Dotaz

Dobrý den,

omlouvám se pokud svým dotazem oddaluji odpověď na jiné a závažnější dotazy, ale velmi mě tato věc trápí a sama jsem nenašla jinou možnost.

Mým problémem je, že se mi nelíbí princip žití, nějakých úkolů a poznávání. Mám problém smířit se s myšlenkou, že to bylo moje rozhodnutí se narodit a všechno toto prožívat. Považuji žití za zbytečné. Ať dělám co dělám a ať mi to přináší jakékoli pocity, mám pocit že je to zbytečné. Nemám motivaci a touhy, ačkoliv vlastně mám touhu dozvědět se jak to všechno je, ale zároveň ať se nažím jakkoli mnoho, tak se mi nedaří uvěřit že by mi bylo dáno se to dozvědět. Děsí mě myšlenka že po smrti následuje další život. Obtíže v životě beru hůře než většina lidí, protože mám pocit že mi nestojí prožívat zlo za to dobro, které mi stejně nepřináší to co by mělo.

Existuje nějaká vyšší inteligence? V tomto ohledu mám velké problémy s Bohem, žila jsem v křesťanské rodině a tak mě vedli k víře v Boha ale postupně jsem nacházela stále více problémů a zábran v něj věřit. Kdo mu dal právo nás stvořit? Jak může trestat když je milostivý a dokonalý? Proč je utrpení když je všemohoucí a jak od nás může něco požadovat když to on nás stvořil a tak i naše vědomí a je to tedy jako s počítačem který stvořil člověk a pak očekává že něco dělat bude a nebude a dává to za vinu počítači když přitom to člověk ho naprogramoval. Došla jsem k závěru že Bůh není a je to jen výmysl lidstva, problémem ale je proč v něj tolik lidí věří? Stále nevím jak to je a nedaří se mi ani ujasnit si to, jestli je to vůbec prospěšné. Není jediným cílem člověka být vlastně šťastný, ať už si to interpretuje jakkoli? Ale nění to sobecké a příliš animální, příliš zvířecí a jednoduché?

Tímto bych se Vás tedy s dovolením chtěla zeptat jak věci jsou, ačkoliv už to že Vám píši je pro mě rozporuplné, neboť se domnívám, jaká je šnace, že zrovna vaše víra a vaše učení by mělo být to pravé a to správné, to skutečné? Domnívám se že vaše učení je jenom jedna z možností právě interpretace a vzhledem k tomu že funguje a lidé jsou díky němu zdravější a šťastnější je i dobré ale je celistvé a pravé?

Promiňte, v ohledu smyslu života těchto věcí mám v hlavě skutečně chaos a budu Vám velmi vděčná pokud mi odpovíte, nebo mě třeba nasměrujete na stránky kde naleznu odpověď. Děkuji

Odpověď

Pěkný den!
Odpověděla jste si sama 🙂 jediným cílem člověka je být šťastný.
Všechny ty věci okolo jsou jen způsoby, jak dojít k tomu, být prostě šťastný! Hledáme odůvodnění nemocí, problémů, starostí. Potřebujeme vysvětlení, proč se nám staví překážky a my nemůžeme být prostě šťastní. Protože být šťastný a dost neumí téměř nikdo. Pokud to umíte, tak buďte 🙂 
Mluvila jsem se spoustou lidí, kteří díky křešťanství získali naprosto zkreslený pohled na život a Boha (nebo energii, Vesmír, to, co nás řídí a vede, to, co jsme my sami). Někteří díky křesťanské výchově získali naprostý odpor k Bohu! Je potřeba vidět v křesťaství manipulační organizaci, která využila příležitosti k ovládání mas lidí. Něčím, co skutečně existuje, jen to překroutila, aby ona vládla. Oprostěte se od toho, co jste o Bohu slyšela, a přečtěte si knížku od N.Walsche: Hovory s Bohem. Všechny odpovědi a mnohem víc najdete tam.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře