Arginin – cévy mohou rovněž odpočívat

Až 60% procent lidí v oblasti střední a východní Evropy trpí srdečně-cévními chorobami, jejichž důsledkem může být krvácení do mozku, infarkt, trombóza atd. Arginin mnoha těmto lidem pomáhá, protože v krvi se z něho vytváří oxid dusnatý (NO), který uvolňuje hladké svalstvo ve stěnách žil, a tak rozšiřuje jejich průsvit.

Díky dilataci (rozšíření a uvolnění) krevních cév dochází k poklesu tlaku krve a zlepšuje se okysličení oblastí postižených arteriosklerózou. Kromě toho se snižuje shlukování krevních destiček, což preventivně působí proti embolii.

Kysličník dusnatý prostřednictvím vazodilatace příznivě ovlivňuje i sexuální potenci, protože působí na vzrušivá (erektilní) kavenózní tělesa penisu a dokonce stimuluje i tvorbu spermií. Tento vliv můžeme porovnat s účinkem nejznámější a velmi drahé ,,modré tabletky”. V jednom výzkumu, který proběhl v Maďarsku, se u patnácti z 25 zkušebních osob s erektilní dysfunkcí erekce značně upravila a u čtrnácti bylo zaznamenáno výrazné zlepšení pohlavního života. Toho bylo dosaženo prostřednictvím argininu v denní dávce jen 4 g! Podle statistik až dvě třetiny dospělých mužů ve věku sexuální zralosti trpí problémy s erekcí. Pro ně je dobrou zprávou, že jim může pomoci cenově dostupný doplněk výživy, který je navíc bez vedlejších účinků.

Za detoxikaci organismu zodpovídají játra. Pokud jsou však poškozena nebo z nějakého důvodu nedokáží plnit svou úlohu, v organismu se hromadí škodlivé látky. Nejvíce nebezpečný je amoniak, který vzniká při odbourávání aminokyselin. Při těžké fyzické práci se tvorba amoniaku zvyšuje, zdravá játra ho však lehce odstraní ještě předtím, než by došlo k narušení nervového systému nebo blokádě pohybu svalů. Arginin pomáhá játrům při detoxikaci, a tím podporuje zdravý imunitní systém. Obsahuje i stopové prvky, jako mangan a kobalt, které podporují enzymy, jež se zapojují do odstraňování amoniaku a jiných toxických odpadních látek z organismu.

Arginin pomáhá při problémech s ledvinami a podporuje hojení ran. V tkáních je obsaženo mnoho argininu, který tak nepřímo regeneruje kostní a pojivové tkáně. Při osteoporóze, zánětu kloubů a jiných problémech s tkáněmi je proto velmi vhodné arginin užívat. Arginin je také součástí pasivních protinádorových ochranných mechanismů a chrání tak proti vzniku rakoviny.

Arginin pomáhá i při tvarování svalů a zrychluje sekreci růstového hormonu, který je fyziologickým faktorem růstu svalů. Tento vzestup hormonu však zůstává v rámci fyziologických hladin, takže se nemusíme obávat hormonálních poruch. Při pravidelné vysoké fyzické zátěži začíná ve svalech odbourávání aminokyselin, při kterém se zvyšuje hladina amoniaku v krvi. Ten brání oxidaci buněk, a tak snižuje funkčnost svalů i nervového systému. Následně se zhoršuje výkonnost organismu a přibývají regenerační poruchy. Tím, že arginin zrychluje vylučování amoniaku, posiluje krátkodobou i dlouhodobou fyzickou výkonnost.

Není zanedbatelné, že je prekurzorem kreatinu, což je hlavní sloučenina, která podporuje uchování energie ve svalových tkáních.

Upozornění!
Přípravek v doporučené dávce nemá žádné vedlejší účinky, ale individuálně se mohou vyskytnout alergické reakce na jeho složení.
V případě, že si váš stav vyžaduje stálý lékařský dohled, konzultujte užívání přípravku se svým ošetřujícím lékařem.
Užívání argininu se nedoporučuje těhotným a kojícím matkám!
Pacienti se schizofrenií mají užívání argininu zakázané!
Arginin se nedoporučuje ani při vážných nemocech srdce, ledvin, při žaludečních nebo jiných vředech a při oparu.
K dosažení maximálního účinku je vhodná kombinace s antioxidanty (vitaminy C a E, betakaroten, selen, zinek), hlavně v prevenci a doplňkové léčbě oběhových potíží.

Nabízíme vám jej v produktu Arginine Plus

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Arginin Plus: Aminokyselina, kterou potřebuje každý muž
Arginin Plus: Aminokyselina, kterou potřebuje každý muž

Arginin je aminokyselina, která hraje roli v činnosti, vývoji a regeneraci svalů; kromě toho také může přispívat k udržení zdravého krevního oběhu, a tak podporuje zdravou činnost cévního systému. Stimuluje růstové hormony a inzulin a je také prekurzorem esenciálního oxidu dusnatého, který má vazodilatační účinky.

Detail produktu

Komentáře