Očista tlustého střeva

Střevo je základem našeho zdraví,
V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme a tak vypadáme.
Síla našeho imunitního systému závisí na stavu našeho střeva ze 70 až 90%!!!

Střevo je osídleno velkým množstvím mikroorganismů. Některé jsou pro nás prospěšné, jiné nikoliv. Co se asi děje, když denně konzumujeme přesolené, přeslazené, chemicky zpracovávané, přibarvované potraviny? Zkoušeli jste prohlédnout každý obal potraviny, kterou běžně kupujete, najít její složení a zjistit, co vlastně běžně konzumujete? Řeknete, že není čas, jak budete vypadat, nikdo to nedělá – a pokud to dělat začnete, řeknete asi, že všude se něco najde, že vlastně není možné koupit cokoliv čistého. Je to možné. Jen je potřeba změnit váš přístup.

Čím déle budete odkládat péči o svou stravu, tím větší práci budete mít s očistou vašeho střeva a tím dříve se ocitnete v nepříjemných zdravotních problémech.

Všechny chemicky zpracovávané potraviny (uzeniny!!!), mléčné výrobky (kromě vykvašených), maso (trávíme ho až 72 hodin), cukrovinky, cukr a káva (překyseluje nám organismus a v kyselém prostředí se daří dobře kvasinkám, plísním,…) atd., atd. nám porušují rovnováhu mikrokultury našeho střeva. Dochází k tomu, že prospěšná mikroflóra je zničena (k tomu dochází i užíváním antibiotik), nepříznivá mikroflóra se rozmnoží, dochází ke kvašení, hnití trávené potravy a vzniká kal, kterým si zalepujeme střevo. Kal se postupně přilepuje na stěny střeva, přidávají se další a další vrstvy, ty tvrdnou a vnikají tzv. kalové kameny (v takovém pivním kulatém pupíku jich může být i 10kg!!!).

Tím se střevo stává méně pohyblivé, trávená potrava postupuje pomaleji, může docházet i ke stagnaci, přichází zácpa.

Udělejte vše pro to, aby jste nemuseli sáhnout po projímadle. Pokud s tím začnete, budete mít velký problém vyprázdnit se přirozeně. Naučte své střevo znovu pracovat – dopřejte mu očistnou kůru a naučte se pravidelnosti. Nezapomeňte také na duchovní příčinu zácpy. Ta je v neschopnosti opustit staré a nepotřebné, lpění na materiálu, nevíra v další životní cestu.

Pokud se příčiny zácpy neřeší a ze střeva se stane něco jako nehybná zanesená odpadní trubka, zbytky stravy jím naopak začnou procházet bez „povšimnutí“, jako když spláchneme záchod – zácpy se změní v déletrvající průjmy. A my se můžeme dostat do „spirály smrti“ – protiprůjmové léky – projímadlo… a tak pořád dokola, až to naše tělo jednou nevydrží. Průjmy nám signalizují, že se něčím nutným v našem životě nechceme zabývat, máváme nad tím, rukou,nechceme to řešit.

Více se o tom, stejně jako o zácpě můžete dozvědět např.  v Duchovních příčinách nemocí.

Co tedy vyloučit ze stravy?

Čím jednodušeji budeme jíst, tím proběhne očista lépe. V každém případě je nutné vyřadit uzeniny, sladkosti a cukr, mléčné výrobky, bílou mouku a všechny chemicky upravované potraviny. Jíst především obiloviny (rýže, jáhly, pohanka) a zeleninu, občas ovoce, z masa pouze rybu nebo krůtu a to maximálně 1x týdně a se spoustou zeleniny. Snažit se o dělenou stravu – zelenina + maso, obiloviny + zelenina, prostě ne maso klasicky s přílohou.

Oslabené a špinavé tlusté střevo se nám okamžitě ukazuje na stavu naší dýchací soustavy a na naší imunitě, takže pak často chytneme kdejakou virózu! Je to také základ našich alergických potíží!

Párovým orgánem tlustého střeva jsou totiž plíce a vše, co s nimi souvisí.

Párové orgány zde

Veškeré nemoci, které se nám objevují v oblasti horních dýchacích cest mají původ ve střevu!!

