Milunko a Ivánku,
musím se s vámi podělit o něco naprosto úžasného, co se mi, vlastně nám, přihodilo. Moc bych si přála, aby můj příběh mohl inspirovat ostatní, prosím o zveřejnění!

Jak mi 5 vět ve vašem e-booku změnilo život

S mým mužem jsme se brali před šestnácti lety, milujeme se dodnes, ale náš vztah byl jako na houpačce – chvíli ohromná láska (v posteli :-)) a chvíli téměř nenávist (když jsme cokoliv řešili).

Před asi dvěma lety jsem s vámi konzultovala naše vztahy a přiznám se, že jste mě tak naštvala, že jsem na vás chvíli zanevřela. Tenkrát jste mi řekla, že pokud stále budu vyžadovat od svého muže, aby dělal věci podle mě, pokud ho stále budu dirigovat, organizovat mu práci a neocením to, jak věci dělá teď, uteče mi buď do hospody, nebo k jiné ženě.

Řekla jste mi, že on dělá vše, jak nejlépe umí a že to mám ocenit! Jenže jak jsem měla ocenit něco, co bylo podle mě naprosto nedokonale?!

Vaše odpověď byla:

„Jste jako malé vzdorovité dítě, které dupe nohama a vyřvává si, aby si s ním všichni hráli a to ještě tak, jak chce ono! Dokud nepřestanete ukazovat prstem na druhé, nezmění se ve vašem životě nic.“

To mě naštvalo.
Já chybu nedělám, tak co?!

Samozřejmě, ač naštvaná, stále jsem sledovala tajně empatii.

A dál prožívala svůj život jako na houpačce.

Neustále jsem svému muži předkládala, jak to, co měl udělat, udělal špatně a mohl se přece snažit lépe. Nebo jsem stále dotírala a dotírala, kdy už konečně udělá to, co slíbil před týdnem, až muž buď zařval, nebo po mě hodil talířem, nebo prásknul dveřmi a zmizel.

Až jsem se přes Empatii dostala na vaše Harmonické vztahy.

Když jsem se dostala až k e-booku, vše mi začalo docházet. Tak krásně tam vysvětlujete všechny souvislosti, tak trpělivě a s láskou! Plakala jsem nad sebou a svým promarněným časem, když jsem došla k informacím o vztahu mě a mého muže. Teprve tady mi došlo, co jste mi před dvěma lety říkala.

Už vím, proč můj muž tříská dveřmi a utíká přede mnou!

Už vím, proč, když ho pohladím a obejmu, zdá se, jako by mezi námi nikdy nic špatného nebylo.

Už vím, proč se on tak chová!

Zjistila jsem, že já jsem tvůrce vztahu mezi námi a hlavně jsem přijala, že na mně záleží, zda můj muž bude šťastný nebo bude po mně házet talíři.

Už vím, že vztah změnit nelze, jen přijmout. A já to přijala. A začala se řídit těmi pěti větami. Začala jsem to opravdu dělat! A stal se zázrak…

Po čtrnácti dnech jsem si uvědomila, že už dávno by se houpačka v našem vztahu měla překlopit do hádky a ono nic. Zjistila jsem, že to, co mě rozčilovalo na mém muži, najednou přijímám se shovívavým úsměvem, že v hlavě totiž VÍM!

Už mi to nevadilo!

A tak jsem ani necítila potřebu ho za nic sekýrovat, naopak jsem měla neskutečnou potřebu se ho stále dotýkat a hladit a oceňovat.

A můj muž mi po týdnu řekl, že je se mnou rád a že mě stále miluje. A že jsem skvělá a moc hodná. Hodná! Tohle mi neřekl nikdy. Plakala jsem stejně jako ve chvíli, kdy jsem četla e-book. Tentokrát ale ne smutkem nad promarněným časem, ale ohromou radostí nad tím, jak teď už to napořád bude takhle krásné, protože VÍM.

Těším se na svého muže, na čas, který spolu strávíme, už se nebojím houpačky ani žádného talíře. Ten už nikdy nepřiletí… a když, tak budu vědět, proč 🙂

Víte, které to byly ty pro mě životní věty?

♥ Vztah tvoří (vyživuje) energetická Matka.

Já jsem prvek Kov, manžel Voda. Jsem tedy Matkou a on Dítětem, Já jsem tvůrce vztahu a nemůžu to chtít po svém muži.

♥ Pokud Matka dá Dítěti dost výživy, Dítě je spokojené.

Pokud dá málo, Dítě křičí hlady. Pokud dá příliš, Dítě křičí přesycením.
Proto můj muž odcházel nebo po mě házel talíři!

♥ Abych ale vytvořila láskyplný vztah partnerský, musím nalézt takové způsoby, jak„krmit“ Dítě – muže, aby mělo pocit, že je to jeho aktivita.

Takže jsem jen jednoduše změnila způsob, jak ho o věci žádám. Řeknu jen:
“Byla bych moc ráda, kdybys pověsil tu poličku, myslíš, že by to šlo?“
A dost, jen čekám. A druhý den, třetí den, čtvrtý den,… můj muž přijde a řekne:
“Co kdybych dneska pověsil tu poličku?“ A já? Už rozzlobeně neodpovím:
“Vždyť jsem ti to říkala dávno!!“, ale řeknharu:“Ty jsi skvělý, mám radost!“
Jak jednoduché a účinné!

♥ Energetická Matka musí své dítě pouze a jen chválit!

Voda (můj muž) potřebuje vidět, že jsem s ní spokojená, že mám radost z toho, jak se chová a co dělá, ať se mi to třeba nelíbí. Nemohu po svém Dítěti chtít, aby věci umělo stejně jako já, když jsem Matka! Musím být shovívavá stejně jako k dítěti

♥ Já musím aktivně vztah prohřívat, ideálně tělesným projevem. Obejmout, pohladit, milovat.

Udělat vždy já první krok, vždy! Nečekat na něj, on nikdy první krok neudělá. On na to čeká!

A tak vám ze srdce děkuji!

Změnili jste mi můj život pěti větami a já vám nikdy nebudu dostatečně vděčná.

Každý z vás, kdo milujete a současně se trápíte a nevíte, jak vztah zlepšit, běžte do toho a změňte sebe.

Odměna je opravdu sladká!
Děkuji, děkuji, děkuji!
Ivana

P.S. Můžeš to mít taky – vše na Harmonické vztahy

Komentáře