Dotaz

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o rady na zhubnutí.  Během posledních 4 let jsem postupně přibrala 10kg, kdy jsem změnila zaměstnání a také z osobních důvodů jsem byla ve stresu. Dnes se situace změnila, práci zvládám dobře a osobní život mám urovnaný. Přesto se mi nedaří zhubnout. Do práce si nachystám zdravé jídlo a přiměřené porce, ale když přijdu domů, jako bych si chtěla dopřát a většinou nemám pevnou vůli odolat nějaké dobrotě. Stále si říkám, že zítra to již zvládnu, že odolám, ale tak to stále den ze dne odkládám. Ráda bych několik kg zhubla, již jsem si sehnala jídelníček na míru, jídlo jsem odvažovala, ale vše vydržím jen krátce. Můžete mi prosím poradit? Děkuji velice…

Odpověď

Dobrý den,
rad na to, jak zhubnout, je plný internet. I my máme své osvědčené recepty.
Jenže jak zvládnout svou vůli, na to obecná rada neexistuje. I když…
Nikdy neexistuje jedna věc oddělaná od těch ostatních, vše spolu souvisí. Proto také my radíme při redukci hmotnosti v prvé řadě pochopit, proč to tak mám já konkrétně, kde jsou mé výzvy a úkoly obecně. Je jasné, že naše váha je jen další ukazatel, jak tyto obecné výzvy zvládáme nebo nezvládáme. Znát sebe je cesta, jak pochopit všechno.
Vaše slabá vůle nemůže souviset jen s hubnutím, je to obecný rys, obecná výzva nejen pro to, abyste si nevzala dobrotu. Je to obecný úkol, abyste v sobě našla vnitřní motivaci k čemukoliv, co si máte odepřít. Možná do všeho jdete po hlavě a chcet to hned, tak tady vám život ukazuje, že něco si prostě na druhé straně odepřít máte. Nebo obráceně – neděláte, co byste měla a brzdíte svou energii, a pak máte neudržitelnou touhu si tu energii doplnit, když ji nedostáváte svou vlastní aktivitou. Příčin může být víc a jsou čistě individuální.
Doporučuji vám program ZÁKLADY CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, tam se najdete a přijdete na to, kdo jste a proč to máte 🙂
s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře