Mark Goulston z Los Angeles, jeden z nejslavnějších psychiatrů Ameriky, který své schopnosti zdokonalil i jako policejní vyjednavač, sestavil pro časopis Psychology Today deset znaků, podle kterých se pozná opravdu šťastný pár.

1. Do postele společně

„Šťastné páry odolávají pokušení jít do postele v různých časech. Chodí si lehnout ve stejnou dobu, i když jeden z nich má v plánu něco dělat, třeba si číst,“ popisuje psychiatr s tím, jak moc důležité je dotknout se pokožky druhého a cítit jeho přítomnost.

2. Pěstování společných zájmů

Mark Goulston říká, že pokud nemáte společné zájmy, partnerství se nerozvíjí. Naopak harmonická partnerství kvetou, pokud partneři podnikají věci společně, a zároveň si každý z nich pěstuje zájmy vlastní.

3. Ven ruku v ruce

Jdete nakoupit nebo se jen projít, a mezi vámi by projelo auto, jak jste si na metry vzdálení? Spokojenost vypadá tak, že se držíte za ruce nebo se sem tam otíráte o boky. Všechno ostatní značí disharmonii.

4. Schopnost odpouštění

Neshody a hádky jsou přirozenou součástí vztahu. Důležité ale je, jestli jsou partneři schopní odpouštět si a tolerovat svoje osobnosti. Je to jeden z návyků šťastných párů.

5. Jiný pohled

„Budete-li na partnera pohlížet tak, že všechno dělá špatně, vždycky něco najdete. Když se zaměříte na to, co dělá dobře, taky pokaždé něco objevíte,“ říká odborník a poukazuje tak na to, že šťastné páry hledají ve svém vztahu pozitivní věci, ty nešťastné se zaměřují na chyby.

6. Obejmutí po práci

Čím se zdravíte při setkání? Polibkem či objetím? Obojí je dobře! Psychiatr tento rituál nazývá „dobrým kontaktem“, kterým partnerovi dáváte najevo svoji náklonnost. „Tě pic“ moc romantické není…

7. „Miluji tě“ a „Dobré ráno“

Ti, kdož se milují, si to i umí říct, a taky si popřejí příjemné vstávání.

8. „Dobrou noc“

Přehnala se přes váš vztah bouře? Nepohodli jste se? Dobře, to se stává, ovšem víte, jak bez ohledu na to, jak jste na druhého naštvaní, vyjádříte, že s ním chcete být ve vztahu dál? Popřejete si dobrou noc! „To vypovídá o tom, že i přes výměnu názorů je pro vás váš partner velmi důležitý a váš vztah nenaruší zneklidňující události,“ vysvětluje Mark Goulston.

9. Zájem o pocity

Mezi deset návyků šťastných párů patří i jistá pocitová synchronizace a podpora při zaměstnání. Zajímejte se, co v něm druhý prožívá, občas mu napište zprávu a informujte se, zda protějšek nemá „den blbec“. Je to skvělá příležitost ke zlepšení jeho nálady. Příště udělá on totéž pro vás!

10. Hrdost na vztah

Šťastní partneři jsou rádi viděni spolu, používají milující gesta: položení ruky na rameno nebo zadní část krku. Na to, že se mají, jsou hrdí.

Dodržet všechno ze seznamu dá pořádnou práci. Proto si aspoň pro začátek, pokud chcete svůj vztah zlepšit, vyberte jen nějaké položky.

„Opakujte to 21 dní. Pak se z toho stane váš zvyk. A vy budete šťastnější jako pár,“

radí psychiatr s tím, že pokud se něco pokazí, nezoufejte.

„Omluvte se, požádejte o odpuštění a navraťte se ke svým šťastným rituálům,“ dodává Mark Goulston.

Tak co, myslíte, že zvládnout těchto deset věcí je nemožné?

Ženy v našich ženských programech skutečně dělají se svým partnerským vztahem nemožné.

Začni kurzem zdarma Žena je láska

a pokračuj do KRUHU Žena je láska

Naučím to každou 🙂

s láskou Miluška

Zdroj: http://www.prozeny.cz/

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře