Dotaz

Drahá Miluško,

ráda bych Tě tímto požádala o radu, jak postupovat dál. Jedná se o mého otce. Otec celý život tvrdě pracoval, byl úspěšný a zastával  vysoké funkce (vedoucí pracovník). Byl dlouhodobě tvrdý kuřák. Prodělal 2 krát srdeční infarkt, před 5 lety byl infarkt hodně vážný. Lékaři ho zachránili a srdíčko „spravili“ .  Podle lékařů je srdce opravené dokonale, prý měl otec štěstí na operující lékaře.

Tatínek bere dlouhodobě tyto léky 

-Cardilan 175  1-0-1
– Anopyrin 100   0-1-0
– Prestarium 5   1-0-0
– Vasocardin 50 1-1-1
– Rovasyn 20    0-0-1
– Alavis (na klouby)

 

Často si stěžuje, že mu je nevolno, třesou se mu ruce, trpí nechutenstvím. Otec sice prášky užívá, ale vnitřně s takovým množstvím léků nesouhlasí.Je nakloněn spíše přírodní léčbě. Má otázka zní –  je možné tyto léky vyhodit do koše a nahradit je nějakou přírodní léčbou?

Ještě bych ráda dodala, že od poslední příhody je otec hodně agresivní, protivný, často se rozčílí, nadává…přijde mi, že ztratil smysl života a jen přežívá.

Po náročnějším fyzickém výkonu dochází k velkému vyčerpání, otec si musí sednout, vydýchat…při posledním výletě do hor (výšlap na rozhlednu) zkolaboval a následně byl transportován vrtulníkem do nemocnice.

Otec si tento fakt, že už není žádný mladík, který zvládne vše levou zadní  nechce přiznat (za mlada byl hodně aktivní, sportovně založený) a na svůj zdravotní stav nebere ohled.

Do vztahu s maminkou vstoupil z rozumu. To se ve velké míře projevuje v současné době. Vymizela jakákoliv úcta, milé jednání…zbyly pouze nadávky.

Předem Ti mockrát děkuji za jakoukoliv radu.

S úctou Denisa

 

Odpověď

Ahoj,
určitě je možné nahradit chemii přírodou, tvůj otec je ještě mladý, pokud bude chtít, může si pomoci. A jsme u toho – chce vůbec on? Chce něco změnit sám? Hledá alternativní cestu? Ptá se tě? Zajímá se? 

Víš, mám tu desítky žádostí o radu v přírodním léčení, velmi ráda pomohu i tvému otci. Ale chce vůbec? Protože pokud nechce sám, je to ztráta mého drahocenného času 🙂

Pokud pracuje s počítačem, pošli ho na empatii a za mnou, ať se zeptá sám… moc děkuji za pochopení. Je to dobře pro všechny, i pro tebe.
S láskou Miluška

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře