Dotaz

Dobrý den, můžete mi poradit se třemi věcmi? První je těžký dědičný zánět rohovek, následná ztráta zraku, mám normální práci ale nestíhám ji kvůli tomu handicapu, tak jsem si na spani nechala predepsat Stillnox, ale asi jsem závisla. Bez něj už neusnu. Čím méně spím, tím více se mi trhá rohovka. Připadám si jako v začarovaném kruhu. Prosím, pomozte mi. Děkuju.

Odpověď

Dobrý den,
rozumím tomu správně, že ztráta zraku je důsledek dědičné nemoci, ale vy zatím vidíte, sice s obtížemi? Skutečně si připadáte správně – jste v začarovaném kruhu, ze kterého bude velmi obtížné vyskočit. Sice obtížné, bude to trvat delší čas, bude to stát hodně peněz a úsilí při změně stravování, ale s výsledkem na zastavení zhoršujícího se stavu i vylepšení a hlavně tím, že nemoc odstraníte a pochopíte, nebude jí muset trpět nikdo další z vaší rodiny, z vašich dětí, což je úžasný počin, pokud jej zvládnete.
Zánět rohovky ukazuje na posuzování, hodnocení a odsuzování druhých. Čím více se budete oddělovat od ostatních, čím více si budete říkat, že vy děláte věci lépe než ti druzí, chováte se lépe, vaše životní pravidla jsou lepší a ti druzí na to určitě doplatí, tím více se vám bude trhat rohovka. Pro vás je velmi důležité naučit se přijímat všechny lidi s láskou, jejich konání nesoudit, ale brát tak, že každý má své vzorce, pravidla, která přijal a sobě stanovil, každý má právo si žít podle těch svých. Vaše pravidla a vzorce nejsou lepší ani horší než těch druhých. Znovu napíšu, že jedinou cestou k uzdravení je láska. Naučte se mít ráda všechny, kteří vás svým životem a chování nejvíce popuzují, tolerujte a respektujte 🙂
Podívejte se na duchovní příčiny oslabených jater, oči jsou jejich kontrolkou.
Pokud máte zájem, mohu udělat osobní placený rozbor vaší situace, proč to konkrétně vy máte a k čemu vás vaše nemoc vybízí.
Je vám jistě jasné, že budete postupovat pomalými krůčky s tím, že podpůrné prostředky budeme postupně střídat, měnit podle situace. Teď je třeba nastavit antioxidační bariéru a srovnat hormonální systém, tj. spánek a zbavit se hypnotik.
Užívat:
Pure Yucca – také sušená dužina rostliny, obsahující přírodní saponiny, tudíž dokáže vymydlit všechny usazeniny v našich cévách, tudíž zlepšuje průchodnost krve cévami. Dávkování 2-0-1.
qProtect – antioxidanty, které chytají volné radikály, způsobující degeneraci buněk a dále posilují stěny cév, tudíž zlepšují prokrvení. Dávkování 1-1-1.
Lecitin – posiluje a zpružňuje stěny cév, tudíž opět na lepší přívod krve do těch nejmenších kapilár. Dávkování 1-1-2.
Lutein – antioxidant řady karotenoidů působící výrazně právě v oblasti očních poruch, obzvláště v řešení šedého zákalu. Dávkování 1-1-0.
Ocean 21 – pokud byste si mohla dovolit dopřát tento zázrak, pak by to bylo výborné. Je to tekutý výtažek z mořských řas a dokáže stahovat nečistoty a usazeniny z těla, zlepšuje látkovou výměnu a zrychluje tok lymfy, tudíž lépe škodliviny odchází. Vše by fungovalo lépe a rychleji. Dávkování 1-1-1 polévková lžíce možná jen 1 láhev.
Noni (6lžic denně než začnete spát a odstraníte hypnotika) a Strong Bones = vápník s hořčíkem, který posiluje nervová vlákna, zklidňuje a je základem dobrého spánku, dávkování 1-1-2. Zkoušet místo hypnotik na spaní užívat přírodní produkty např. Melatonin. Je jasné, že hned nebudete úspěšná, bude to chvíli trvat, než tělo zareaguje, ale jednou se určitě stane, že usnete a prášek na spaní nestihnete spolknout 🙂
Večer před spaním (ideálně v 1 hodinu v noci) vypít ¼ l bylinného čaje a zapít s ním poslední dávku lecitinu a 1 lžíci suché směsi ostropestřce smíchaného s glukopurem.
Takto bych to viděla začít, pokud se do toho pustíte, po měsíci zkonzultujeme, jak se cítíte a co se děje a případně bychom cosi upravili. Na jaře bych vám určitě doporučila očistnou kůru jater. Je vám jasné, že u vás je to běh na dlouhou trať, vlastně na celý život. O všem si řádně přečtěte a kdyby jste měla nějaké dotazy či nesrovnalosti, ozvěte se. Vím, že je všeho hodně, ale lepší to už rozhodně nikdy nebude, začněte a neřešte penízky, pokud na nich nebudete lpět, přijde k vám tolik, kolik budete potřebovat 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře