Dotaz

Dobrý den,
jsem na mateřské dovolené, malé jsou 2,5 roku a já bych si přála ještě druhé miminko. Můj manžel tomu bohužel není nakloněný. Velmi mě to trápí, nechci mít jedináčka, myslím, že při více dětech se mají mnohem větší šanci naučit, jak se chovat v kolektivu a nebýt rozmazlené.. Jenže jak to vysvětlit manželovi? Vždyť jedináčkové to mají v životě těžší, nejsou zvyklí se dělit a pod. Nevíte jak manžela přesvědčit o výhodách druhého dítěte?

Odpověď

Dobrý den,
jsou v životě situace, na které rozumové argumenty neplatí, které se musí cítit a slova nic neznamenají. Rozumové důvody proč mít a proč nemít děti a kolik jsou zbytečné a nesmyslné. Nějak to cítím a podle toho si rozumové argumenty najdu. Vy si vnitřně přejete mít více dětí, protože to tak cítíte, váš muž nechce mít víc dětí, protože to tak cítí. Rozum nehraje roli. Rozumové argumenty nemohou ani jednoho z vás přesvědčit. Ale co s tím? Je to velmi jednoduché 🙂 Pro vás je důležité si uvědomit, co vám muž má svým chováním říci, proč vám to „dělá“.
Láska mezi mužem a ženou je o tom, že jeden pro druhého udělají cokoliv, co si druhý přeje, vzájemně se podporují v tom, co druhý chce, pomáhají si plnit svá přání, i když to nemusí být přání obou, dokonce s tím nemusí být ztotožněni. Zní to možná podivně, ale je to tak. Pokud takto ve vztahu žiji, mám partnera, který to cítí stejně, jsme ve víru, který nás nese výš a dál společně a je to krásný život, přinášející oběma jen radost. Pokud takto ve vztahu žiji a druhý to necítí stejně, má potřebu mne ovládat, měnit a řídit má přání a můj život, je to proto, že si mám uvědomit svou vlastní hodnotu, prosadit si svá přání a i třeba hledat partnera, který mne podpoří.
Proč to píšu? Váš muž má své představy z různých důvodů o počtu dětí v rodině. Rozhodně jste tyto představy nějakým způsobem ovlivnila i vy a proto díky vám a pro vás je teď situace taková, jaká je. Zkuste se zamyslet nad tím, zda svého partnera natolik milujete, že dokážete plnit jeho přání? Zkuste se zamyslet, proč váš muž prosazuje svůj vlastní názor, zdá se vůči citům ženy tvrdý, ale proč? Nebyla vy jste také tvrdá k jeho přáním? Proč se rozhodl takto tvrdě proti dalšímu dítěti, není to třeba proto, že v jiných situacích rozhodujete vy a on nemůže? Těchto možností je mnoho, hledat musíte vy… Je ale jisté, že důvod je ve vás, až ho najdete a vy změníte, co je třeba, možná už další dítě vyžadovat nebudete a nebo bez problémů přijde. Vše záleží na vás 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře