Dotaz

Dobrý den Vám všem z poradny! Prosím můžete mi ještě objasnit jestli je stařecká demence dědičná? Moje 80ti letá maminka ji má a už dřív ji zrazovala pamět´. Já ted taky si těžko vzpomínám co jsem dělala minulý týden třeba. Je to počátek nějaké nemoci nebo jen stačí víc trénovat mozek. Do práce nechodím už 6tý rok a starám se o ni, takže nemám žádné podněty a špatně nacházím slova. Díky Vám i za předešlé rady. Moc se mi líbí vaše stránky jsou úžasné a vy taky, přeji vám aby se vše dařilo.

Odpověď

Dobrý den,
těžko se dá říct, že stařecká demence je přímo dědičná. Rozhodně jsou dědičné drobné dispozice, které potom následkem zděděného životního stylu (domácí kuchyně, vztahu ke sportu, podobné pohledy na život, apod.) vedou k rozvoji určité nemoci. Problém je právě v tom, že málokdy řešíme cokoli prevencí. Zvyk je železná košile a my se často chováme ke svému zdraví úplně stejně jako rodiče a prarodiče. Pokud je tedy v rodině celá desetiletí zvykem dát si ke každému kafíčku zákusek a každou neděli vepřo knedlo zelo, pak je také jasné, že většina členů rodiny trpí vysokým cholesterolem, cukrem v krvi, obezitou, kornatěním cév apod. Pak se snadno všechno svádí na dědičnost se slovy „s tím já nic neudělám, to jsem zdědil po tátovi“. Je moc dobře, že Vy tak ke svému zdraví nepřistupujete. Je správné, že při projevu prvních příznaků hledáte pomoc. Starejte se o přísun kvalitních vitamínů, minerálů a všech potřebných látek. Sama na mamince vidíte, že ze stravy se jednoduše nedá zajistit.
Vám (i vaší mamince) bych doporučila toto:
Noni liquid – úžasný harmonizér, pomáhající najít rovnováhu a posilující zejména mozkové funkce a hormonální systém. Dávkování 3x denně polévkovou lžíci.
Co Q10 Lozenges na podporu energie a zejména mozkových funkcí. Denně 1 kapsle
qProtect – komplex antioxidantů stahujících volné radikály z těla a s výtažkem z gingko biloby, který posiluje pevnost buněčných stěn. 3x denně 1 tableta.
Super Soya Lecithin – nezbytný produkt pro zachování mozkových funkcí. Dávkování 3xdenně 2 tbl. Je to osvědčený komplex produktů, který vás „nakopne“ a pak se jen budete ve zdraví udržovat. Vše máte ale ve svých rukou.
Abychom našli zdraví, nemusíme být nejdříve nemocní, jak si to většina lidí mylně myslí 🙂
Přečtěte si, co pro svou svěžest a proti senilitě dělat.
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře