Tak už je to tady!

Pro některé klepe na dveře, někdo čeká na horké léto.

Tipujete správně, mluvím o letní dovolené.

Léto je třeba si řádně užít, ale …ve zdraví.

Pokusím se sestavit pro vás Calivita-lékárničku, která by vám měla pomoci zvládnout situace, které dokáží i tu nejúžasnější dovolenou přeměnit na nepříjemné vzpomínky.

Při jakých potížích mohou naše produkty pomoci?

Běžné drobné odřeniny a pohmoždění lehce ošetříte přípravkem Liquid Chlorophyll nebo Oregano Oil, které mají silné detoxikační a antimikrobiální účinky. Postiženou oblast potřete Chlorophylem či kápněte několik kapek Oregana a pak lehce vmasírujte. Neužívejte na rozsáhlá poranění, oči a genitálie. Velmi vhodné i na poštípání hmyzem.

Na pohmožděniny, vyvrknutí kotníku, natažený sval, pohmožděné tkáně pomáhá přiložit Detox Patch, které díky turmalínu vytáhnou bolest z postiženého místa.

Jako první pomoc skvěle účinkuje biobalzám první pomoci Rescue Gel, který postižené místo zklidňuje a ochlazuje, je v balení s kuličkou, takže velmi vhodný pro cyklisty.

Dalším krémem první pomoci pro celou rodinu, který se dá použít v podstatě na cokoliv, je EveryMoments.

Na křečové žíly, které v létě mají tendenci více bolet a být vidět, protože nohy více namáháme, použijte VeinCare – krém s bylinou sv. Pavla, která zmírňuje zarudnutí a bolestivost místa s křečovou žilou.

Pokud se budete nacházet v oblasti se zvýšeným výskytem klíšťat, doporučuji 14 dní před i po celou dobu pobytu ImmunAid 1-0-1, Stress Management B Complex nebo Super Mega 50 jednou denně. Klíšťata i komáři nemají vitaminy B rádi.

Bolest v krku (po zmrzlině, napití studené vody): Oregano Oil – 4 kapky do 1 polévkové lžíce vody, vykloktat a polknout – 3x denně, nebo Liquid Chlorophyll – 1 lžičku do 1/4 litru vody, vykloktat a polknout. Nasadit i ImmumAid 3×1.

Velmi nepříjemnou záležitostí je PRŮJEM CESTOVATELŮ. Příčinou je nízký hygienický standard dané oblasti (problém může být i v jižní Evropě), změna stravy, únava, klimatické změny nebo prostě nervy spojené s cestou. Zde je účinným pomocníkem Probio Balance, ParaProtex, Acidophilus with Psyllium, Nopalin, který dodá i minerály. Také je důležitý dostatečný přísun tekutin a doplnění průjmem ztracených minerálů – Power Mins 3×1. Pokud chcete těmto zážitkům předejít, začněte aspoň týden před exotickou cestou užívat Probio Balance 2×1. Probiotika preventivně snižují výskyt průjmu cestovatelů i průvodní těžkosti.

Letní slunce a vnitřní ochrana proti škodlivým vlivům UV záření obzvláště u moře a při vysokohorské turistice: Beta Carotene 1-2 kapsle, Vitamin E 1-2 kapsle, Omega 3 – preventivně 2×2 kapsle. Využijeme tak pouze blahodárné účinky slunce a nemusíme se bát těch negativních, jako je rakovina kůže.

Koenzym Q10: při dovolené u moře hlavně pro turisty s chronickým onemocněním srdce, s vysokým krevním tlakem a alergií. Lze i Resveratrol PLUS 1 x denně (obsahuje 20 mg koenzymu Q10).

Pozor na oči při silné expozici sluncem a plavání: Lutein PLUS 1 kapsle denně, po zátěži užívat ještě minimálně 14 dní, předcházíme tak šedému zákalu a degeneraci sítnice.

Po slunění: tělové mléko Hand & Body Lotion – regeneruje, hydratuje a zklidňuje pokožku, jakákoliv přírodní kosmetika z řady Organicare – šampon, kondicioner, tělové mléko.

Opary rtu: virus Herpes simplex je aktivován psychickým stresem, UV zářením, infekcí… Již příprava na dovolenou včetně příprav odjezdu je stresující. Přidá-li se UV záření, je výsledek téměř jistý. Oteklý ret s „vykvetlou“ a bolestivou lezí je pak i hezky zdokumentován na digitální fotce z dovolené. Těm, kteří trpí opakovanými opary, doporučuji preventivně 4 týdny před dovolenou VirAgo 2×1. Do lékárničky přidat L-Lysine PLUS jako první pomoc. L-Lysin nasaďte hned, když ucítíte první možné příznaky oparu a to 3 kapsle denně po dobu 3 dnů a poté ještě týden užívejte 1 kapsli denně. Při prvním příznacích vznikajícího oparu namazat EveryMoments.

Pro ženy: v létě máme více sexu, častěji chodíme na pláž či veřejná koupaliště, a tak jsme ohroženy zvýšeným rizikem infekcí. Upjaté syntetické plavky a mokré prostředí jsou pro patogeny ideální. Denní použití CaliVita EveryMoments pomůže ochránit zdraví naší intimní oblasti těla.

Závěrem: před dovolenou Rhodiolin proti stresu.

TIP pro vás: NONI pro všechny věkové skupiny. Má rychlý účinek vnitřně i zevně -úrazy, spáleniny, regenerace, první pomoc, OVŠEM pokud se vejde do zavazadla či dopravního prostředku!

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

 

A na závěr: Nezapomeňte si tu dovolenou užít, záleží to pouze na vás, k tomu vám žádná CaliVita nepomůže. Tak ADIEU!

MUDr. Dana Šabatová a empatia s láskou

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres
Rhodiolin: Rozchodnice růžová je přírodní adaptogen na stres

Hlavní složka těchto kapslí rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní rostlina. Její účinné látky mají příznivé účinky na centrální nervový systém, a to je důvodem, proč může zvyšovat koncentraci a fyzickou a mentální výkonnost. Rhodiolin může být účinný v případě studia, sportu a při vyrovnávání se se stresem. Snižuje mentální únavu a může přispět k lepší celkové kondici. Tím, že je doplněn zinkem, zlepšuje odolnost těla vůči nemocem, snižuje rovněž stres a příznaky způsobené napjatým způsobem života.

Detail produktu

Komentáře