Osteoporóza

Výzva zbavit se přítěže, najít oporu ve vlastní duševní struktuře, změnit vnější aktivitu na aktivitu vnitřní. Vše, co není používáno, tělo odkládá – nedostatečný pohyb tělesný i nedostatečná pohyblivost, pružnost duchovní.

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Osteoporóza znamená řídnutí kostí, postihující především ženy. Množství kostní hmoty dostupuje vrcholu ve věku 30 – 35 let, pak následuje pokles. Ve věku od 55 do 70 let obvykle žena ztrácí 30 – 40% kostní hmoty.Tato ztráta se většinou vůbec neprojeví, takže žena o osteoporóze vůbec nemusí vědět do doby, než si při nepatrné nehodě něco zlomí. Příčinou není jen nedostatek vápníku v potravě, ale i jiných nutných živin, potřebných k jeho vstřebávání, např. bílkovin, nedostatečná aktivita a hormonální změny (úbytek estrogenu způsobuje vyplavování vápníku z kostí). Mylně se uvádí, že osteoporóza je problém žen po menopauze, ale není tomu tak, trpí jí ženy ve velmi mladém věku. Riziko osteoporózy zvyšuje kouření, užívání kortikoidů, protizáchvatových léků, problémy se štítnou žlázou.

  • Základem je doplňovat všechny živiny v komplexu, vitamíny spolu s minerálními látkami a dalšími dohromady (New Life, Vital podle krevních skupin, Senior Formula, Super Mega 50, Full Spektrum, Menopausal Formula)
  • Při léčbě je třeba doplnit komplex minerálních látek navíc (Power Mins)
  • Nutné je užívat chelátový vápník s hořčíkem (Strong Bones) nebo doplněný o vitamín D (Calcium Magnezium Plus)
  • Pro správnou funci pojivových tkání a tvorbu kostí je třeba doplnit glukosamin (Joint ProteX FORTE)
  • Vstřebávání vápníku podporují aminokyseliny (Arginine Plus a L-Lysine Plus)
  • Protože vápník ztrácíme překyselením, je nutné neutralizovat kyselé prostředí našeho těla (Liquid Chlorophyll), ideálně pít zásaditou vodu z Aquarionu, více o odkyselení organizmu ZDE.
  • Důležitý pro tvorbu kolagenu a pojivové tkáně je vitamín C, je třeba vysokých dávek  (C 1000)
  • Pitný režim je vhodné dále zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují.
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko: