Dotaz

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o názor na jiný, než zdravotní problém. Jsou to peníze. Nemáme s nimi potíže, ale naše okolí má potíže s našimi penězi. S manželem děláme práci, která nás velmi naplňuje a naše finanční situace je velmi uspokojivá. Umožnila nám začít se věnovat koníčkům, které jsme vždy dělat chtěli, ale neměli jsme na ně peníze – plachtění na jachtě, potápění, cestování. Bohužel podle našeho okolí se z nás stali snobi a já mám pocit, že i naši blízcí přátelé nám závidí. Nemáme se o čem bavit, protože naši kamarádi nechtějí nic z toho, co jsme poznali a kde jsme byli vědět. A my zase nechceme poslouchat, jak nemají peníze a jak se udřou…V podstatě na vás ani nemám dotaz, spíš chci skrze vás (pokud je to možné) apelovat na lidi, aby si uvědomili, že stačí jen chtít, věřit si a pustit se do práce, která nás naplňuje. Pokud ji budeme dělat s láskou, přijdou i peníze a můžeme si splnit svoje materiální touhy.
Děkuji.

Odpověď

Milá Jasmíno,
velice děkuji za Váš příspěvek. Nemohli bychom to napsat lépe.
V našich přednáškách i webinářích se často snažíme lidem vysvětlit, že peníze, obchod, bohatství není nic špatného. Naopak. Vnímáme to jako nesmírně silné duchovní nástroje. Vztah k penězům, naše chování v tak emocionálně intenzivních vztazích (i když si to vždycky neuvědomujeme), jako je obchod – tedy vztah obchodník vs. klient, jsou velmi účinné zkoušky, protože je velmi snadné v nich selhat. Získat nějakou výhodu na úkor druhé strany může být velmi lákavé. Ale to není v pořádku, takže pokud to uděláme, zapíše se to do naší karmy a my v budoucnu, způsobem, který pro náš vývoj bude nejúčinnější, budeme stejně muset „zaplatit“. Energie, kterou jsme neoprávněně dostali, budeme muset vydat a budeme muset vydat ještě více. Třeba v úplně jiné rovině, ale zaplatíme.
Jsme naprosto přesvědčeni, že každý si odžije přesně to, co potřebuje, i když my o tom nebudeme vědět, ani to nebudeme umět pochopit. Není to ohraničeno ani tímto jedním životem.
Všichni jsme malé děti, které se učí. Vy se učíte, jak žít slušně s hodně penězi a vyrovnat se s nepochopením jiných „dětí“, kteří se zase učí jak změnit svůj vztah k penězům a k závisti. Netrapte se, že Vám to ještě nejde a že jim to ještě nejde.
Také Vás to učí, abyste nelpěli na „veřejném mínění“ – tedy na názorech druhých lidí a také abyste nelpěli na vztazích – tedy na svých „blízkých“ a „starých přátelích“. Není nutné s nimi udržovat vztah, pokud Vás nechtějí s láskou přijmout jen kvůli tomu, že jste dokázali něco, co oni ne. To je jejich problém, ne Váš. Pokud by to chtěli změnit, mají mnoho možností.
Žijte s láskou k ostatním i k sobě a tak, jako k Vám přišly zaslouženě peníze, přijdou i dušičky, které to s Vámi budou sdílet.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře