Dotaz

Zdravím a prosím o radu,

před téměř rokem jsem potkala jednoho muže, mě je 37, jemu 50 let. Kontaktoval mě a začali jsme si povídat, psali jsme si téměř denně a postupně komunikaci přešla v erotické dráždění, ale takové něžné, nevulgární. Myslel na mě každý den a začal po mě toužit. Sešli jsme se a prožili jsme večer v objetí, líbání a mazlení. K sexu nedošlo. Poté se mi už ale neozval. Na můj dotaz, co se stalo, odpověděl až po několika dnech, že prý měl pak divný pocit a nechává to uležet. Po asi měsíci si mě dokonce smazal z jedné sociální sítě. Já se zamilovala a těžce jsem to nesla. Kontaktovala jsem ho znovu a odpověděl mi, že v tom nechce pokračovat a že můžeme být kamarádi.

Po asi 14 dnech od tohoto vzkazu si mě opět vrátil na onu sociální síť a sice na mé narozeniny a poslal mi pusu. Psali jsem si opět a opět se to stáčelo k flirtování a on opět přestal psát. Pak jsme si psali jen občas a spíš jen pozdravy.

Při osobních setkání na mě reaguje dost nervozně, ale baví se se mnou a kamarádky říkají, že je ze mě nejistý, že je vidět, že lhostejná mu nejsem. Chtěl se mnou i podnikatelsky spolupracovat a byl nadšený, tak jsem byla ráda, že se to lepší a že to snad bude dobré. Ale po asi měsíci se kolem něj začala motat jedna namyšlená koza a zřejmě ho ulovila 🙁

Přála jsem mu osobně k narozeninám a dala mu dárek. Přijal ho, bavil se v pohodě, seděla jsem s ním a jeho kamarády u stolu, povídali jsme si a dokonce ani neodešel, když ho jiný kamarád chtěl odlákat k jejich stolu. Po asi půl hodině, kdy jsem již seděla já u jiného stolu mi napsal, že tam má přítelkyni a že by nerad abych si myslela něco víc …. proč tedy přijal bez problémů dárek? A jak to, že ji hned přijal jako přítelkyni? Zasáhlo mě to. Napsala jsem mu, že ho miluji, že to nezměním a že budu jeho vztah respektovat.

Od té doby jsme se viděli jen jednou. Byl smutný, pohublý a k ní se chová dost chladně. Názory známých a kamarádů jsou takové, že se vztahu se mnou bojí. On se dříve dost zklamal a i mě řekl, že se bojí již zamilovat. Prostě si všichni myslí, a já se k tomu také přikláním, že se bojí lásky ke mě a tak před tím utíká a našel si ji, aby zapomněl, aby mě odehnal …. moje prosba o radu zní, co dělat dál, jak prolomit ledy, jak probourat stěnu mlčení?

Chtěla bych s ním opět komunikovat, povídat si, přátelit a do ničeho ho nenutit. Chtěla bych mu být blízko. Máme to teď takové neuzavřené, nemám z toho dobrý pocit. Promluvit si nechce a já cítím, že se nám oběma uleví, když si promluvíme. Nemáte někdo nějaký tip, zkušenost, co udělat, aby pochopil, že jen vzájemnou komunikací můžeme náš vztah dostat do pohody? Děkuji moc. Eliška.

Odpověď

Dobrý den,
myslíte si, že je možné k čemukoliv donutit druhého člověka, když to nechce? Odpověď je přece jednoduchá a vy sama ji tušíte. Každý máme právo vybrat si, zda něco chceme nebo nechceme, zda s někým chceme být, zda se s někým chceme stýkat, bavit, komunikovat. On vám jasně řekl i dal najevo, že o vztah s vámi nestojí, a vy přesto hledáte způsob, jak ho dotlačit k tomu, co chcete vy. Představte si, že by na vás tlačil nějaký muž a chtěl po vás to, co chcete vy – dát pozornost někomu, o koho nestojíte, mluvit s někým, s kým mluvit nechcete.

Muž má ve své mužské energii být lovec, který potřebuje aktivovat, aby získal vyvolenou partnerku. Ženy pozice je pasivita – a super výhoda, že si může vybrat. Vy to máte nastaveno obráceně. Jak se asi bude cítit muž, kterého by se vám nakonec podařilo ulovit a dokázala byste ho donutit, aby s vámi zůstal? Myslíte, že s vámi bude v donucení šťastný? A vy – chcete muže, který s vámi bude z donucení?

Doporučuji sledovat kurz i KLUB Žena je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, je tam spoustu videí a nahrávek webinářů zcela zdarma.

s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?