Skolioza je chorobné zakřivení páteře do stran od svislé roviny.

Páteř bez postižení má být v tomto ohledu přímá, bez jakéhokoliv vybočení.

Při pohledu z boku vykazuje charakteristické zakřivení kvůli kompenzaci svislých rázů – krční a horní hrudní páteř vpadlá (lordóza), mezi lopatkami vypuklá křivka (hrudní kyfóza), v bederní oblasti vpadlá křivka (bederní lordóza) a v křížové srostlé oblasti opět vypuklá (kyfóza).

Zvětšení či zmenšení těchto typických křivek je znamením, že v těle něco nefunguje tak, jak by mělo.

Velké neštěstí je, jak k této nemoci přistupuje současná medicína.

Především vidí její původ v samotném pohybovém systému v návaznosti na nervový systém.

Od tohoto povrchního vysvětlení se odvíjí i léčba, která se výhradně zaobírá pouze místem projevu, a to páteří.

Jsou to rehabilitační cviky, používání korzetů a operace.

V současné době jde o velmi často se vyskytující onemocnění. Objevuje se hlavně u dětí na začátku puberty.

Tato nemoc je medicínsky nevyléčitelná!

Pokud nepovažujeme za léčbu nošení nesmyslného korzetu, nebo operaci, při které se znehybní určitá část páteře. Metoda léčby pomocí korzetu připomíná pěstování bonsají a pokud se použije v období největšího růstu, má velkou zásluhu na vzniku dalších nežádoucích deformací, ochabování určitých svalových partií a poškození psychiky pacienta.

Ze všeho nejvíce potřebuje páteř pohyb

Korzet, který pohyb omezuje, způsobí atrofii určitých svalových skupin, což má neblahý dopad pro inervaci od páteře závislých a vyživovaných oblastí. Korzetem léčení lidé jsou odsouzeni k určitým pohybovým omezením.

Zřejmě ze všeho nejhorší je dopad korzetu na psychiku dítěte, kdy místo toho, aby mělo možnost získávat zdravé sebevědomí, vytváří si nejrůznější komplexy.

Ještě zoufalejší pokus medicíny o léčení skoliozy je operace.

Na jaké úrovni je mozek „vědce“, který může vymyslet, že voperuje ocelovou tyč vedle páteře, aby tak zabránil jejím dalším deformacím?

Naštěstí existuje možnost skutečné léčby a ve včasných stádiích i vyléčení skoliozy. Objevil ji pan Janča a už jenom za to by si zasloužil Nobelovu cenu.

Podstata jeho léčby spočívá v tom, že skolióza není nemoc páteře, ale látkové výměny.

Z různých důvodů oslabená činnost látkové výměny, především jater, vede ke zhoršené aktivaci určitých prvků v těle, hlavně hořčíku, vápníku a jódu, což se navenek projevuje hyperaktivitou, křečovitostí svalů, tuhnutí šlach, poruchou nervového systému a deformací páteře.

Na vině jsou téměř vždy dysfunkční játra

Poznáme to podle výrazné bolesti při stlačení reflexní plošky jater. Někdy nám lidé argumentují, že játra mají po všech vyšetřeních v pořádku. Asi by ty procedury měly obsahovat i reflexologické vyšetření.

Dysfunkci jater může zapříčinit jejich přetížení stravou. Například je velmi zatěžuje a poškozuje pasterizované a jinak potravinářským průmyslem upravené kravské mléko, dále některé mrtvé jogurty, rafinovaný cukr, alkohol, uzeniny, nevhodné kombinace jídel, jeho nadměrné množství, atd.

U dětí se skoliózou, které nejvíce ze všeho potřebují pociťovat lásku, často sledujeme únik k nadměrnému požívání cukru a sladkostí. Cukr z těla dramaticka odčerpává hořčík, čímž vznikne křečovitost, která se nejprve projeví v krční páteři. Tím se ještě více omezí činnost štítné žlázy, jíž se beztak v období dospívání, kdy jsou nastartovány pohlavní žlázy, nedostává energie.

Další neštěstí je v tom, že pediatři mají vychýlení páteře do 20° pouze sledovat. To je zásadní chyba, protože skolióza představuje už jen nepatrné vychýlení páteře a měla by se léčit okamžitě.

Velmi důležitý je tělocvik zaměřený především na krční páteř. A doplňování živin a srovnávání metabolismu.

Především podpora jater a současná dotace mega přírodních živin podle věku.

Zdroj: Beáta a Július Patakyovi

Celostně o játrech v TOLEROVAT JE LÁSKA

vaše empatia

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Silymarin Plus: Detoxikace jater
Silymarin Plus: Detoxikace jater

Játra jsou jedním z nejaktivnějších orgánů v těle: rozkládají škodlivé látky, které vstupují do organismu, a detoxikují, a tak je jejich ochrana zvláště důležitá. Ostropestřec mariánský je nejoblíbenější bylinka, která chrání játra, extrakt z něj může účinně pomáhat při detoxikaci jater a tedy i při jejich regeneraci. Aminokyseliny obsahující síru, jako je methionin a cystein, také zvyšují samoléčebnou funkci jater. Chrom může játrům odlehčit tím, že podporuje metabolismus polysacharidů.

Detail produktu

Komentáře