Reflux jícnu

Jícnem přijímáme situace a zážitky, kterých se účastníme, do žaludku, který je sídlem citu, emočního zpracování přijatého.

Pokud se nám nelíbí, co jsme přijali, naše negativní pocity se mísí s přijatým, bublá to a vře jako v hrnci, a vrací přijaté v kyselé podobě zpět. Tím zažíváme pálivý, palčivý konflikt sami v sobě.

Reflux jícnu nás učí vědomě pomalu přijímat pouze to, co jsme schopni strávit, přijmout a zpracovat a použít.

Neplnit se ničím, co nechceme. Dokázat se obrnit proti přijímání negativního, pro nás nestravitelného, včas, nastavit si hranice.

Ptát se, co mne tak rozvztekluje, jak umím pracovat se svými negativními emocemi, jak je vyjadřuji slovy, zda je nezadržuji a nenechávám v sobě, aby mne ničily.

Vědomě přijímat pouze to, co přijímat chceme. A pokud už se rozhodneme to přijmout, stát si za tím a vědomě to zpracovat, nevracet to zpátky.

Reflux jícnu souvisí s přijímáním toho, co se nám nelíbí a v základu vychází z nepřijetí sebe.

Jsme okolím konfrontováni se svými vlastními stíny, které se snažíme skrýt. Máme strach z nepřijetí, z nelásky, odmítnutí.

Učit se přijmout sebe, ostatní, všechny situace, jako to nejlepší pro mne.

Vědět, že nic ke mne nepřichází náhodou a vše je pro můj prospěch. Současně ale není nutné ničit sám sebe, umět si dávkovat, umět říci NE a v laskavosti k sobě se učit svým tempem.

O přijímání a problémech trávení je program Přijímat je láska

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Reflux je stav, kdy žaludek tlačí na bránici, a kdy se následně sval, který obepíná spoj žaludku a jícnu, je oslaben a není schopen zabránit zpětnému toku potravy a žaludeční kyseliny do jícnu. Pokud k tomu dochází, tak tkáň jícnu, která je velmi citlivá, drážděna žaludečními šťávami. Dochází k pálení žáhy, říhání, nepříjemným pálivým pocitům za prsní kostí nebo v zádech, vykašlávání krvavého hlenu. Reflux jícnu má často za následek vředovatění jícnu, vředy se mohou vyskytnout následně i v žaludku nebo dvanácterníku. Refluxem jícnu trpí téměř polovina populace lidí starších čtyřiceti let, ale většina z nich si svých problémů nejsou vůbec vědomi. Bohužel prostředky proti pálení žáhy, snižování množství žaludeční kyseliny, posouvají problém špatného trávení do střev. Reflux jícnu se zdá jako banální problém pouhého pálení žáhy, ale začínají u něj mnohé nemoci, se kterými toto ani nespojujeme.

Při potížích s trávením je vhodné zařadit každoročně detoxikační kůru žaludku, jak ji máme osvědčenou se dočtete v očistě žaludku.

  • Je třeba podpořit práci žaludku dodáním zelených potravin, ideálně pomocí vojtěšky  (Green Health), pokud užíváte léky na ředění krve, pak použijte Liquid Chlorophyll
  • Na podporu trávení je vhodné užívat trávicí enzymy (Digestive Enzymes)
  • Na hojení sliznic a zlepšení trávení jsou vhodná probiotika, ideálně Probiobalance – rozkoušou se a působí už v oblasti žaludku
  • Jako nezbytný pro hojení a regeneraci sliznic je zinek (Chelated Zinc) – užívat 50 mg denně
  • Na léčení  poškozených sliznic je potřebný betakaroten
  • Tkáň trávicího traktu hojí aloe vera v kombinaci s vitamíny, minerály a stopovými prvky (Ocean 21)
  • Pro tlumení stresu a napětí, současně pro všechny enzymatické systému organismu a správné vstřebávání živin je potřebné užívat komplex vitamínů skupiny B (Stress Management B komplex)
  • Pro správnou funkci imunitního systému a hojení tkání je potřeba min. 1500 mg vitamínu C (C 1000 Plus)
  • Pitný režim je ideální zajistit pitím zásadité vody z Aquarionu
Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítlko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.