Číslo 2 – intuice, schopnost vcítit se, cit

Dvojka ji číslo intuice, jemnocitu a pochopení pro druhé. Také v případě více dvojek, stejně jako u ostatních čísel, které se vyskytují v datu narození vícekrát, je velmi důležité odbourávat nahromaděné vnitřní napětí. Lidé s více dvojkami velmi často zachycují i podprahové napětí ve svém okolí, přitom ostatní si ho vůbec neuvědomují.

Jedna 2
Tito lidé mají přirozený dar schopnosti vcítit se do druhých, dar intuice a jemnocitu. Mohou se spolehnout na svůj vnitřní hlas, pokud jde o první dojem. Jsou mírumilovní, chápaví a veselí. Právě proto, že mají pochopení pro druhé, sami velmi oceňují partnerství a nikdy by svého partnera záměrně nezranili. Jsou velmi citliví na stres a potřebují se vždy stáhnout do klidného kouta, aby „natankovali“.

Dvě 2
Lidé se dvěma dvojkami v datu narození mají zvýšenou schopnost intuice. Vědí, co jejich partner chce skutečně říci, to znamená, že oni nejen naslouchají tomu, co je řečeno, nýbrž také tomu, co je tím skutečně míněno. Tato zesílená intuice je jako anténa na střeše: člověk přijímá mnoha kanály a musí se učit zpracovávat nejrůznější dojmy a napětí. Je velmi důležité tuto zvýšenou citlivost vyrovnávat sportem nebo klidnou relaxací.

Tři a více 2
Všimněte si, že člověk s více dvojkami v datu narození znenadání pocítí touhu jít do společnosti nebo na nějaké setkání. A pak má najednou zase chvíli, kdy cítí nepřekonatelnou potřebu zavřít se sám mezi čtyři stěny. Nemůže, přinejmenším na určitou dobu, vedle sebe vůbec nikoho snést. Za to je odpovědná jeho velká citlivost, která se projeví zejména, když je vydán všanc vnějším a podprahovým emocím, náladám. Pak propadne panice a musí pryč, protože ve společnosti je tolik „programů“, kolik je tam přítomno lidí, Nedělá to ovšem z neslušnosti, ale protože ho k tomu jeho vnímavost nutí.
Lidé se třemi a více dvojkami by se měli naučit představit se svou vnitřní žaluzii, kterou stáhnou, kdykoliv se potřebují chránit před chaosem vnějších informací. To je ovšem obtížně proveditelné, proto by se měli pokoušet vyrovnávat nahromaděný stres nějakým koníčkem, který zabere hodně času. Nebezpečí, že propuknou v záchvat zuřivosti, je velké a leká především tyto lidi samotné, protože jsou v zásadě mírumilovní. Pro lidi s tak velkou citlivostí je velmi důležité naučit se zacházet s tímto nadáním konstruktivně a pokusit se dát mu nějaké vnitřní hranice.

Způsoby vyrovnání: sport, skupinové hry, tvořivá činnost

Když chybí 2
Těmto lidem chybí jemnocit, schopnost přirozeně poznat, kdy mohou něco vyslovit a kdy raději ne. Často říkají věci, které jejich partner pociťuje jako zraňující. Většina lidí ví, že se chovají jako slon v porcelánu. Hodně z nich ale necítí potřebu změnit se nebo modifikovat tuto vlastnost, a to i přesto, že se dostávají permanentně do potíží. Jejich úkolem a lekcí je pracovat na tom, aby pečlivěji zvažovali, zda to, co říkají, musí být skutečně řečeno, nebo zda snad není lepší cesta, jak vyjádřit své pocity a přání, a dokonce i zlost. Mají tendenci uplatňovat pouze své hledisko.

Izolovaná dvojka
Když chybí 1, 3, 4, 5 a 6, máte izolovanou dvojku. Obtížnější využívání intuice v životě. Hledání pochopení vlastní životní cesty, svého místa a poslání v dané době. Potřeba lásky v okolí. Významný je tělesný kontakt.

Současně izolovaná dvojka i osmička (v datu narození jsou pouze tato dvě čísla)
Obtížnější propojení života činu a citu. Oddělený pohled na život způsobuje řadu nedorozumění. Spíše utráčí, než šetří. Aktivita v oblasti intuice umožní propojení všech oblastí života a seberealizaci. Postupné využívání intuice v každodenním životě na úkor logického myšlení.

Komentáře