Dotaz

Dobrý den,
jaké produkty od Calivity byste doporučila na zánět slinivky spolu se špatnou funkcí jater? Cca 4 x do roka záchvat s hospitalizací v nemocnici. Jakým způsobem upravit stravu? Dostala se mi do rukou „dietní“ kuchařka, kterou dávají v nemocnici, kde je na přední stránce šunka se sýrem…..to asi nebude to pravé ořechové. Pročítám si už delší dobu Vaše stránky a je mi jasné, že to bude spíše makrobiotická strava, která pomůže, ale nevím jaké úpravy stravy zvolit, případně čemu se i v makrobiotice v tomto případě vyhnout a obecně jaký režim dodržovat. Děkuji Vám za odpověď a cenné rady.

Odpověď

Dobrý den,
slinivka ukazuje na nerovnováhu mezi braním a dáváním lásky, zánět slinivky nás vyzývá k tomu, abychom viděli svět krásný a radostný, abychom viděli sladkost bytí. Pokud tok lásky blokujeme, ničíme sami sebe, dochází k aktivaci trávicích enzymů slinivky na nepravém místě, slinivka „natravuje“ sama sebe a dochází k zánětu. Poté však chybí tyto trávicí enzymy tam, kde by měly být, a tím nejsme schopni strávit potravu žádnou. Při potížích se slinivkou je třeba nejen zastavit běh života a zamyslet se nad spoustou lásky kolem sebe, kterou vidět nechceme nebo neumíme dávat či přijímat (třeba i lásku k sobě samému), ale zastavit i přísun stravy, co nejvíce odlehčit. Potíže se slinivkou, pokud nejsou řešené přírodní cestou, ale chemickými léky, vyúsťují v problémy s játry, žlučníkem, žaludkem – s trávicím traktem celým, proto je potřeba slinivku znovu nastartovat k činnosti a podpořit funkci trávicích orgánů všech.
Bylo by dobré dodržovat dietu podle krevních skupin, je tzv. bezezbytková a nezatěžuje nijak trávící soustavu. I takto omezenou stravu byste ovšem měla ještě víc omezit na dobu určitou, než se z potíží dostanete a budete v pořádku – doporučovala bych pouze obilné kaše, zeleninu, rizota, zeleninové polévky a zeleninu dušenou a blanšírovanou. Rozhodně žádné sladkosti a cukr, mléčné výrobky žádné, žádné maso a uzeniny, žádné pečivo, žádný alkohol. Doporučuji vám kůru na zbavení se zánětu slinivky a její nastartování a na současnou podporu funkce jater:
ZenThonik – má protizánětlivé účinky, detoxikuje a zároveň upravuje hladinu krevního cukru, umí slinivku nastartovat. Dávkování: 6x denně 1 polévková lžíce 1. láhev, dále 3×1 polévková lžíce 3 měsíce.
Silymarin Plus – ochraňuje a regeneruje játra, dávkování: ve 13 hodin 1x, těsně před spaním 2x.
Nopalin – celkově podporuje všechny orgány zapojené do trávícího procesu, dávkování 3xdenně 2 tablety 10 minut před jídlem.
Digestive Enzymes – trávicí enzymy, pomáhající trávení – odlehčí trávicím orgánům a ty se budou moci zregenerovat, dávkování s každým jídlem 1-2 tbl. dle potřeby.
Z bylinek to bude Ostropestřec mariánský, který smícháte 1:1 s glukopurem (hroznový cukr) a sníte každý den těsně před spaním 1 polévkovou lžíci. Zapijete hrnkem bylinného čaje. Při této kůře je velmi důležitý pitný režim. Dopoledne vypijte 1 litr nějakého čistícího čaje a odpoledne litr čaje na podporu vylučování.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře