MLM,

víceúrovňový, síťový marketing, spotřebitelské sítě – pojmy, které jsou v naší současné společnosti často spojovány s jakýmsi podvodným jednáním.

Je to ale skutečně podvod nebo je to velmi užitečný, dokonce bych řekl sociální a nejhumánnější obchodní systém?

Už 20 let tvrdíme, že to druhé…

V oblasti nabídky práce z domova existuje řada lidí, kteří chtějí vydělat peníze na důvěřivých lidech.

Nejčastější způsoby podvodů jsou pyramidové systémy a zneužité MLM systémy.

1. Pyramidové systémy

Vysoký slibovaný příjem je prvním indikátorem podvodné práce.

Buďte velmi skeptičtí a opatrní k nabídkám, které slibují, že budete vydělávat tisíce jen za pár hodin práce denně. Podobně přistupujte i k obrázkům dobře oblečených mladíků s mercedesem a sliby, že za par měsíců to můžete být vy. Často se totiž jedná o tzv. pyramidy či letadla.

Ty rozpoznáte tak, že většina vašich příjmů bude pocházet z nabírání lidí,

kteří pak budou nabírat další lidi a ty zase další atd. Každý nový člen zaplatí poměrně vysoký poplatek např. za to, že dostane práva, prodávat nějaké výrobky či služby. Zároveň každý člen musí přivést někoho dalšího, z jehož vstupního poplatku dostane určitou provizi.

Tento systém, i když matematický velmi zajímavý, nemá šanci dlouhodobě uspět, neboť se počet účastníku po pár kolech rozroste do takové velikosti, že by se do pyramidy musela zapojit celá populace (včetně čínsky a indicky mluvících občanů). Je důležité, aby tyto pyramidové systémy byly odhaleny co nejdříve.

2. Zneužité MLM systémy

Zneužití tzv. Multi-level marketingu pro prodej nekvalitních nebo předražených výrobků a služeb je další způsob podvodných prací doma.

3. Multi-level marketing,

MLM čili česky mnoho-úrovňový prodej je velmi efektivní systém jak zkrátit distribuční řetězec tj. dostat výrobek na trh bez nutnosti založení kamenných obchodů a bez velkých nákladů na poměrně drahou reklamu.

Na MLM jako takovém není tedy nic podvodného!

Pro rozpoznání podvodných MLM prací byste se měli zaměřit na typ nabízených výrobků či služeb a na způsobu výpočtu vašeho výdělku.

Otázky pro rozlišení poctivé MLM nabídky od podvodů:

► Koupili byste si vy osobně nabízený výrobek nebo službu?

V případě, že vaše práce bude spočívat v prodeji těchto produktů, je důležité, abyste sami byli přesvědčeni o jejich funkčnosti a kvalitě.

► Jak dlouho tato společnost své produkty nabízí?

Čím je společnost na trhu déle, tím menší riziko pro vás představuje, protože podvodné společnosti mají jen krátkou životnost.

► Můžete při této práci přijít o mnoho peněz?

Legitimní MLM společností vyžadují pouze minimální nebo žádný poplatek za právo prodávat jejich produkty. Pokud po Vás společnost bude vyžadovat nákup většího množství výrobku, aniž by byla ochotna výrobek odkoupit zpět, vystavujete se velkému riziku, že vám v případě neúspěchu výrobky zůstanou doma a vy tak přijdete o své peníze.

► Je pro vás plán získávání provizí srozumitelný?

Pokud je struktura kompenzací složitá, může to být náznak podvodné nabídky práce doma. Ujistěte se tedy, že jasně chápete odkud budou pocházet vaše příjmy.

► Jaké výsledky mají ostatní, kteří tuto nabídku přijali?

Vyžádejte si od společnosti kontakty na lidi, kteří již tuto činnost nějakou dobu provádějí a domluvte si s nimi schůzku. I kdyby vám všichni tvrdili, že nikdy v životě nevydělávali tolik peněz, většinou jejich skutečný úspěch dokážete odhadnout.

► Tlačí na vás, abyste nabídky akceptovali či odmítli co nejdříve?

Čím více na vás bude někdo tlačit, tím více byste měli být ostražití. Nenechte se zmanipulovat speciálními nabídkami, které vyprší ten samý den, pokud nepodepíšete.

Jak vidíte, není to zase tak složité, je třeba jen trochu pozornosti.

I my využíváme předností tohoto výborného obchodního systému a

spolupracujeme přes 20 let se společností CaliVita International,

distributorem velmi kvalitních přírodních potravních doplňků, zdravotní kosmetiky i několika na trhu unikátních zařízení a přístrojů pro zlepšení našeho zdraví.

Proč? Protože její produkty jsou jedinečné

Více v příspěvku Přišli jste o zaměstnání? Pracujte s námi! a hlavně v celé kapitole Hřích pouště

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Joint Protex Forte: Pro regeneraci kloubů
Joint Protex Forte: Pro regeneraci kloubů

Tablety Joint ProteX FORTE poskytují extra podporu při regeneraci chrupavek a produkci synoviální tekutiny v kloubech! I když je vaše dieta správná, konzumujete příliš málo účinných látek, které by mohly pomoci chránit zdraví vašich kloubů. Tablety poskytují vysoké dávky glukosaminu a chondroitinu, které jsou známé tím, že posilují klouby, a stejně jako kyselina hyaluronová a MSM podporují produkci synoviální tekutiny. Protizánětlivé byliny (např. kurkuma a tužebník jilmový) společně zajišťují, aby vaše klouby dostaly správnou podporu i v případě extrémního vypětí.

Detail produktu

Komentáře