznají, bohužel), ale firmy, které minerály v této podobě nabízí, se tím samozřejmě chlubí a na svých výrobcích to rozhodně píší, takže se můžete podívat na ten svůj vápník z lékárny, zda tam je o tomhle zmínka.
Dále je nutné vědět, že vápník se vstřebává jen za přítomnosti dalších živin. Potřebuje fosfor k zajištění zdravých zubů a kostí, hořčík ke správné činnosti srdce, ke zpracování vápníku je nutný vitamín D, jeho účinek se zvyšuje přítomností vitamínu A, C a železa. Proto vždy doporučuji užívat komplex vitamínů a minerálů jako základ a pak popřípadě doplňovat samostatným minerálem po dobu určitou. Vaší dcerce bych dávala:
Lion D – multivitamín pro děti tohoto věku, je ve formě kousacích tablet, dávkování 3tbl. denně. Věk dcerky je už hraniční, za chvíli ji toto jako denní dávka nebude stačit, pokud spolkne „prášek“, bylo by dobré jí dávat New Life, dávala jsem ho i svým synům, nejde o to, že je to multiprodukt pro těhotné a kojící, jde o jeho složení, které je pro doplnění dostatku vápníku výborné. Stačil by jí 1tbl. denně. Pokud byste jí dávala LIon D, pak by chtělo doplnit vápník Strong Bones Plus, ten se dá případně vysypat na lžičku, potřebovala by 1tbl. před spaním.
Přečtěte si o jedinečnosti doplňků CaliVita.
Množství vápníku v těle snižuje konzumace sladkostí a mléčných výrobků, pokud nejsou kysané, zkrátka překyselení organismu.
Zubní pasta Elmex je super!
Hezky se o sebe starejte, nikdo jiný to za vás neudělá…
S radostí vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře