Dotaz

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, prosím Vás poraďte mi, nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná. Což je pro mě splněná mého snu…. děťátko si moc přeji. Jenže… po tom co jsem si udělala testy, které vyšly pozitivně, jsem navštívila gynekoložku. Ta mě však při první prohlídce… jen udělala ultrazvuk, řekla že jsem těhotná a že si na sebe musím dávat pozor. Ale to bylo vše. Napsala mi prášky, neřekla ani na co a k čemu jsou a proč je mám brát. To jsem se musela zeptat na na co je to co mi píše, jinak by mi to ani neřekla a navíc mi to řekla v takové lékařské verzi, že tomu přiznám se, moc nerozumím. Každopadně, neudělala mi vyšetření krve neřekla mi vůbec nic. A já jsem z toh takové zmatená. Když jsem se zmínila, že jsem ale opravdu jen trošičku špinila, spíše do hněda… neptala se ani jak dlouho to trvá ani nic a napsala mi zase nějakej práše a neřekla na co je. Já jsem ji uplně zapomněla říct, že můj táta měl špatnou štítnou žlázu. A když jsem v rychlosti, než mě vyhodila z ordinace, řekla, že měl muj manžel rozštěp patra, řekla, že to se bohužel nedá diagnostikovat dopředu, zda li to dítě bude mít či ne. A tak jsem z toho taková rozladěná. Čekala jsem, že mi k tomu vysněnému děťátku, pro kterého bych udělal cokoliv, neřekla vubec nic. Proto se Vás ptám na to, na co mi u paní doktorky nebyl dopřán čas…. prosím vás, čekají mě nějaká jiná zvláštní vyšetření v těhotenství, když má můj otec špatnou štítnou žlázu?Není to dobré podchytit hned na začátku?Dalši návštěvu gynekoložky mám až za 14 dní, a začátky ttěhotenství by se přeceměly hlídat nejvíc ne? Další otázka je, je normlní, že mě píchá v levém boku a občas i v pravém? Možná, že se nějak roztahuje děloha, já nevím, chci mít jen jistotu.A rozštěp patra, beru kyselinu listovou už 5 měsíců ještě před otěhotněním, abych tomu předešla, ale přesto co proto mohu ještě udělat, aby to moje dě´tátko nepotkalo?Mám o toho svého malého drobečka strach, nekouřím, ani jsem nikdy nekouřila, snažím se žít zdravě, nepiji alkohol.Každý den se snažím k děťátku mluvit, jak moc ho máme rádi a jak moc se na něj těšíme – tatínek i maminka. Achtěla bych moc, aby bylo vše v pořádku a dětátko se narodilo zdravé. Někdy mi připadá, že se kvuli tomu až moc stresuji…ale nedokážu na to nemyslet.
Děkuji moc za rady a podporu. Nejhorší je ta nejistota.

Odpověď

Dobrý den,
každý si přitahujeme přesně takové situace, které sami potřebujeme k pochopení a změně svého přístupu k nim. Žádný trest ani nic špatného, když vás lékařka odbyla – tak přesně jste to potřebovala. Chce to nastavit si ke všemu tento základní postoj, a nebudete mít pak důvod se na kohokoliv za nic zlobit, ušetříte se stresu a zlobení. Přečtěte si o svém datu narození a o své energii 7 Kovu, pokud se budete zabývat především těmi výzvami, negativami, vše vám docvakne 🙂
Je třeba pracovat na tom, abyste přestala vše se snažit ovládat a mít pod kontrolou, abyste vnesla do svého života víc důvěry v to, že věci se dějí přesně tak, jak je třeba. Přesně proto jste si přitáhla přesně takovou lékařku, která vám nesplnila vaše očekávání a odbyla vás – abyste si uvědomila, že štěstí z mateřství nezávisí na reakcích druhých, ale na vašem vnímání. Současně je třeba pochopit, že i když projdete tisíci všemi možnými vyšetřeními, není možné mít všechno pod kontrolou, není možné vše řídit a mít vždy jistotu. Pokud nemáte žádné problémy se štítnou žlázou, proč potřebujete řešit štítnou žlázu vašeho otce? Proč se teď zabýváte možným rozštěpem, když stejně víte, že pokud má vzniknout, tak vznikne a nezabrání tomu ani žádná prevence, ani žádné vyšetření, je to genetická porucha, která vznikne na samém počátku vývoje miminka. Nemá význam se s tím zabývat – jedině, pokud byste chtěla dítě s rozštěpem odmítnout, pokud byste uvažovala, že jestli dítě nebude dokonalé podle vašich představ, zbavíte se ho. Pořád myslete na to, že dostáváte a budete dostávat přesně vše tak, jak to vy potřebujete, takže pokud budete chtít stále kontrolovat a hledat důkazy o tom, zda je vše podle vašich představ, tak samozřejmě přitáhnete situaci, že něco hodně zásadního nebude.
Lékaři mají své přesné postupy, kam kdy koho posílají na jaká vyšetření, můžete na ně chodit, ale jistotu vám nic a nikdo nedá.
Kyselina listová je jedním z vitamínů řady B a ty by se vždy měly užívat dohromady, v komplexu. Proto bych vyměnila za multiprodukt pro těhotné a kojící New Life, který je dokonale sestaven pro vás. Za zklidnění nervů bych si pořídla navíc vápník s hořčíkem Strong Bones v chelátové vazbě, než chemický z lékárny raději nic, potřebujete teď zvýšenou dávku alespoň 1600 mg denně. Nejezte žádné mléčné výrobky ani cukr a sladkosti, abyste předešla alergiím a ekzémům u svého dítěte, jezte hodně zeleniny a obilovin, ovoce a kvalitně pijte neperlivou vodu. Velmi dbejte na každodenní stolici, pokud by nastal problém, užívejte probiotika Probio Balance.
Čtěte knížku Tvoje dítě jako šance pro tebe, pomůže vám podívat se na věci jinak a získat nadhled 🙂
Užívejte si tohle nejkrásnější období v životě ženy, nepřivolávejte si zbytečné problémy, choďte do přírody a odpočívejte, starejte se o sebe zdravou stravou,užívejte přírodní doplňky, ať máte všech životně důležitých látek dost vy i vaše miminko, milujte svého partnera, ten pro vás vždy musí být na prvním místě…
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře