Počínaje tímto okamžikem jsem šťastným člověkem, neboť nyní zcela rozumím pojetí štěstí.

Jen několik málo osob přede mnou bylo schopno pochopit pravdu fyzikálního zákona, který člověku umožňuje žít šťastně každý den.

Nyní již vím, že štěstí není pocitový přelud připlouvající a odplouvající z mého života.

Štěstí je volba.

Štěstí je výsledek určitých myšlenek a činností, které ve skutečnosti v mém těle vyvolají chemickou reakci. Tato reakce vede k euforii, která – nezachytitelná pro druhé – je zcela pod mou kontrolou.

Dnes se rozhodnu být šťastná. Každý den přivítám smíchem.

V okamžiku probuzení se budu smát po dobu sedmi vteřin. I po tak krátké době se v mém krevním oběhu začne šířit radostné vzrušení. Cítím se jiná. Jsem Jiná! Jsem nadšená tím, co mne ten den čeká. Jsem otevřená jeho možnostem. Jsem šťastná!

Smích je vnějším vyjádřením nadšení a já vím, že nadšení je palivo pohánějící svět.

Směji se během celého dne. Směji se, když jsem sama, směji se při rozhovoru s druhými. Lidé jsou ke mně přitahováni, jelikož mám ve svém srdci smích. Svět patří nadšeným, neboť lidé je budou následovat kamkoli.

Dnes se rozhodnu být šťastná. Usměji se na každého, koho potkám.

Můj úsměv se stal mou vizitkou. Je to koneckonců ta nejúčinnější zbraň, kterou mám. Můj úsměv má sílu vytvářet vztahy, lámat ledy a tišit bouře. Budu svůj úsměv neustále používat. Díky mému úsměvu budou lidé, se kterými přicházím každý den do styku, podporovat mé zájmy a podvolovat se mému vedení. Vždy se usměji jako první. Tento konkrétní projev dobré nálady řekne druhým, co očekávám na oplátku.

Úsměv je klíčem k mému emocionálnímu charakteru. Jeden moudrý člověk kdysi řekl:

„Nezpívám si proto, že jsem šťastný. Jsem šťastný proto, že zpívám!“

Když se rozhodnu být šťastná, stávám se paní svých pocitů. Deprese, beznaděj, frustrace a strach vždy ustoupí, když budou postaveny před můj úsměv. Síla toho, kým jsem, se projevuje, když se usmívám.

Dnes se rozhodnu být šťastná. Mám vděčného ducha.

V minulosti jsem v určitých situacích narážela na depresi. Bylo tomu tak až do doby, kdy jsem podmínky svého života srovnávala se životem těch méně šťastných. Stejně jako čerstvý vánek čistí vzduch od kouře, tak vděčný duch odstraňuje mračna beznaděje. Semena deprese nemohou zakořenit ve vděčném srdci.

Můj Bůh mne obdařil spoustou darů a já za ně nezapomenu být vděčná.

Příliš často jsem mu nabídla modlitbu žebráka, vždy žádajícího více a zapomínajícího poděkovat. Nechci, abych vypadala jako sebecké dítě, necitlivé a neuctivé. Jsem vděčná za zrak, sluch i dech. Budu-li někdy ve svém životě obdařena ještě dalšími božími dary, budu vděčná za zázrak hojnosti.

Každý den přivítám se smíchem. Usměji se na každého, koho potkám. Mám vděčného ducha.

Dnes se rozhodnu být šťastná.

Anna Frank

Rozhodněte se stejně! Podívejte se na RADOVAT SE JE LÁSKA na Akademii celostního zdraví

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Beauty Formula: Nezbytné živiny potřebné pro zachování zdravé kůže, vlasů a nehtů
Beauty Formula: Nezbytné živiny potřebné pro zachování zdravé kůže, vlasů a nehtů

Beauty Formula nabízí jedinečný bohatý komplex kyseliny hyaluronové, kolagenu, vitaminů, minerálů, aminokyselin a bylin, které poskytují nezbytné živiny potřebné pro zachování zdravé kůže, vlasů a nehtů a k řešení problémů v této oblasti.

Detail produktu

Komentáře