Teď je vám tedy již naprosto jasné, proč antibiotika nemohou vyřešit nemoci horních cest dýchacích, naopak přispívají k jejich stálému opakování. Ano, vytlučou nám totiž náš acidophilus ze střev, tam se po ukončení ATB terapie následně přemnoží nepříznivé ostatní mikroorganismy a ty přecházejí po sliznicích nejen do okolních orgánů, ale také oslabují naše plíce a vše, co s nimi souvisí! Takže rýma je vlastně hlen, mající svůj původ ve střevě – obvykle hlen z mléčných výrobků. Často stačí si „odhlenit“ střevo a přestat jíst mléčné výrobky a už nikdy mít rýmu nemusíte!

Očistou tlustého střeva se můžete zbavit všech nemocí, které vás potkávají pravidelně na podzim a na jaře – všech nemocí horních cest dýchacích a viróz, protože vaše imunita bude silná.

Když střevo zbavíte jedovatých nánosů, pomůžete mu lépe pracovat, lépe filtrovat živiny a tak posílíte svůj pasivní obranný systém. Proto vás pak nepřemůže každý bacil, který poletí kolem vás.

Všichni, kdo mají na podzim nebo na jaře potíže s dýcháním jakéhokoliv charakteru (kašle, rýmy, suchá sliznice,…), MUSÍ začít očistou tlustého střeva!

Nejúčinnější očista je v době, kdy má tlusté střevo svůj roční vrchol – od poloviny září do poloviny listopadu s tím, že je velmi vhodné toto období nasměrovat také podle měsíčního cyklu, nejlépe je začít úplňkem, to vše lépe odchází – a pak vydržet alespoň tři měsíce.

Od té doby, co máme k dispozici jedinečný filtr a aktivátor vody Aquarion, každou očistu těla začínáme doporučením na to nejzákladnější, co můžeme pro naše tělo udělat – začít pít čistou, zdravou, zásaditou, „živou“ vodu, která je mj. jedinečným antioxidantem.. Důležitost tohoto kroku jistě pochopíte po přečtení stránek Aquarion. Jsme ze 72% voda. Každá buňka potřebuje vodu. Zdravou vodu. Voda je tou nejzákladnější součástí naší „stravy“. Tak kde jinde bychom měli začít?!? To snad dává smysl, ne? Čtěte pozorně…

A tak jako na nádobí používáte třeba Jar, tak pro své vnitřní „vymydlení“ použijte rostlinu Yucca – respektive výtažek z této rostliny PureYucca.

Ta totiž obsahuje přírodní saponiny (94%!!!), které vám dokonale vymydlí celý střevní trakt. Působí stejně jako saponát na mastné nádobí. Jedinou podmínkou pro užívání yuccy je dostatečné množství vypitých tekutin – každá tobolka yuccy se zapíjí 1/4 l vody. Užívá se ráno a večer jedna nebo dvě tobolky – celkem je nutno vypít 3 l vody za den. Yucca působí jako výborný očistný prostředek nejen na vaše střeva, ale při dostatečně dlouhé době užívání (minimálně 3 měsíce) vám vyčistí celý organismus. Rozpouští všechny nepřijaté minerály, které se kdekoliv v těle usadily – například v kloubech (osteoporóza), a to velmi důkladně.
POZOR! Yuccu nesmí užívat lidé s umělým kloubem nebo jiným kovem v těle!

K juce přídáváme vlákninu, která mechanicky čistí trávicí trakt a stahuje z něj rozmydlené usazeniny jukou. Proto je důležitá vláknina ze stravy (zelenina, ovoce, obiloviny), ale je vhodné přidat i vlákninu speciální – celé nadrcené jitrocelové semínko – psylium.

Pokud máte potíže s dýcháním a zahleněním, přidejte i lněné semínko, koupíte v každém obchodě, stahuje hleny (1 lžíci celého lněného semínka roztlučte v hrnečku koncem vařečky, zalijte vodou, nechte stát a ráno na lačno vypijte, resp.. zapijte s tím juku).

Současně s užíváním juky je nutné užívání antioxidantů.

