Dotaz

Dobrý den, velmi děkuji za vaše stránky.
Abych pravdu řekla, nemám konkrétní dotaz na zdravotní problém. Ráda bych reagovala na článek o očkování. Po přečtení jsem si uvědomila, že jsem totálně vyděšená. Sice už dřív jsem něco takového slyšela, ale vždy převládl právě ten vyvolaný strach, že když nenechám děti naočkovat, jsou ohroženy. Poslední dobou, kdy se zajímám více o duchovní život a informace o duchovních příčinách nemocí, jsem cítila, že ona chemie není to pravé ořechové a tak jsem ani nic nenamítala, když naše 10ti letá dcera přestala brát drahou protialergickou vakcínu. Vrátila jsem jí do lékárny a cítila to jako dobrý krok. Zákonem nařízenému očkování ale vzdorovat nedokážu, pochyby vítězí. Nevím si teď rady se svými smíšenými pocity – mám se cítit provinile, že mají naše dcery záznamy v očkovacích průkazech…? Neudělám větší paseku právě tím, že očkování duchovně nepřijmeme jako pomoc…?

Odpověď

Hezký den,
proč se trápit něčím, co ovlivnit nemohu? Proč si vyčítat něco, co jsem vědomě neudělala špatně? Je tolik nesmyslů ve společnosti, ve které žijeme, my je přijímáme, žijeme v nich jako v neoddiskutovatelných mezích a vůbec se nad jejich nesmyslností nezamýšlíme. Najednou však nějaký problém vypluje na povrch, začne se o něm hovořit a my se děsíme, jak jsme mohli doposavad nevědět a prostě jen přijímat.
Vůbec to neřešte, nebo se zblázníte!
Vždy je nejdůležitější, zda to, co děláte, děláte tak, jak nejlépe dovedete a znáte. Prostě žiju a konám tak, jak to nejlépe umím, ale neumím to dokonale, ale netrápím se tím, protože nikdo to neumí dokonale. Každý jsme dítě na cestě k lepšímu uvědomění, každý máme právo na chyby.
Někdo má např. rakovinu tlustého střeva, baští maso a uzeniny, protože mu lékař řekl, ať jí, na co má chuť, dokonce v nemocnici dostával k snídani párky, tam přece vědí, co může jíst a co ne. On je skutečně přesvědčený, že dělá vše, jak nejlépe dokáže, on je skutečně přesvědčený, že uzeniny jsou to dobré. A tak je to dobře, každý potřebujeme vlastní zkušenost a procítění, abychom pochopili.
A s vámi je to stejné. Když jste nechávala očkovat své děti, věřila jste, že je to pomoc a tak jste to přijala. Dnes se dozvídáte i opačné informace, ale můžete to změnit, můžete to očkování, které už vaše děti dostaly, vzít zpět? Nemůžete, proto nemá smysl se zabývat tím, co jsme v minulosti udělali.
Ovšem teď, když už víte, že alergii žádná protialergická vakcína nevyřeší a znáte přírodní způsob, jak ji vyřešit, pak sáhnout znovu po chemii by byl krok zpět, pak by podání chemie pomoci nemohlo, protože ve vaší mysli byste ji přijmout již nemohla. Takže radost z každého svého činu a z každého dne, jsme nádherné šikovné bytosti, jeden jako druhý 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře