Již v průběhu šedesátých let minulého století se začaly objevovat práce o vedlejších účincích hormonální antikoncepce. Byly uváděny bolesti hlavy, nevolnost, nutkání na zvracení, napětí v prsou, závratě, přibývání na váze, kardiovaskulární problémy a zejména žilní trombóza.

Dánská studie z roku 2010 analyzovala zdravotní záznamy 10,4 milionu dánských žen ve věku 15 – 49 let z období let 1995 – 2005. Analýza zahrnovala 3,3 milionu žen, které užívají hormonální antikoncepci v současnosti, 2,3 milionu žen, které ji užívaly v minulosti a 4,8 milionu žen, které ji neužívaly nikdy. A výsledky?

Žilní trombóza postihla uživatelky hormonální antikoncepce více než dvojnásobně než ty, kteří ji neužívají!

Užívání hormonální antikoncepce je spojeno také se vznikem depresí, což poukazuje na to, jak složité a mnohdy zcela neočekávané souvislosti může přinést rozšíření určitého hormonálního zásahu do organismu. /Tohle my už dávno víme, že?/

Hormonální léčba žen po přechodu je rutinně uplatňována a doporučována k odstraňování symptomů menopauzy /copak je menopauza nemoc?/

Ženám se podávají tablety, které obsahují jak estrogen, tak uměle syntetizovaný porgesteron, neboť existovala obava, že estrogen samotný může zvyšovat riziko vzniku rakoviny dělohy. Ale ženám, u kterých dochází k menopauze následkem hysterektomie, se podává samotný estrogen.

Od roku 2002 se však objevují velké klinické studie, které upozorňují na vážná zdravotní rizika hormonální substituce. Všeobecně se předpokládalo a velké klinické studie dokazovaly, že vedle odstraňování návalů, pocení apod. chrání podávání ženských pohlavních hormonů ženy i před kardiovaskulárním onemocněním, zejména před infarkty, osteporózou, rakovinou konečníku a tlustého střeva.

Dosud největší studie z kliniky Mayo, publikovaná v roce 2010, sledovala po dobu jednoho roku soubor 10000 žen, které dostávaly hormonální substituci.

Když autoři porovnali skupinu žen užívajících estrogen plus syntetický progesteron se skupinou žen bez hormonální terapie, zjistili, že tato forma hormonální léčby způsobuje:

– 7 krát vyšší výskyt srdečních onemocnění
– 8 krát více infarktů
– 8 krát více případů rakoviny prsu
– 18 krát více případů krevních sraženin (trombů)
– 6 krát více trombóz dolních končetin
– zvýšení abnormálních nálezů na mamografu

Zástupci největší světové farmaceutické firmy PFIZER slíbili zaplatit 330 milionů dolarů pro vyřešení podaných žalob se stížností, že tato hormonální léčba vyvolává rakovinu prsu.

zdroj: Phoenix

A jak jste na tom vy, už jste hormony hodily do koše?

Přece už víte, jak je možné řešit přírodní cestou menopausu a že z pozice naší ženské role je ideální ponechat starání se o nepočení či početí dítěte na mužském.

Naučte se starat o sebe sami celostně, pochopte souvislosti nemocí se vším, co ve svém životě máte.

Nemoci jsou jen ukazately vašich nezvládnutých úkolů.

Jak zjistit své úkoly se naučíte v ženských programech Žena je láska kurzu zdarma a v KRUHU Žena je láska.

S láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Menopausal Formula: Menopausa bez povšimnutí
Menopausal Formula: Menopausa bez povšimnutí

„Období přechodu“ znamená v životě každé ženy důležitou fázi, je však často doprovázeno nepříjemnými vedlejšími účinky. V tomto životním úseku vyžaduje organismus odlišný přísun vitaminů a minerálních látek. Tento jedinečně vytvořený produkt, doplněný léčivými rostlinami, stimuluje optimální funkci metabolismu, přičemž také účinně snižuje nepříjemné doprovodné symptomy. Obsahuje široké spektrum účinných látek – vitaminy, stopové prvky, výtažky z rostlin.

Detail produktu

Komentáře