Dotaz

Dobrý den,
již delší dobu sleduji vaše stránky, které mi velice změnily život. Začala jsem se mnohem více do hloubky zabývat svým zdravím a studuji numerologii s vámi doporučovaných knih. Můj přítel bohužel tuto mojí změnu neuvítal s radostí. Nelíbí se mu, že teď čtu v podstatě jen např. knihy od pana Hrabici – že se pořád hrabu v nemocech a že to není dobré. Snažila jsem se mu vysvětlit, že to dělám proto, abych mohla radit lidem (i se mi to už několikrát povedlo!) jak se na sebe a své případné nemoce dívat z jiné strany.. Říká, ať si dělám co chci, ale já cítím, že se mu to nelíbí a nadšen tím není. Trápí mě to a nevím, jak se s tím vyrovnat. Také mu neříkám, o co se má zajímat a myslela jsem, že bude dělat to samé. Často mám tendenci zahodit všechny knihy, abych se mu jako zalíbila, ale pak si uvědomím, jaká je to hloupost, když je to něco co mě zajímá a velmi baví.
Nevím si rady..:-(

Odpověď

Milá Zdeňko,
dejte mu čas. Nesnažte se ho přesvědčit slovy, jak moc je pro vás úžasné, co děláte, jak moc je to pro vás důležité. On to stejně neumí procítit jako vy, není schopen to rozumově pochopit. To ale vůbec nevadí, netrapte se tím a nechte tomu všemu volný průběh. Ve vztazích mezi dvěma lidmi je přece tolik věcí, které se mi nemusí líbit, které bych raději, aby ten druhý nedělal nebo dělal jinak. Ale pokud si uvědomuji, že nemohu druhého změnit, že pokud chci, aby byl šťastný, musím ho nechat dělat si věci po svém a ne po mém, pak i já sám budu dělat to, co mne těší a baví a podle sebe. Proto se netrapte jeho postojem, on vše zpracuje a přijme, nebojte se. Samozřejmě, že zahodit všechny knihy, které čtete, jen aby byl klid, je nesmysl, on by klid stejně nebyl 🙂
V partnerských vztazích je obvykle žena ta, která první pochopí nebo lépe vycítí jiný rozměr života a vztahů. Ženy jsou intuitivnější a prostě cítí snadněji než muži. Ti si potřebují vše rozumem dokázat a argumenty vysvětlit, proto jim to déle trvá. Neznamená to ale, že jsou snad horší nebo níže, nebo jak bych to řekla, než ženy. Oni to potřebují poznat po svém a když to přijmou za své, budou za ženou stát jako pevná opora. Ale v celém tomto vývoji jsou pro ženu ještě v něčem velmi důležití – ženu brzdí. Je to potřeba, protože ženy právě díky své intuici dokáží naprosto ulétnout někam, kde ještě být nemají, ulétnout mimo tento svět a do naprosté nereality. Proto je tolik „duchovních“ žen bez partnerů. Není to proto, že je nepotřebují, ale proto, že ony partnerský život nepochopily. Pokud žena má dost trpělivosti, netlačí na muže, aby spěchal v pochopení, pokud na něj čeká, pak i ona mnohem účinněji dokáže své intuitivní poznatky realizovat v běžném životě, protože to je to nejdůležitější – duchovně žít, ne snít a meditovat. Proto buďte trpělivá, děkujte svému muži, že vás brzdí a milujte ho za to. Až se srovnáte do stejného kroku, pocítíte tu pravou partnerskou jednotu a to za to skutečně stojí. Nebudete věřit, že něco takového je vůbec možné, takové štěstí pocítíte.
Jen nespěchejte a milujte :-))
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře