Dotaz

Zdravim,
mohli by ste mi prosim povedat Vas nazor na MMS (

www.emms.cz )? Je naozaj taky „zazracny“ ako sa o nom pise? Nesposobuje jeho uzivanie neziaduce ucinky, kedze je to chemia a nasmu telu to nie je vlastne?
P.S. Stranka Empatia je perfektna. Mam ju precitanu od A do Z a cerpam z nej vela informacii. 🙂
Dakujem.
Peter

Odpověď

Dobrý den,
MMS je zkratka pro Miracle Mineral Solution (prý Zázračný Minerální Roztok). Jedná se o přesnou koncentraci Chloritanu Sodného, který je před použitím aktivován přesným množstvím 10% roztokem kyseliny citronové. Vzniká tak plyn Chlordioxid, který má silné oxidační účinky. Funguje v těle pak jako volný radikál, což je buňka, která potřebuje doplnit svůj chybějící elektron, a tak z tohoto důvodu napadá zdravé buňky, utrhne jim jejich elektron, tím se ony stávají neúplné a „nemocné“, touto oxidací vznikají chybné buňky a my onemocníme. Na stránkách o MMS se píše, že Chlordioxid takto reaguje jen při styku s bakteriální buňkou a to prý z toho důvodu, že je kyselejší než ostatní buňky, a výše popsaným oxidačním procesem tuto bakteriální buňku zničí. A tohle je jeden z důvodů, proč bych MMS nespolkla, nevěřím totiž, že mé tělo je zásadité, vlastně vím, že není, prostě při dnešním způsobu života a stravování jsme kyselí všichni.
A samozřejmě jde o chemii, žádné přírodní léčení, čistá chemická očista. Někomu připadá jedno, jestli jíme chemický nebo přírodní vitamín, třeba i lékařům, prý vždyť i my jsme taková chemická továrna. Ano, ale biotovárna, a to je veliký rozdíl. Každý chápe, že když bude jíst vápencovou skálu, nevyléčí si osteoporózu, ale šumivý vápník si klidně ve skleničce rozpustí, nezapomínejme na selský rozum. Každá chemická látka v našem těle nějakým způsobem funguje, může asi fungovat i pozitivně, asi ano, ale s jakými důsledky? Není to stejné jako s podáváním umělých hormonů, které mají na první pohled pozitivní účinky, a přitom tak obrovsky negativní dopad – ale za několik let užívání, takže to asi proto nikdo neřeší… Je pravda, že v současném světě nejsme schopni vyhnout se chemii, je všude kolem nás, ve všem kolem nás, jíme jí, i když nechceme. Snaha je co nejvíce jak to jen jde se chemii vyhnout – nebudu ji cíleně do svého těla dávat, já ne.
A další věcí je přístup k léčení, myslím, pro dnešní svět naprosto typický – zbavme se vetřelců, zničme ty malé  či větší zabijáky, kteří nám způsobují ty „nepříjemné“ nemoci, pak a bez nich nám konečně bude fajn a nemocí se zbavíme. A tak lidé chodí na výplachy střev, aby je měli čisté bez těch zlobivců (náš stvořitel, příroda, Vesmír, Bůh, říkejte si tomu, jak chcete, byl asi hlupák, že nám nedal střevo na povrch těla, když ho máme mýt, proč ho schoval dovnitř? Kde je selský rozum?), užívají antibiotika, kterými likvidují všechno nepříznivé v nás (bohužel i to příznivé), protože tyhle potvory prý způsobují všechny naše potíže, a tak si kupujeme filtry na všechno, abychom vydezinfikovali prostředí, ve kterém žijeme, aby jsme ho měli přece čisté, aby tam nebyli ty organismy, které nás ohrožují. Bohužel tento postoj obecný vyplývá z postoje klasické (oni se takto nazývají, podle mne klasická medicína je ta stará, východní) současné medicíny, která přesně takto „léčí“. Přece jsme součástí přírody, nemůžeme žádné živočišné druhy vymazat z povrchu zemského jen proto, že nám škodí, nám pánům tvorstva. Jsme součástí přírody, kdy všechno má svůj význam, úkol, vše má souvislosti zase s něčím jiným, když to zlikvidujeme, porušíme harmonii. Lidé např. bojují dnes proti plísním, likvidují je velmi intenzivně, přitom plísně mají nezastupitelný význam v přírodě, pomáhají rozkladem vrátit odumřelé součásti přírody zpět do země – copak ony mohou za to, že lidé jsou v takovém stavu, že jejich těla jsou ještě zaživa určena k rozkladu? Zlikvidovat to okolo je totiž pro lidi jednodušší, než posílit svou obranu – tam je přece základ. Základ je v imunitě, v odolnosti, ve schopnosti se ubránit, aby mi žádné „nepříznivé“ mikroorganismy nemohly ubližovat, ale bych s nimi žila v souladu.
A tím se dostávám k poslední věci, která mě na MMS vadí – žádná vlastní zodpovědnost, žádné rady, co můžu udělat já sama, žádné informace, v čem mám já problém – je to stejný přístup jako lékařský, zacpi si nos, vypij smradlavou vodu, ona ti pomůže v boji proti těm, co ti škodí – nic víc dělat nemusíš. A to není má cesta, já tudy jít nechci.
Ale chápu, že pro někoho to může být prima zkušenost, každý má, co potřebuje 🙂
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře