Jsme nadšeni letošním jarem. Je nádherné! Co když ale sluníčko zaleze? Začne pršet a být vlezlo…. přijde na nás truchlivo, nepříjemno, smutno – řekneme si, že každoroční jarní únava.

Zkusme se podívat na souvislosti maličko jinak, třeba, až ten náš zlatý pulec zaleze, žádná deprese a únava nepřijde 🙂

Vše je v pořádku a vše má svůj smysl v daný čas.

(Souvislosti, proč a jak vše funguje a jak jedno ovlivňuje druhé na všech úrovních našeho života, můžete najít v kurzu Základy celostního zdraví)

Jarní únava přichází po zimě (kdy kralují ledviny a močové cesty, orgány našich vztahů).

V zimě bychom se právě tímto tématem měli zabývat, věnovat se druhým, posílit vztahy, na které v době horkosti a hektičnosti (létě) není čas. Chybí nám totiž ten nejsilnější zdroj energie, která nás dobíjí – Slunce.

Proto bychom měli najít sílu a energii právě ve vztazích, lásce s bližními. Děláme to?

(Pokud víte, že ve vztazích je u vás příčina vašich smutků a trablů, vstupte do specializovaného kurzu o vztazích:
Soužít je láska)

Od poloviny února nastává období jater a žlučníku, což jsou orgány naší spokojenosti a toho, jak velkou Láskou umíme být.

Umíme být ale láskou, tolerovat, odpouštět, respektovat, být shovívaví a pokorní, pokud jsme se v zimě nezastavili a nepřestali ukazovat na druhé prstem? Tak alespoň použijme berličku – jaterní kůru. Její součástí je lecitin, obsahující inositol (symbolizuje: udržuji správný směr, chápu cíl) a cholin (odděluji skutečné potřeby od nabízených možností), také ostropestřec (jsi drcen, neboť příliš nevytváříš; bez obav se chop iniciativy a dotáhni svá předsevzetí do zdárného konce), dále selen (sladkost dávaná srdci).

(Cíleně na toleranci a spokojenost je pro vás otevřený další specializovaný kurz Tolerovat je láska)

Pokud se postaráme o své ledviny (a své vztahy) a následně o svá játra a žlučník (a naučíme se být spokojení), můžeme s radostí jásat:

Mám vše, co potřebuji! Žiji radostně a přítomností!

– toto je duchovní poselství vitamínu C. Zajímavé, že?

Zajímavé především proto, že zima a časné jaro je bezcéčkové, nemáme šance bez přírodních suplementů mít dostatek céčka. A tak je tu další “pomocník” – prázdné potraviny. A tak přichází nejen jarní únava, ale i rýma (vnitřní pláč)…

Víte, občas nás lidé napadají, že jsme prodejci vitamínů. Chápu je.

Ale vše má své souvislosti, vše má svůj duchovní podtext – i když ho třeba neznám, neznamená, že není. Vše přináší informaci – klobása i přírodní céčko.

Moc bychom si přáli, abychom mohli být pomocníky na vaší cestě hledání souvislostí, pochopení, že vše spolu souvisí, a že když někomu doporučíme céčko, není to kvůli našemu prospěchu 🙂

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Komentáře