Chodí sem k nám jedna milá paní, a ta nám přináší neuvěřitelné zprávy ohledně zdravotní péče. Vždy s Ivanem nevěřícně zíráme a nechápeme. Jak se člověk nezapojuje do procesu “zdravotní péče”, prostě když nechodíme k doktorovi, tak ztrácíme přehled, co vše je možné… tak tady jsou dva její příběhy.

Nejdřív ten méně neskutečný:

Paní je v důchodu, stará se o sebe a svého manžela už mnoho let přírodně a jsou v podstatě zdraví. V podstatě myslím to, že neužívají žádné chemické léky. Před 14 dny se vypravili do Prahy. Jenže nastal problém, jejímu muži se začalo chtít čůrat. A tak chodili, hledali, běhali, a docela dlouho nemohli najít žádné WC. Až její muž zkolaboval, prostě omdlel. Přijela rychlá pomoc a odvezli je oba do nemocnice. Její muž se mezitím probral a docela normálně komunikoval. Lékař, který ho přijal, mu změřil tlak a zkonstatoval náběh na infarkt. Tlak byl 160/90. Konečně se pán mohl běžet vyčůrat, odběhl několikrát v průběhu vyšetřování. Zjistilo se ale, že je vlastně zdráv a kromě toho tlaku mu nic není. Dostal recepty na 5!!! léků, kromě toho, že hned dostal dvě injekce Heparinu – prevence trombózy, infarktu. Těch pět léků bylo na vysoký krevní tlak, na ředění krve, na srdeční činnost a na prostatu (když pán tolikrát byl čůrat)….

Tak co byste tomu řekli?

No my přece víme, že podle astrologie devíti planet jsou ledviny orgánem, který odstřeluje srdce, téměř ve 100% případů je vysoký krevní tlak následkem špatné funkce ledvin nebo močového měchýře. (Pokud vás zajímá astrologie devíti planet z hlediska vztahů i těla, zařaďte se do programu www.harmonickevztahy.cz, dozvíte se vše, i souvislosti v našem těle.) Také víme, že tlak 160/90 ve stavu, v jakém pán byl, není žádný vysoký tlak! A o tom, že jeho prostata je naprosto v pořádku, jen jednoduše potřeboval v situaci, co prožil, se pořádně vyprázdnit, je každému laikovi jasné.

Dopadlo to dobře. Paní hodila recepty do koše a oni jsou dál v pohodě jako před touto příhodou. Jen ví, co je může potkat při akutní potřebě se vyčůrat.

A tady je druhý případ, o dost šílenější a smutnější.

Vyprávěla, že v létě byli na návštěvě u svých příbuzných, sestřenice a jejího muže, který slavil 70 let. Vitální pán, který si důchodu velmi užíval, děti vypravili do života, a tak jim zůstalo dost pro sebe, cestovali, on se zamiloval do golfu. Naprosto zdravý muž, který z principu odmítal jakékoliv preventivní prohlídky nebo léčbu lékařů. No jo, jenže sedmdesát let je sedmdesát let, co když přece jen něco “skrytého” může mít? A tak jeho žena tlačila a tlačila, až ho dotlačila na preventivní prohlídku. Podotýkám – jemu nebylo vůbec nic a neužíval žádné léky! Preventivní prohlídka nenašla nic, jen prý stopy krve ve stolici. Tak pozor! Je třeba důkladně vyšetřit. Takže kolonoskopie a při ní se zjistilo, že v tlustém střevě je jakýsi útvar. Prý zřejmě polyp, ale rozhodně je to něco, co do střeva nepatří. A protože prý byl vysoko, takže by nešel odstranit jednoduše spodem, je třeba operace pod narkozou. Takže pána rozřízli a odstranili polyp. Zjistili, že je to skutečně nezhoubný polyp (možná ho tam měl třicet let a nevadil…), jenže. Do operační rány se dostala nečekaně nějaká nepřátelská infekce a rána se zanítila. Zánět se šířil a šířil a pán za 14 dní zemřel. Nevěříte? Já jsem tomu nevěřila také….

Připouštím, že se mohou stát nečekané zvraty v léčení lidí, chápu, že člověk je omylný (i když si to lékaři nepřipouští), všechno se může stát, i chápu, že tenhle pán to neměl náhodou, nic není náhodou a takhle to být asi mělo. Přesto mi zůstává rozum stát.

A tak, můj zlatý Ivánku, děkuji ti, že mi pomáháš “nejít” na žádnou prohlídku. Za to, že mi říkáš:”A potřebuješ to? Potřebuješ tu nemoc? A kdyby – léčila by ses tak, jak ti řekne doktor?” Díky!

Na žádnou preventivní prohlídku mě nedostanete, budu se vám vyhýbat, dokud mi nohy a hlava bude sloužit 🙂

S láskou vaše Miluška

Kam dál?

Komentáře