Dotaz

Hezký den,
můžu Vás poprosit o upřesnění k sirupu Noni, pročítala jsem rady ve Vaší poradně o nosní mandli, kde jste doporučovala paní, že se nemusí obávat, že by se chlapeček udusil, pokud má nosní mandli zvětšenou a chrápe, mám podobný problém u svého šestiletého syna, který chrápe opravdu hodně až se zalyká a kolikrát se ani nenadechne, vyčetla jsem u Vás omezit mléčné výrobky, což jsem udělala a zlepšení se opravdu dostavilo. Jelikož sirup Noni, který nabízíte je pro náš rodinnný rozpočet drahý, zkoušela jsem to v prodejně Bylinka, kde mi nabídli sirup Bio-Noni z plodů Morinda citrifolia za 700kč, ovšem udivilo mě, že je tam napsáno, že není vhodný pro děti, což jsem zjistila až doma, proto prosím o radu, jestli jsou tyhle sirupy Noni stejné a liší se jen cenově a je-li vhodný pro děti, tedy jestli můžu synovi dát tento, který jsem už koupila.
Děkuji
Iva

Odpověď

Dobrý den,
skutečně si myslíte, že je možné prodávat stejně kvalitní produkty za poloviční ceny? Ale chápu vás, když jsem před patnácti lety obíhala zelené lékárny, také jsem nevěděla, podle čeho se orientovat, dnes už to vím. Není to jen byznys, že nabízím doplňky stravy jen jedné firmy, je to zkušenost, a vlastní. Mám tolik informací o těchto produktech, vím všechno o jejich výrobě, kvalitě, doplňkových látkách, účinnosti, zdrojích, dodavatelích surovin, prostě všechno, a proto vím, že vůbec nejsou drahé na to, jak jsou dobré. Normální smrtelník, který se tímto nezabývá, neví ani, co má srovnávat a na co se zaměřovat, proto dělám s láskou tuto bezplatnou poradnu, abych lidem doporučila co si myslím, že je nejlepší. To, že už to neuděláte, to ovlivnit nemohu. Pokud vám přijde cenový rozdíl Noni od CaliVity a tohoto Noni tak výrazný (CV za 1215,- členská cena a tady 700,- prodejní cena – kolik je asi nákupní? kolik asi stojí toho obchodníka – pětistovku?), pak tohle už vyřešit nemohu vůbec. Neznám výrobce Noni, které jste koupila, nevím o zdroji nic, nemohu tedy hodnotit kvalitu. Jen jedno můžu srovnat – u vašeho Noni je napsáno, že je to 100% šťáva z ovoce bez přidaných konzervantů, znamená to ale, že nějak zpracovaná ta šťáva být musí, s největší pravděpodobností převařená, sterilizovaná – jinak by asi zkvasila. Noni od CaliVity je konzervováno konzervantem, ale z přírodních zdrojů, i když je to napsáno jako chemický název. CaliVita při výrobě svých produktů hledí na názor lékařů, odborníků, ale i alternativních přístupů, léčitelů, senzibilů, atd. (proto třeba v její nabídce je možné najít i přístroj na biorezonanční terapii Bioharmonex), a tak vždy, než se rozhodne, jakým způsobem bude produkt vyroben a následně ošetřen, jsou brány v potaz všechny tyto pohledy. A protože Noni, ač je plné vitamínů, minerálů a dalších úžasných hmotných látek, má obrovskou energii, ta je v léčení nejdůležitější, ta umí právě harmonizovat rozhozené systémy těla, ta nejvíc léčí, tak se CaliVita rozhodla nezničit tuto energii převařením, ale prostě se přidá konzervant, který sice poníží obsah hmotných látek, ale energii zachová. A jak tohle se může odrazit v ceně? Nevím… Nevím, zda toto Noni vašemu synovi pomůže, neznám ho a nepracuji s ním – musíte se zeptat toho, kdo s ním zkušenost má. A také nemohu vědět, jestli ho mohou děti, opět se musíte zeptat tam, kde jste ho koupila. Noni CaliVity je vhodné i pro kojence, tohle nevím.
Přečtěte si o jedinečnosti produktů CV, abyste věděla třeba do budoucna, co srovnávat.
Mrzí mě to, ale je to tak…
S láskou vaše Empatia
P.S. Před pár lety, když přišla druhá firma na český trh s Noni, tak toto konkurenční stálo 350,-Kč, což byla alarmující nízká cena. Nedalo nám to a nechali jsme udělat rozbor v laboratoři. Vyšlo z něj nejen to, že účinné látky z tohoto ovoce je tam jen stopa, ale navíc tam byly zjištěny nějaké aktivní tyčinkovité bakterie, které podle laborantky jsou zdraví nebezpečné. Proto nemám zájem zkoumat výrobky jiných firem, proč bych to dělala, když tady mám tu jistotu?

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře