Zácpa

Člověk není schopný něco vydat. Od něčeho upustit či vyjádřit své pocity, neschopnost odpustit.

Tlusté střevo je orgánem naší minulosti a střádá v sobě to, co máme vrátit světu, co už nepotřebujeme.

Stolice symbolizuje peníze, zácpa je známka šetrnosti, lakoty, kdy se nechceme zbavit něčeho v hmotné oblasti, máme strach, že budeme bez prostředků, které považujeme za potřebné.

Zácpa je projev strachu, kdy se bojíme ukázat naše stinné stránky. Současně popíráme koloběh života, kdy ze starého vzejde nové, je třeba upustit od starého, aby udělalo místo novému. Zácpa je ukazatel nechuti něco pochopit a změnit – chybí duchovní prvek = voda.

Základní výzvou je pochopit, že vše v životě je pomíjivé, nic netrvá věčně a právě pouze změna je život.

Nikdy nic není stále a nic nemůže zůstat stejné, vše se mění. K tomuto pochopení je třeba zachovat svou pružnost, tj. schopnost pružně měnit své postoje, na ničem netrvat a neulpívat, nic nebrat jako trvalé a pevné dogma. S tím také přistoupit k tréninku druhých lidí, nesoudit za jejich chování, nezlobit se a nic v sobě nenechávat jako křivdu. Pak slovo odpuštění bude zbytečné.

Jak odpustit všechno všem se naučíte v programu na webu ODPUSTIT JE LÁSKA

Jak podpořit tělo přírodní cestou na fyzické úrovni:

Zácpa je pomalý postup odpadních látek tlustým střevem, což má za následek bolestivé a pouze občasné vyprazdňování, kdo nechodí na velkou minimálně 1x denně, trpí zácpou. Zácpa způsobuje kvašení a hnití potravy a následnou intoxikaci okolních tkání, překyselení organismu, následkem toho přichází záněty, tělesný pach a dech, poruchy trávení, plynatost, bolesti hlavy a deprese, únava, obezita, křečové žíly a mnoho dalších, závažnějších potíží, jako je rakovina střev a konečníku. Že se o své střevo preventivně obecně nestaráme, je zřejmé z našeho prvenství v rakovině tohoto orgánu. Preventivní každoroční Očista tlustého střeva je základem našeho pevného zdraví a kvalitního imunitního systému.
Není důležité, aby bylo tlusté střevo dokonale čisté, vymyté (proto nedoporučujeme násilné výplachy), ale aby bylo funkční. Jeho funkce závisí na dostatečném pitném režimu, dostatku vlákniny (pouze za předpokladu dostatku vody, jinak se zácpa ještě zhorší, vláknina do sebe vstřebává vodu!) a kvalitní mikroflóře, kterou bohužel ztrácíme chemií ve stravě. Funkce je kvalitní peristaltika, která se udržuje dostatečným obsahem zažitiny, která dráždí nervové buňky střeva a dochází k posunu, nervové buňky ničí užívání projímadel.

  • Základem je kvalitní a dostatečný pitný režim nejen ve smyslu množství, ale také kvality, kdy jde o kvalitní hydrataci každé buňky těla, což zajistí zásaditá voda z Aquarionu. Proti překyselení je třeba užívat cokoliv na zezásadění organismu (Liquid Chlorophyll),
  • Střevo pro svou zdravou funkci potřebuje dostatek příznivé mikroflóry (ve střevech jí máme až 2,5 kg, pokud máme být zdraví!), aby udržela rovnováhu mezi všemi mikroorganismy v našem trávicím traktu (Probiotika)
  • Pokud zvládáme dostatečný pitný režim, je vhodné zařadit vlákninu ve formě léčivých rostlin, které zezásaďují a současně čistí střevo (Green Health nebo Spirulina Chlorella Plus nebo Nopalin)
  • Na rozhýbání tekutin v těle, stejně tak i peristaltiky, je vhodné užívat Ocean 21
  • Pokud zácpou trpí dítě, dávejte mu Noni
    Pitný režim je vhodné dále zabezpečit pitím čajů, které však neumí doplnit deficit, jen neutralizují a harmonizují.