Je to z toho důvodu, že léty usazené škodliviny, které juka rozpouští, se znovu aktivují a aby nám v těle nezpůsobily nějaký problém, je třeba tyto škodliviny „vychytat“ – a to dělají právě antioxidanty. A protože je naše tlusté střevo většinou pořádná „žumpa“, potřebujeme pořádně silné antioxidanty. Námi osvědčený přípravek je Mega qProtect. Pokud čistíte jukou především své cévy (máte třeba křečové žíly), zvolte antioxidant na cévy dolních končetin Vein Protex nebo cévy jako takové (když vás třeba straší zvýšený cholesterol) Resveratrol Plus nebo čistíte cévy svých očí, pak Lutein Plus. Můžete také podstupovat očistu tlustého střeva z prosté prevence před rakovinou, třeba v rodině je, pak zvolte nejsilnější antioxidanty xanthony ve formě Zenthonicu, který posiluje energii srdce, plic a doporučuje se při psychických potížích nebo na očistu tlustého střeva u dětí, trpících ADHD nebo autismem.

Dobře fungující tlusté střevo musí mít dostatek a kvalitní střevní mikroflóru (víte, že jí máte mít až 2 kg?). Proto dodáme střevu příznivou střevní bakterii Acidophilus (AC Zymes nebo Acidophilus s psylliem nebo Probio Balance) tak, že každé ráno nalačno spolkneme 1-2 kapsle, čímž je zaručeno, že máme naše střeva v dokonalém pořádku a udělali jsme pro jeho očistu maximum.

Pro každou očistu je důležitý pitný režim, v případě očisty jukou to platí dvojnásobně. Pokud nemáte k dispozici zásaditou vodu z Aquarionu, pijte bylinkové čaje, které také působí zásaditě. Dopoledne střídejte čaje na podporu trávení, odpoledne čaje na podporu ledvin. Po obědě a před spaním pomožte svým játrům, která jsou každou detoxikací přetížena, alespoň jaterním čajem.

A nyní stačí se jen udržovat – denně doplnit svou denní dávku vitamínů a minerálů dobrým multivitamínem (např. Vital podle své krevní skupiny, Full SpectrumSuper Mega 50New LifeSenior Formula) a přírodním vitamínem C (C1000 nebo C500).

Ale proč – když už se budeme stravovat „zdravě“?

Protože dle informací Světové zdravotnické organizace víme, že denní příjem vitamínů běžného Evropana je ze stravy pouze 50% a minerálů jen 40%!!! Takže ke stravě je dnes nutné přidávat přírodní potravní doplňky! Není to nic navíc, je to předpoklad zdravého přežití.

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Účinnou, ale ne pro každého příjemnou metodou očisty střev je klystýr.

(Pozn. Hydrokolonterapii, na rozdíl od klystýru, z několika hledisek nepovažujeme za vhodnou…)
Klystýr má tu výhodu, že ho můžeme provádět postupně – nejdříve z tlustého střeva vyplavíme hrubé nečistoty a pak se zatajeným výdechem je možné nasávat vodu až do tenkého střeva, ale to už chce poměrně dost cviku. Tato metoda funguje v jógové hygieně už tisíce let.

Přidejte pohyb, rychlou chůzi, nenáročný běh, procházky lesem, protahovací cvičení, dýchací cvičení, cviky na bříško ve snaze rozhýbat vnitřní orgány. Také si dopřejte masáž (ideálně vnitřních orgánů) reflexní či lymfodrenáž.

Vyhoďte černé spodní prádlo, zvolte červené (při zácpě), žluté a oranžové.

Tak, první krok máme za sebou a můžeme se pustit do dalších očistných procedur…podle Orgánové růžice.

Všechny informace a to skutečně do hloubky, jak to nikde jinde nenajdete, získáte na webu programu Odpustit je láska

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Pure Yucca: Detoxikace přírodními saponiny
Pure Yucca: Detoxikace přírodními saponiny

Saponiny, přírodní sloučeniny v juke podobné steroidům, mají diuretické, protizánětlivé, protikřečové a antioxidační účinky. Extrakt z této rostliny obsahuje několik enzymů, chlorofyl, antioxidanty a další účinné látky. Pure Yucca může podpořit detoxikaci trávicího systému tak, že zrychlí metabolismus, a tím urychlí i vylučování škodlivých látek.

Detail produktu

Komentáře