Dotaz

Dobrý den,
mám dotaz. Ve vaší tabulce je uvedeno, že pro krevní skupinu AB je kukuřice nevhodná. Z jiných pramenů na internetu a v knihách (např.Česká kuchařka podle krevních skupin od M.J.Černické) jsem se dočetl, že naopak kukuřice je velmi vhodná pro tuto skupinu. Mohli byste mi to objasnit?
Předem děkuji. Pavel

Odpověď

Dobrý den,
každý, a to myslím skutečně každý z nás, ve svém žívotě vycházíme ze svých vlastních zkušeností. Může se stát a naprosto běžně se tak stává, že máme zkušenosti naprosto odlišné. Někomu pomůže tohle a druhému to nejen nepomůže, ale dokonce ublíží. Tuhle zkušenost jistě máte sám 🙂
A tak i my si neděláme patent na rozum a netvrdíme, že to, co říkáme my, je to jediné správné. Vycházíme z našich zkušeností. Mně strava podle krevních skupin, kterou jsme převzali od D´Adama, krásně zapadá do pohledu na to, jak se vlastně vyvinuly, co tedy v té době bylo přirozené konzumovat a co se třeba pěstovalo a co ne. Dokonce mi to zapadá i do charakteristik jednotlivé krevní skupiny – třeba že některé potraviny danou krevní skupinu zahleňují, a ty se stávají podezíravé…. 🙂 Prostě mně vyhovuje tento zdroj informací, a tak ho přdávám dál.
Víte, můžeme mít pocit, že přece máme právo na jednotnou informaci, že? 🙂
Pokud přijmete, že život je jen cesta za svým zdokonalením, a vše ostatní jsou jen nástroje, jak se k tomu dostat, pak i to, zda si vyberete „správnou“ či „špatnou“ informaci, jak se stravovat, je vždy správně. Správně proto, že třeba ještě nemáte být zdravý, chápete?
Ta naše cesta je totiž a především naše zodpovědnost. Prostě si vybereme, co. My sami a z více rozdílných názorů. A když jsme si tedy vybrali sami, nemůžeme následně říct, že za naše problémy může někdo jiný. Berte to jako cestu k přijetí zodpovědnosti. Ono je totiž nakonec jedno, jestli tu kukuřici jíte nebo ne :-)))
Divné, co?
Ale dle mého byste kukuřici vážně neměl! On totiž by nikdo kukuřici neměl.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře