Dotaz

Dobrý den,
v jedné z odpovědí narážíte na to, že není zdravé solárium. U nás je velmi oblíbené, nenavštěvuji ho, ale uvažovala jsem o tom, vzhledem k tomu, že se velice špatně opaluji a když vysvitne sluníčko a chci vzít sukni jsem extrémně bílá a nevypadá to dobře. Ale je pravda, že se soláriu nevědomky vyhýbám a vidím ji jako poslední možsnost. Děkuji za vysvětlení.
S pozdravem Jana z Prahy.

Odpověď

Dobrý den,
jistě znáte nějakého staršího člověka, který se velmi rád opaluje. Pak víte, jak vypadá – vysušená pokožka, vrásčitá, uvolněná. Solárium tento proces urychluje, tudíž pokud chcete rychle zestárnout, pak je solárium vhodné. Dále se dnes varuje před nadměrným opalováním (zatím se mluví jen o slunci, ale rozdíl mezi sluncem a soláriem není) z důvodu možnosti vzniku rakoviny kůže. Je to proto, že při opalování dochází k poškozování buněk kůže a ty se pak mohou začít chovat nekontrolovatelně. Občas probleskují informace o tom, že přehnané opalování může měnit genetický kód člověka, tudíž vznikají dispozice k tzv. vrozeným vadám v budoucnu u dalších generací. Dále informace o tom, že se tímto způsobem může poškodit metabolismus člověka a tím vzniknout různé metabolické poruchy. Jsou to zatím jen domněnky a tyto informace vystupují jen velmi opatrně – vždyť jde opět o peníze a o to, co je v současné době IN, s tím se musí vždy opatrně. Když si vzpomenete, tak před lety se doporučovala např. hormonální léčba naprosto běžně malým dětem s alergiemi, astmatem a teprve poté, co se u nich začala projevovat metabolická a hormonální poškození v době jejich dospívání, začali lékaři před jejich přehnaným užíváním varovat. Kolik let to trvalo a kolik dětí takto bylo poškozeno… Další příklad je vyholování podpaží – je to IN. Zatím to trvá jen krátkou dobu, ale už se závratnou rychlostí množí cysty a nádory prsou. Než se vědecky prokáže a přizná skutečná souvislost, bude mnoho žen bez prsou. Pokud by člověk měl čekat na skutečně prokázanou nebezpečnost určitých věcí, které podniká, musel by počítat s tím, že vše si pěkně prožije na vlastní kůži. Proto se raději vyhýbejte moderním a účinným postupům v čemkoliv. Pokud nechcete být pokusným králíkem. Proč se zabývat tím, že se špatně opaluji? Ano, špatně se opaluji a co na tom? Každý má něco, proč chci být stejná jako ostatní, protože je to IN? Máme ve všech časopisech vzory, jak máme vypadat, ale to je jen iluze. Ani oni tak ve skutečnosti nevypadají. Buďme takoví, jací jsme a buďme pyšní na vše, co máme, máme to nejkrásnější, nikdo jiný není jako já. Naše dcera je naprostá blondýna, bílé má vše. Téměř není možné, aby se opálila, spíš zčervená a pak následně opět zbělá. Kdyby jste ale viděla, s jakým sebevědomím si svou bělobu nese. Je výjimečná a sama sobě si připadá krásná i všem okolo. Je to o tom, že co si neseme v sobě, tak se na nás dívají ostatní.
Pokud přesto toužíte po lepším opálení, řešíme to běžně přírodním Betakarotenem ve vyšších dávkách (150 mg denně) určitě alespoň 2 měsíce a pak nižší dávky po celé léto. Můžete to zkusit.
Krásné jarní sluníčko.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře