Klíč k imunitní soustavě

„Dobře si zapamatujte:
klíč k záhadě je skrytý v míře odolnosti organismu člověka.”
Louis Pasteur – světoznámý mikrobiolog

Za mnohými příznaky chorob se skrývá stejná příčina – oslabený imunitní systém organismu. Obyčejné prochladnutí, zánět průdušek, zápal plic, záněty nosních dutin, záněty močových cest, často se opakující virové infekce (mj. opary kolem rtů), to všechno je možné dát do souvislosti s nedostatečnou činností imunitní soustavy. Zpravidla jde o patogenní činitele, kteří jsou přítomni i v organismu zdravých lidí, ale zdravý a dobře pracující imunitní systém je udrží na uzdě nebo je zlikviduje. Ba co více, stejná osoba může, pokud je oslabená nebo vyčerpaná, onemocnět díky mikroorganismu, který jí jindy nedokáže uškodit. Při vzniku autoimunitních a nádorových chorob a rozvoji alergických stavů bývá oslabená imunitní soustava zodpovědná i za méně viditelné těžkosti, jako jsou snížená aktivita či depresivní nálada. Tělesné a duševní problémy se potom vzájemně posilují.

Nejhorším řešením je začít užívat léky na každý příznak, který se objeví. Mnohem rozumnějším řešením je znovu aktivovat přirozený obranný systém organismu, který se potom sám dokáže postavit proti všem typům škodlivých činitelů. Při aktivaci imunitní soustavy je zvláště úspěšný výtažek z tropické liánovité plazivé rostliny, která je v Jižní Americe neuvěřitelně populární a všeobecně známá pod názvem „kočičí dráp” (Una de Gato, Uncaria tomentosa; unkárie plstnatá). Roste v pralesech Jižní Ameriky a Asie a byla pojmenovaná podle trnů, které připomínají drobné kočičí drápky a nacházejí se na výhoncích u listů. V některých kulturách se označuje jako „svatá rostlina pralesa”. V domorodém lidovém léčitelství se používá už více než 2000 let. Má blahodárné účinky a slouží k léčbě zánětlivých a jiných chorob žaludku i celého trávicího systému. Osvědčuje se i při léčení některých infekcí.

První odbornou publikaci o této rostlině uveřejnil rakouský badatel Klaus Keplinger v roce 1970. Napsal, že tato rostlina obsahuje obrovské množství biologicky aktivních látek, kteří mají protirakovinové, antimutagenní, antivirové a protizánětlivé účinky. Jejími účinnými látkami jsou různé alkaloidy, které výrazně podporují tvorbu a aktivitu lymfocytů, ale i ostatních bílých krvinek, aby mohly rychle a úspěšně odstraňovat cizí buňky, mikroorganismy nebo nečistoty. Unkárie má kromě toho i močopudné účinky a dobře tlumí horečku. Podporuje parasympatické funkce vegetativního nervového systému, relaxaci, pomáhá při uvolnění nervového napětí. V Evropě se stala populární hlavně díky svým protinádorovým vlastnostem.

Účinné látky unkárie dobře doplňuje zinek. Z pohledu správné činnosti imunitní soustavy má tento stopový prvek nezastupitelnou funkci. Nedostatkem zinku často trpí lidé, kteří konzumují stravu bohatou na obilniny a chudou na živočišné bílkoviny. Z obilnin totiž pochází kyselina fytová, která zinek váže a zabraňuje tak jeho vstřebávání ze střev. Zinek hraje aktivní úlohu v metabolismu cukrů, bílkovin, tuků a v energetických procesech. Aktivní je i při dělení buněk a jejich růstu. Je nenahraditelný pro činnost asi 300 enzymů.

Existuje přímo prokazatelná souvislost mezi nedostatečnou hladinou zinku v důsledku podvýživy a zvýšenou úmrtností populace. Dětská úmrtnost při chorobách je v případě nedostatku zinku 50 až 500-krát vyšší, než je tomu u dobře živených dětí. Imunitní soustava i přes potřebná očkování nedokáže při velkém nedostatku zinku proti choroboplodným zárodkům tvořit protilátky. Stejné riziko však platí i v případě přehnaných diet.

Zinek kromě toho urychluje hojení ran a sehrává důležitou úlohu při správné činnosti pohlavních orgánů. Zlepšuje výkonnost smyslových orgánů, reguluje hladinu cukru v krvi a má protizánětlivé účinky. Chrání zdraví prostaty a zabraňuje jejímu benignímu (nezhoubnému) zvětšení.

Staří lidé, děti, junioři, dospělí a sportovci, i když z nejrůznějších důvodů, přece jen všichni zřejmě potřebují stimulovat imunitní soustavu. Na to se nejlépe hodí popsaná kůra.

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Upozornění:
Užívání tohoto doplňku výživy se nedoporučuje lidem, kteří jsou alergičtí na některý druh unkárie, malým dětem, pacientům krátce před chirurgickým zákrokem, s autoimunitními chorobami (roztroušená skleróza, lupénka, Crohnova choroba, systémový lupus erythematodes, AIDS) a tuberkulózou. Užívání unkárie je zakázané i těhotným a kojícím ženám. Opatrnost je potřebná i tehdy, když někdo bere léky na předpis – především k léčbě poruch srdečního rytmu, resp. vysokého tlaku (např. heparin).

Kombinaci kočičího drápu se zinkem najdete v Immunaidu, kde jedna tableta obsahuje 400 mg této léčivé rostliny!

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Immunaid: Kočičí dráp zvyšuje produkci buněk imunitního systému
Immunaid: Kočičí dráp zvyšuje produkci buněk imunitního systému

ImmunAid je účinný komplex bylin a minerálů, ve které jsme smíchali sílu kočičího drápu, který se používá již tisíciletí, se zinkem. Kočičí dráp zvyšuje produkci buněk imunitního systému, a tak zvyšuje odolnost našeho těla proti patogenům. Účinku kočičího drápu rovněž napomáhá organicky vázaný zinek, který podporuje normální činnost imunitního systému. Obě účinné látky mají antioxidační vlastnosti, takže mohou poskytnout ochranu nejen proti zevním útokům, ale také proti těm, které přicházejí zevnitř těla.

Detail produktu

Komentáře