Dotaz

Dobrý den,
asi mám hodně hloupý dotaz, ale velice se mi líbí vaše odpovědi a tak i mně doufám odpovíte tak, že se konečně přestanu trápit. Snažím se pochopit, že neexistuje nic než láska nebo strach. Snažím se milovat bez omezení, muž si může dělat,co chce, neomezuji ho. Nezneužívá toho, miluje i on mě, ale já si nemohu pomoc i přestože máme hezký vztah, tak žárlim, když vidím jak se se zalíbením dívá na nějakou krásnou ženskou. Asi je to opravdu strach, ale jak se ho zbavit? Vždyt to sama musíte znát, že to asi ženskou zrovna nepotěší, když její muž „slintá“ z letně oblečených holek, když se mu rozzáří očíčka, když se v blízkosti objeví nějaká kočka, jak má tendenci se točit tak, aby na ni dobře viděl a nejlépe, aby se na ni ještě usmál a ona na něj. To vás nepřivede na žárlivé myšlenky? Není vám líto, že předtím než dotyčná (jakákoli neznámá nebo známá, to je jedno)přišla, tak mu ty oči tak nezářily a nebyl tak zábavný a vtipný? Muž se ke mě chová hezky, to ano, ale i přesto vím, že se mi líbí i ostatní ženy, což je asi přirozené a proč by se nemohl dívat, že.. Ale i když nechci, tak mě to vždy rozesmutní a závidím té dotyčné, což je taky hloupé, ale je to tak. Stejně tak i vašemu muži nemusí být příjemné, když obdivně hledíte na urostlého mladíka, nemyslíte? Ráda bych se tohoto“zlozvyku“ zbavila,ale ani po přečtení všech možných knížek a rad se mi to stále nedaří. Děkuji za názor a za super stránky.
Každopádně jste skvělí! 🙂

Odpověď

Dobrý den,
milovat bez podmínek je v dnešní společnosti dost složité. Mnoho lidí říká, že to ani není možné. Ale kdo to umí a tak žije, má vše. Láska bez podmínek je celé naplnění života, o nic jiného totiž v životě nejde. Narodili jsme se ale do této společnosti s pravidly takovými, jaká jsou, a máme se učit milovat právě v nich. Není to žádná překážka, tak jsme to chtěli, vy i já. Pravidla partnerských vztahů, která společnost uznává, jsou velmi omezující. Svazují partnery k sobě násilím, dávají partnerům jakési právo vlastnit jeden druhého. Už do vztahu většinou lidé vstupují s tím, že od této chvíle budeš můj. Ale člověk nemůže vlastnit toho druhého, ani když bude mít celou hromadu smluv na cokoliv s razítky od kohokoliv. Pokud miluji, chci pro toho druhého vše, co chce on. Chci ho podporovat v tom, co chce on. Chci mu pomáhat v tom, co chce on. Pokud je ve vztahu podpora a volnost, pokud jste svobodní a přitom máte podporu druhého, jen blázen by utíkal jinam. Láska není o tom vzhlížet se v sobě. Během života přece ztrácíme vnější krásu, nikdo nezůstane mladý a krásný, ale vnitřní krása roste a partneři, kteří se podporují, vidí i ve stránoucím těle nejkrásnější bytost. To, že se můj muž nebo já díváme na hezké lidi kolem, to že se nám někdo líbí, nemůže ohrozit náš vztah. Přece krása lidská je stejná jako krása přírody, když mi nevadí, že se mému muži líbí dravá řeka, mám radost, že se mu líbí krásná žena. Je to radost, nic víc. Můj muž je také velmi vtipný a zábavný zvláště ve společnosti žen, já jsem na něj moc a moc hrdá, jsem pyšná, že je takový. Když tančí s jinou ženou, spolu se smějí a „řádí“, přeji jim to oběma, mám z toho radost. Když si představím, že bych měla muže, se kterým by se každý nudil, mé kamarádky by ho uznávaly jen z povinnosti, to bych tedy nechtěla. Vy víte, že čeho se bojíte, to přitahujete. Pokud se budete bát, že ztratíte muže, že vám bude nevěrný s jinou ženou, pak se to stane.
Zaměřte se na sebe. Pokud víte, že váš muž obdivuje hezké ženy v krásných šatech, udělejte se také takovou. Sama pro sebe musíte vědět, že jste krásná.
Zkuste knížky od Ruize – Čtyři dohody a Láska, vztahy, přátelství. Třeba právě ty pomohou.
Lásku hlavně sama k sobě přeje vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře