Dotaz

Dobrý den, paní Matoušová, prosím vás o radu ohledně mne a mé, tedy ženské role ve vztahu. Už od malička bojuju s tím, že jsem ženou. Vždy jsem byla spíše kluk, kamarádila se s kluky atd. Prostě klasické nepřijímání ženské role. Myslím, že to hodně souvisí s mojí mamkou, kterou se mi nedaří přijmout taková jaká je, nedokážu si jí vážit, narozdíl od taťky. I mamka byla přijímána babičkou mnohem hůř, než její bratr. Asi i to se podepsalo na mém zdraví – už jednou mi byl odoperován nezhoubný nádor na pravém vajenčíku, po několika letech se mi udělal znovu, tentokrát ale operaci odkládám, protože vím, že to stejně nikdam nevede. Už přes rok se snažím stát se skutečnou ženou, přijmout sebe sama jako ženu. S manželem se snažíme o miminko. Zatím půl roku bez výsledku. Vím, že je to krátká doba, ale stejně to řeším už raději teď, protože už je mi 33 let. Když si pročítám příspěvky třeba i tu na empatii o tom, že bychom se mi ženy měly snažit být více ženou, vždy zjišťuji, že vlastně vůbec nevím, co to je, co to znamená. Více vařit? Více uklízet? Méně pracovat? Jsem bezradná. Myslím si, že otěhotnět se mi možná nedaří proto, že dítě chci hlavně pro to, abych si dokázala, že jsem plnohodnotnou ženou, stejně jako mé kamarádky, a né méněcennou, tak jak se stále cítím být. A to je samozřejmě špatně, Vím, že by to mělo být naopak, ale neumím to. Mohla byste mi prosím poradit, co mám změnit, na co se zaměřit?
Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,
před třemi lety jsem vám doporučila podívat se na záznam webináře Síla ženy, viděla jste ho? Dělala jsem vám i rozbor, kde jsem vaše charakteristiky (silnou mužskou energii) vypíchla a ukázala, jak jí máte ventilovat a jak se pak chovat doma k partnerovi. Pak jsme spolu konzultovaly vaše zdraví, doporučovala jsem vám očistné kůry jak postupně přicházely vaše další dotazy – na ledviny, tlusté střevo i játra. Jsem z toho zmatená. Proč se ptáte, když nic z mých doporučení neděláte? Nebo ano? Já vás nenutím k ničemu, jen je to ztráta času pro nás obě – já doporučuji to, co znám a co mým klientům funguje a uzdravuje, nic jiného doporučit neumím a nemůžu. Proto je zbytečné ptát se mě stále dál a dál a čekat jiné doporučení – nepřijde. Pokud je pro vás z nějakého pohledu nerealizovatelné, musíte hledat řešení jinde, já vám nemohu poskytnout nic jiného. Je to realita 🙂
Samozřejmě, že problém s otěhotněním mají ženy, které chtějí vše podle svého organizovat, plánovat, vše mít pod kontrolou – jsou mužské energie. Žena, která pochopila a žije svou ženskou roli, ví, že na prvním místě je její partner a ví, že dítě do vztahu přijde a zase odejde, a že nakonec stejně zůstanou zase jen se svým partnerem. Proto mu dává veškerou lásku a důvěru – i v tom, že dítě přijde a kolik to bude dětí. Neřeší to, protože ví, že dítě není podstatou vztahu, ale bonusem.
Většina žen to takhle vůbec neumí a nechápe. Je to ale jejich smůla, protože nikdy nedostanou to, co by jako skutečné ženy dostat mohly. Pustit kontrolu, nechat chlapské věci muži, k čemuž patří i to, že se o ženu a děti postará, pokud si je udělá, je základem ženského postoje. Dát muži pocit, že je jedničkou jejího života a doma je pro ní na prvním místě. Aby se s ní cítil jako chlap, o kterého se chce opřít. No a pokud má žena tolik mužské energie jako vy, tak se seberealizovat do roztrhání těla mimo domov, venku, v práci. Tam se vyřádit, vytlouct ze sebe veškerou aktivitu, kterou v sobě má a nejde se jí jinak zbavit, než činností. A pak, když už je „prázdná“, může být doma pasivní a nechat aktivitu mužskému. Jenže většinou je to tak, že žena je generál všude, i doma. A její muž pak není akční a je třeba neplodný. Nebo uteče jinam, do hospody nebo na ryby nebo do náručí jiné ženy. Je to na nás, co si vytvoříme.
Když si zadáte do vyhledávače v Empatii Ženská role, vyskočí vám spoustu odkazů v empatii, aktualit, odpovědí na dotazy, které se toho týkají, je co číst 🙂
Sledujte Empatii, v květnu spustíme speciální program pouze pro ženy a pouze o ženské roli. Už na tom pracujeme, těšte se!
s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře