Dotaz

Mojí  nepozorností  v kuchyni  a synovým neustálým motáním pod nohy došlo mojí chybou k tomu, že se syn popálil o jablečné pyré, které jsem pro něho připravovala.

Jen vím, že ten den jsem se snažila v kuchyni udělat moc věcí zaráz. Připravit podušená jablíčka synovi na svačinu a manželovi a mně polévku k snídani. Chtěla jsem obou dvoum udělat radost. Být dokonalou matkou a dokonalou manželkou současně. Vím, že jsem si taky poslední dobou stěžovala manželovi, že jsem pořád sama doma, jen se synem, s kterým si nepopovídám. Že mu hrozně závidím, jak může z toho stereotypu odejít a pokecat si s kolegy. Já totiž v této lokalitě nemám žádnou kamarádku. Všechny kamarádky, co mám, jsou daleko v mém rodišti. Nakonec to dopadlo tak, že k synovi mě nedoporučili přijmout z důvodu vysokého výskytu infekcí na oddělení, protože jsem v prvním trimestru těhotenství. Nastoupil tam nakonec manžel. Takže jsem nakonec zůstala sama doma. Snažím se najít důvod toho, proč se to stalo. Protože vím, že to není náhoda. Podle toho, co jsem hlavně z vašeho webu nastudovala, tak si myslím toto: Můj syn má popálené fleky jen na levé straně těla (ženská část). Takže něco bude špatně u mě. Možná, že poslední dobou jsem se málo věnovala sobě? Nevím, jestli jsem našla tu správnou příčinu.
Také jsem se chtěla poradit, až malého pustí z nemocnice, tak co na popáleniny. Mám ráda bylinky, našla jsem pána, co prodává třezalkový extrat v oleji nebo od dědka kořenáře měsíčkový olej nebo mast?
Děkuji za pomoc, chci udělat změnu ve svém životě a pochopit to, protože nechci, aby se to opakovalo.

Odpověď

Dobrý den, určitě jdete správnou cestou. Když si přečtete o popálení, je jasné, že jde o málo energie, kterou žijete uvnitř, a kterou se snažíte dohnat venku. Staráte se a staráte a máte pocit, že tím se uspokojíte. Pokud člověk nežije pro sebe a nestará se především sám o sebe, nemůže se spokojeně ani starat o ty druhé. Popálení je žár, energie ohně a agresivity, nespokojenosti. Určitě nemusíte celý svůj život podřídit dítěti, a přitom můžete být skvělou matkou. Dítě do šesti let s matkou pouze potřebuje být, nic víc, a pokud matka při tom dělá něco svého, co ji zajímá, co jí dělá radost, tak dítě zcela přirozeně bude spokojené s ní. Vždycky se to dá nějak zařídit. Hledejte sama sebe, najděte si čas pro sebe a nečekejte jen ocenění za to, co děláte pro druhé. Jak podpořit hojení, najdete v této odpovědi – samozřejmě produkty zvolte vhodně v takové formě, aby bylo pro malé dítě, když tak se ozvěte. S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?