„Štěstí nastává jen tehdy, kdy naše tužby, myšlení a konání jsou v harmonii.“
Mahátma Gándhí

1. pravda: Je nemožné kohokoli zařadit

Na světě už nikdy nebude stejný člověk jako Vy. Nikdo na planetě nemá totéž, co máte Vy. Vaše unikátnost, do posledního detailu, je dar. Nikdy se nepodceňujte a nesrovnávejte, važte si své intuice a jednejte ve směru, jímž Vás vede a inspiruje.

Lidé chybují tím, že se snaží někomu podobat. Ne, jste nedefinovatelní. Neexistuje žádná škatulka. Vy jste Vy. Na světě je 7 miliard nenapodobitelných. Je marnivé plýtvat energií na to, abychom si brali k srdci cizí nálady a slova – ledaže někoho o názor na sebe požádáme. Nikdo – ani Vámi zvolená politická strana – Vás neudělá šťastným, pokud sami nezačnete žít podle toho, jak si přejete a potřebujete. Nikdo jiný neví, co to je. Neobjevujme CIZÍ cestu. Hledejme tu svoji. Navigace je v nás.

„Žijme v souladu se svými přáními. V každém jiném případě nebudeme šťastní.“ John D. Rockefeller

2. pravda: Narodili jsme se se vším potřebným

Jsme již celí a kompletní. Není na co čekat, opravdu nic dalšího nám nedoroste. Můžeme pouze zvětšovat rozsah svých vědomostí a zkušeností – a jsme na to uzpůsobení. Vždyť mozek využíváme v průměru jen na 5 procent jeho kapacity.

Už máme v sobě veškerý svůj talent. Naším jediným úkolem je přiznat si své silné stránky a ty rozvíjet. Neznásilňujme se k činnostem, které neovládáme nebo nás nebaví. Pak bychom zaprodali svou spokojenost. A tu žádné peníze nezaplatí.

„Jiných lidí se nebojme, jen sebe.“ Tomáš Baťa

3. pravda: Dokonalost je lidský mýtus

Nejvíce neštěstí zažívají lidé, kteří se snaží být dokonalí. Jdou za chimérou.

Protože se jim to nedaří, před zrcadlem pak pohrdají sami sebou, pozbývají té nejcennější vnitřní kapaliny – sebevědomí, chuti do života. Jako kdyby samým vztekem prokopli strouhu se zásobami vlastní energie, a ta nevratně vytéká…

„Vidíme ošklivost tam, kde je krása, nedokonalost tam, kde je unikátnost. Místo, abychom šli za světlem, prohlubujeme tmu.“ Gautáma Buddha

Člověk je specifický živočich, který mnohdy věří v to, co neexistuje a vynakládá tak síly na něco, čeho nikdy nedosáhne. Zatímco nevěří v to, čeho dosáhnout může.

Stavme si postupné cíle, na které jen momentálně nemáme, a snažme se růst tak, abychom na ně dosahovali. Jen tak zjistíme, co možné ještě je a co už není. Ale nežijme ve sci-fi. Ani po novorozeněti nikdo nechtěl, aby hned s rodiči chatovalo.

4. pravda: Celý život se dá změnit

„Mysl je nejsilnější veličina, kterou jsme vybaveni.“ Jaroslav Preiss

Cokoli si myslíme o sobě a svém životě se stává pravdou. Myšlenky totiž vedou k pocitům a pocity k činům. Kdykoli jsme plní špatných myšlenek, máme také špatné pocity a činnost je buď špatná, nebo vůbec žádná. Jak se dá přestavět myšlení? Už uvědoměním si jednoho zásadního faktu: Minulost ani budoucnost neexistují.

Minulost je vzpomínka. Budoucnost je mentální projekce. Nic víc.

Minulost používejme jako učebnici, ze které se poučujeme, a budoucnost jako velkoplošné plátno k vizualizaci a praktickému plánování. Nic víc.

Jediné období, které dovoluje člověku jednat a měnit svůj život, je přítomnost. Teď.

Abychom byli šťastni, musíme minulost vidět negativně (hrůza, musím se zlepšit) a do budoucnosti pozitivně (jakmile se zlepším, dosáhnu na to a to). Ne naopak.

Nežijme v rudém světě, kde vše krásné už bylo. Svět kráčí kupředu. Lidé dosahují stále větších objevů, kratších časů a delšího věku. (Ještě před lety bych toto psal rukou ve 20 000 kopiích a pak rozvážel po celém světě pěšky, potahem, na voru.)

5. pravda: Výzvy jsou příležitost k růstu

Jasněže přicházejí problémy. Ale bez nich bychom nikdy neodemkli svůj potenciál. Překážky na nás volají: „Ukaž, co v Tobě je.“ Když je ignorujeme, nikdy nezjistíme svou sílu a schopnosti. Někdo si možná připadá neschopný, neužitečný. Hm, a jak na to přišel? Co dělá, aby zjistil, jestli je to opravdu jeho limit? V mnoha lidech dřímá sexuální King Kong, aniž to vědí, dokud se s někým neseznámí. Bill Gates a další si jen dovolili rozvinout a uskutečnit, co v nich dávno bylo. Nic víc, nejsou nadlidé.

„Schopnost uspět doutná v každém člověku, jen někteří dělají vše, aby se nerozhořela. Jsou zkázou sami pro sebe.“ Ray Kroc

Když jsme se narodili, poznávali jsme okolí, sami sebe. Myslím, že ještě netušíme, jakou v sobě máme výbavu. Funguje nám „airbag“, „ABS“, kolik „rychlostí“ máme? Co když se na sebe můžeme spolehnout víc? Pojďme zjistit, na co opravdu máme.

Petr Casanova

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Arginin Plus: Aminokyselina, kterou potřebuje každý muž
Arginin Plus: Aminokyselina, kterou potřebuje každý muž

Arginin je aminokyselina, která hraje roli v činnosti, vývoji a regeneraci svalů; kromě toho také může přispívat k udržení zdravého krevního oběhu, a tak podporuje zdravou činnost cévního systému. Stimuluje růstové hormony a inzulin a je také prekurzorem esenciálního oxidu dusnatého, který má vazodilatační účinky.

Detail produktu

Komentáře