Jsou prázdniny, dovolená, relaxace. Čistíme si hlavu a nejen tu …

Z pohledu celostní medicíny mají v létě své nejaktivnější období orgány slinivka, slezina a žaludek.

Jsou to orgány, které nás učí vstřebávat zkušenosti jako zážitky, přinášející užitek nám samotným,

ať už se jeví jakkoliv nepříjemné. Žaludek je orgán prvního trávení a ukazuje, jak umíme situace strávit, nebo zda je odmítáme (a zvracíme) nebo je přijímáme s nechutí (pak je nám špatně).

Ne náhodou

je to období dovolených, kdy vnímáme vše jaksi z nadhledu a ne tak tragicky a napjatě, jako v období, kdy jsme plně zaměstnáni prací. Když ležíme na pláži v houpacím křesle, popíjíme ledový drink, kocháme se zapadajícím sluncem a přemýšlíme jen nad tím, jak strávíme volný večer, vše se zdá snazší. Najednou věci, které jsme před měsícem viděli jako nepřijatelné, dokážeme hodit za hlavu a vypustit je.

Ne náhodou

je to období hojnosti čerstvého ovoce a zeleniny, která naše tělo přirozeně čistí a přináší novou „šťávu“. Ani nás nenapadne vzít si na sebe černé oblečení, chceme zářit jako hřející slunce, a tak i léčivá barva tohoto období je žlutá.

Jenže mnohdy to tak není…

Jedeme na dovolenou, kam se nám ani nechce, protože jsme se museli podřídit rodině, partnerovi, dětem, jsme naštvaní a překyselení (a špiníme si lymfu). Nebo zrovna jako na potvoru máme v době dovolené mít své dny, a tak si ji přece nezkazíme a jdeme si nechat píchnout hormony, které nám je posunou až po dovolené (a tím si špiníme lymfu). A pořídíme si dovolenou oll-inklusive – no nekup to za tu cenu! Tolik jídla a pití, alkoholu, kolik hrdlo ráčí! A tak sice hlavu čistíme, ale tělo zanášíme mnohem víc (a špiníme si svou lymfu), než když dovolenou nemáme.

Nebo na dovolenou nejedeme vůbec. A jsme naštvaní ještě víc, než kdybychom chodili do práce, protože všichni na dovolené jsou, jen my ne (a špiníme si svou lymfu).

Žaludek, který v létě má nejvyšší aktivitu

(a my bychom měli co nejvíce dbát na to, abychom mu ulevili), ukazuje, jak umíme strávit to, co máme i nemáme, jako skvělou parádu a dárek pro sebe. Žaludek je orgán trávení situací kolem nás, jestli je umíme bez remcání přijmout jako pozitivní pro nás.

Totiž – vše, čeho se účastníme, má nějaký význam pro nás.

Vše nedokážeme rozšifrovat, ale neznamená to, že vše nemá pro nás nějaký význam. Pokud bychom toho neměli být účastni a neměli bychom si z toho „něco“ vzít, přijmout to, strávit to, nestalo by se nám to. Nic není náhoda!

A tak se učme přijímat vše, co máme i co nemáme, co se nám líbí i co nás pěkně štve, jako něco, co potřebujeme, co máme dostat, co máme strávit.

Třeba nevíme, proč, ale to nevadí. Odpověď znát nemusíme, důležité je klást si otázky. Odpovědi vždy přijdou. Tak se ptejte:

Z jakého důvodu tohle potřebuju? Co mi to má říct?

Období léta je čas nejen žaludku, ale i slinivky.

Slinivka je orgán lásky a ukazuje, jak umíme milovat sebe i druhé, jak umíme přijímat a lásku dávat. Všichni lidé máme problém se sebeláskou, většinou sebe milovat neumíme vůbec. Obviňujeme se a vyčítáme si. Trénink přijímání všeho, co přichází (žaludek) je v přímé souvislosti s tréninkem sebelásky. Kopneš mě do zadku? Paráda! Je to to nejlepší pro mě! Řekneš mi, že jsem debil? Super! Lepší trénink sebelásky není 🙂

Přijímat vše, co ke mně přichází, jako něco, co v každém případě potřebuju, a k tomu, abych poznal, že jsem se svými chybami skvělý už teď, je výzva tohoto období.

A že sem patří i slezina?

Sedí to jak pr…  na hrnec. Slezina je místo naší obranyschopnosti, naší síly bránit se vetřelcům, naší schopnosti bojovat za sebe a stát sám za sebou. Pokud se ale nemiluju, necením se, pokud nepřijímám vše, co ke mně přichází, jako výzvu k vlastní změně a jsem za to šťastný, pak nemám sílu se bránit – proč taky? Bránit takovou nicku…

Je před námi období podzimu a zkoušky naší imunity. Teď se ukáže, jak máme „vyčištěno“. A jak to máte se sebeláskou a jak se následně dokážete ubránit vetřelcům. Neuvěřitelné je, že se bojíme vetřelců, kteří jsou tak maličcí – virů, bakterií – není vám to divné? My, páni tvorstva a ti nejmoudřejší?

Možná jsme jen zapomněli, že jsme součásti přírody a zapomněli jsme jednoduché souvislosti, jak se v té přírodě udržet zdraví.

Proto jsme tady my s naším on-line programem PŘIJÍMAT JE LÁSKA

s láskou vaše Empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

AC Zymes PLUS: Aplikace bakteriálních kmenů může být účinnější, když jich podáváme několik najednou, než by to bylo jednotlivě
AC Zymes PLUS: Aplikace bakteriálních kmenů může být účinnější, když jich podáváme několik najednou, než by to bylo jednotlivě

AC-Zymes PLUS obsahuje bakterie šesti různých kmenů se 6 miliardami bakterií. Přispívá ke zdravé činnosti trávicího systému, pocitu pohody v gastrointestinálním traktu, k udržování vyvážené střevní flóry a normální funkci střev. Účinně také podporuje správnou činnost našeho imunitního systému.

Detail produktu

Komentáře