Dotaz

Dobrý den,
co byste mi prosím doporučili na dlouhodobou únavu? Je mi 49 let, mám lehčí nadváhu a cítím celodenní únavu i po hodinách odpočinku (i krátce poté, co ráno opustím lůžko). Mám sedavé zaměstnání, takže pohybu minimum. Do práce i z práce sice chodím pěšky, ale jako by to bylo mé maximum, protože jsem vždy ráda, když po 15 minutách dojdu do cíle (do práce a nebo domů). Únavu cítím nejen fyzickou, ale i psychickou, kromě kolegů v zaměstnání nemám žádné přátele, ale ani je nevyhledávám. Pracuji s lidmi a doma jsem pak ráda, že si od všech odpočinu.  Žiju bez partnera, ale bydlím společně se svými dospělými dětmi, takže nejsem opuštěná.
Nevím, jestli je únava spojená s nedostatkem vitamínů (jak nedostatek ověřit?) či mě vyčerpávají lidé v zaměstnání? Potřebovala bych nějaký “životabudič”….
Velice Vám děkuji za Vaše rady.

Odpověď

Dobrý den, únava je vždy problém jater, naší nepružnosti a zatvrzelosti v některé oblasti našeho života. Vy máte tolik vnitřní energie, tolik dispozic k tomu být akční, že předpokládám, že tu svou silnou vnitřní energii jednoduše nevyužíváte. Neděláte to, co vás baví a naplňuje. Jste rozený vůdce a vše, do čeho se pustíte, zvládnete dotáhnout do konce. Umíte také do všeho dát srdce. Pokud ale člověk nedělá, co ho naplňuje a svou energii, kterou by měl přirozeně rozvíjet, v sobě ubíjí, obrátí se proti němu a začne jeho samotného užírat. To je váš případ. Proto je třeba udělat si očistu jater a rozhýbat se k tomu, abyste začala naplňovat své poslání tady na Zemi.  Na vaši otázku, zda máte nedostatek živin, tak v každém případě máte. To má každý dnešní průměrný člověk, který nijakým způsobem nedoplňuje živiny. Ve stravě je pouze 50% denní dávky vitamínů a pouze 40% denní dávky minerálů a stopových prvků. Bohužel ve stravě je tolik chemie, že tyhle živiny nestačí ani k tomu, aby tu chemii odbouraly. Takže co pak zbývá na výživu buněk našeho těla? Nic. Doporučuji si najít partnera a přestat se vázat na své děti, máte rodinnou karmu. Děti na prvním místě a pak muž. To chce změnit 🙂 s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?